Každému chutná jinak a jiná, vždy však platí, že když ji milujete, není co řešit. A je jedno, zda je vanilková, citronová, nebo s mákem. Hlavně že je vyrobena s láskou!

PURO Gelato

Na Hrobci 410/1, Praha 

Motto tohoto podniku prozradí vše: Nejsme zmrzlina, jsme gelato! Pravé italské gelato má totiž na rozdíl od české představy o zmrzlině více mléka, méně smetany a intenzivnější chuť. Nic tu nevyrábějí do zásoby, každý den tak dostanete čerstvou nadílku. Stejně jako u ostatních kvalitních výrobců i tady platí: žádné konzervanty, dochucovadla či emulgátory. Novinkou jsou ještě vymazlenější ořechová gelata a taky pobočka ve Slovanském domě. MUSÍTE OCHUTNAT: Veganskou variaci Kokos-mango-chia nebo Green smoothie.

puro

Božský Kopeček

Mendlovo nám. 18, Brno 

Jedna z nejvyhlášenějších brněnských cukráren je pověstná kávou s eko certifikací. Od jara do podzimu jsou však číslem jedna barevná vozítka brázdící centrum města, jejichž aktuální pohyb můžete sledovat na Facebooku. Nabízí čerstvou veganskou zmrzlinu, která v mnoha ohledech překoná tu, již jste si dali během dovolené v Itálii. Nenajdete v ní žádné složky živočišného původu, obsahuje minimum cukru a především žádnou chemii.

MUSÍTE OCHUTNAT: Levandulovou borůvku, růžový banán nebo citron s mátou. 

brno

Angelato

Újezd 24, Praha

Andělská zmrzlina je nejen mezi Pražáky pojmem. Chcete-li přinést na oslavu něco jiného než tác se zákusky, skočte do některé z poboček Angelata a nechte si zabalit pár příchutí s sebou. Nabídka se obměňuje každý měsíc a kromě nadčasových příchutí se řídí sezonou. Takže je-li angrešt, angreštují, je-li chřest, chřestují. Vždy jde však o prvotřídní suroviny jako plnotučné mléko a smetana z rodinné mlékárny na jihu Čech či 72% čokoláda z Peru. MUSÍTE OCHUTNAT: Karamelové jablko, čokoládovooříškovou baccio, mascarpone s jahodami.

ANGELATO

DALŠÍ TIPY NA SKVĚLÉ ZMRZLINÁRNY NAJDETE V ČERVNOVÉ MARIANNE.

TITULKA

Promotion