Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Co potřebuje vaše pleť na konci léta? Hydrataci!

Info ikona
pleť

Zralá, suchá, citlivá i mastná – vláhu potřebuje úplně každý typ pleti, a to v jakémkoliv věku. A je velmi pravděpodobné, že i ta vaše právě teď volá po pořádné dávce hydratace.

Karolína Demelová | 13. 09. 2023

Diagnóza? Dehydratovaná pleť

Máte pleť nepříjemně napjatou a jakoby vysušenou? Kolem očí jste objevily drobné linky, které tam ještě před dovolenou nebyly? Vypadá vaše pokožka mdle a unaveně, i když jste se zrovna dneska dobře vyspaly? Diagnóza téměř jistě zní: dehydrovaná pleť. Nepleťte si ji se suchou pokožkou, protože vláha může chybět i mastné nebo normální pleti. A obzvlášť teď, po sezoně plné slunce, soli, chloru a drinků se není co divit.

Mohlo by se vám líbit

Jak navrátit pleti hydrataci?

Vedle poctivého pitného režimu si proto naordinujte péči s maximálním zacílením na hydrataci pleti. Nejrychlejší výsledky uvidíte, když zařadíte do své osvědčené rutiny hydratační sérum, pleťové i oční masky, případně několikadenní intenzivní kúru v ampulích. Čisticí a odličovací přípravky, denní a noční krém ani ochranu před sluncem měnit nemusíte, pokud vám ty stávající vyhovují.

V seznamu účinných ingrediencích hledejte především oblíbenou kyselinu hyaluronovou, ideálně ve vysoko- i nízko- molekulární formě, osvědčený glycerin anebo rostlinné výtažky třeba z opuncie, aloe vera nebo okurky. A když je doprovodí další složky jako například antioxidanty, prebiotika a probiotika nebo peptidy, ještě lépe!

Co potřebuje vaše pleť na konci léta? Hydrataci!
Mohlo by se vám líbit