Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Posviťte si na krásu: Proč používat LED obličejové masky a jak vybrat tu nejlepší

Info ikona
LED maska na obličej

Máme tu nový beauty trend. Sociální sítě jsou plné celebrit a influencerek, které vypadají jako zvláštní roboti, protože mají na obličeji nasazenou svítící masku. Je to však malá daň za krásu, kterou právě díky této prazvláštní masce dosáhnou. Pojďme se podívat, proč jsou všichni LED maskami tak posedlí a jak vybrat tu správnou přesně pro vás.

Pokud něco skutečně funguje proti vráskám, pak jsou to právě LED obličejové masky. Je to ten nejlepší a nejúčinnější způsob, jak dosáhnout mladistvé, zářivé a zdravé pleti. Funguje to tak, že na pokožku účinkuje fotonové světlo z LED diod, které proniká hluboko dovnitř. Podle certifikované dermatoložky Dr. Melanie Palm LED světlo proniká v různých hloubkách a účinně bojuje proti akné, zánětům, otokům, známkám stárnutí a podporuje tvorbu kolagenu. Za toto zázračné světlo vděčíme NASA, která účinky LED světla studovala ve vesmíru. Vědci brzy zjistili, že se s ním dají dobře hojit a léčit rány... a zbytek už je historie.

Jak vybrat tu nejlepší LED obličejovou masku přímo pro vás

V první řadě je dobré vědět, že různé barvy světla mají různé účinky. Červené světlo stimuluje tvorbu kolagenu, zlepšuje elasticitu a zmenšuje póry. Žluté světlo regeneruje a zjemňuje pokožku. Zelené sjednocuje barvu pokožky a eliminuje pigmentové skvrny. Modré světlo pak pomáhá v boji proti akné. Je tedy dobré vybrat takovou masku, která odpovídá problémům, jenž právě vy řešíte. Existují i masky, které nabízejí více světelných možností.

Mohlo by se vám líbit

Zvažujete facelift nebo jiný kosmetický zákrok? Tady jsou 3 užitečné rady

Protože dlouhé pandemické dny jsou pro každou z nás (nejen) psychicky náročnější, může nám připadat, že s ničím nejsme spokojené. Vzhled nevyjímaje. Rozhodnutí podstoupit kosmetický zákrok by vždy mělo vycházet z dlouhodobého a skutečně pečlivého uvážení. Můžeme si vážit svého těla a současně přemýšlet nad kosmetickým zákrokem. Tady jsou 3 důležité faktory, které se podle odborníků vyplatí zvážit.
marianne.cz

LED masky mohou být měkké nebo pevné. Flexibilní masky jsou pohodlnější a přizpůsobí se tvaru vašeho obličeje. Tvrdé masky jsou odolnější. Vyberte si takovou, která vám bude na obličeji dobře sedět, nebude vás nikde tlačit a nebude způsobovat nepohodlí. Myslete na to, že si ji kupujete něco, co budete používat každý den

Každá LED maska má jinou dobu použití. Vyberte si takovou, která bude odpovídat vašemu životnímu stylu a každodennímu rozvrhu. Zároveň promyslete, zda dáte přednost bezdrátové masce, nebo takové, u které je potřeba zapojit ji do zásuvky. Stejně jako s jakoukoliv elektronikou má každá varianta své pro a proti. Záleží jen na vás, zda dáte přednost pohodlnosti a praktičnosti, nebo spolehlivosti a účinnosti.

Do LED obličejových masek se vyplatí investovat

Některé masky mají i další funkce, které by se vám mohli líbit, jako jsou vibrace, vyzařování tepla atd. Představa, že vás maska, která má schopnost vás zkrášlit a omladit, ještě navíc namasíruje, je velice lákavá. Co se týče ceny, LED masky jsou k dostání v různých cenových kategoriích. Velice záleží na funkčnosti, kvalitě, značce. Vyberte takovou, která odpovídá vašemu rozpočtu, dají se sehnat v cenovém rozpětí tří až dvaceti tisíc. Je dobré si uvědomit, že zrovna do LED obličejové masky se vyplatí investovat

Jak LED obličejové masky správně používat

Světelnou masku byste měli používat na důkladně vyčištěnou pleť, tedy ideálně proveďte dvojité čištění pleti, než si masku nasadíte. Po ukončení LED terapie naneste svá oblíbená séra a aplikujte krém. LED obličejové masky mají tu výhodu, že se velmi snadno používají. Ideální je nasadit si ji každý den přibližně na deset minut, ale záleží především na pokynech jednotlivých masek.

Všichni milují LED obličejové masky
Zdroj článku