Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Velký samoopalovací manuál: Jak bezpečně chytit bronz před létem?

Určitě jste slyšela historky o experimentování se samoopalováním, které skončilo pokožkou v barvě pomeranče. Právě z tohoto důvodu se mu spousta žen obloukem vyhýbá. Přitom se jedná o jednu z nejzdravějších forem, jak získat krásně opálené tělo. Poradíme vám, jak na to krok za krokem.

Začíná léto a s ním se pojí odhalování kůže. A vás možná při pohledu do zrcadla napadne, že by vaše bílé nohy potřebovaly trochu oživit. Jenže kde vzít po dlouhé zimě sluníčkový bronz, který je opticky zeštíhlí, schová drobné nedokonalosti a celkově je zkrásní? Ideálním způsobem je použití samoopalovacích přípravků. Jde o mnohem zdravější způsob opálení, než když pokožku vystavíte agresivními slunečnímu záření, které způsobuje stárnutí kůže a nese s sebou další zdravotní rizika. Se samoopalovacím krémem se vyhnete nepříjemné fázi bílých nohou na začátku léta, produkty ale můžete používat i po celou dovolenkovou sezónu.

Mohlo by se vám líbit

Trápí vás po opalování světlé pigmentové skvrny?

S létem je neodmyslitelně spjato i zdravé opalování. Ať už se na slunci vyhříváte doma nebo v zahraničí, možná vám radost z opálené pokožky naruší světlé pigmentové skvrny.
marianne.cz

Jak samoopalovací přípravky fungují?

Většina produktů obsahuje DHA (dihydroxyaceton), což je jednoduchý cukr, který se nejčastěji vyrábí synteticky, ale je možné ho získat také přírodní cestou z cukrové třtiny. Čím větší množství DHA přípravek obsahuje, tím intenzivnějšího odstínu můžete dosáhnout. Látka vyvolává na svrchní části kůže chemickou reakci, díky níž zhnědne.

Jaký samoopalovací přípravek zvolit?

Dnes si už nemusíte vystačit s jedním typem produktu, který vám buď sedne, nebo skončíte jako flekatý pomeranč. Samoopalováků existuje celá řada, stačí si vybrat takový, který pro vás bude ideální – záleží na vašich preferencích, ale také na zkušenostech, které s touto technikou opálení máte.

Jako první se nabízí samoopalovací pěna, která je patrně nejjednodušší na nanášení, tudíž je vhodná pro začátečníky. Rychle zasychá a bývá obarvená tzv. vodící barvou, díky které krásně vidíte, kde všude jste přípravek nanesla. Tím eliminujete riziko skvrn. Po několika hodinách (doporučuje se 4 až 8 hodin) barvu smyjete a zůstane jen krásné opálení. Pěnu byste měla nanášet vždy s pomocí speciální rukavice, jinak budete mít flekaté ruce. A když se vám náhodou obtiskne na oblečení, jde většinou snadno vyprat.

Asi nejznámějším produktem je samoopalovací krém, který je sice vhodný na rovnoměrné opálení, ale má mastnější konzistenci, tudíž se déle vstřebává. Na druhou stranu ale pokožku pěkně zvláční.

Samoopalovací voda ve spreji se sice tváří jako nejvhodnější a nejpohodlnější varianta, její problém však spočívá v rychlém vstřebání – může se stát, že přípravek nestihnete důkladně rozetřít. Po tomto produktu sáhněte, až budete mít se samoopalováním větší zkušenosti.

Na pokožku obličeje byste měla používat speciální přípravek, který je určený přímo pro ni, nicméně pokud si pořídíte skutečně kvalitní krém na tělo, můžete jej smíchat s běžným denním krémem a aplikovat na tvář.

Mohlo by se vám líbit

Péče o pleť podle věku: Které produkty by vám s přibývajícími roky neměly chybět?

S každým dalším rokem se pleť a její struktura trochu mění. Ačkoliv tento proces většinou nevidíte při každodenním pohledu do zrcadla, stačí si prohlédnout své staré fotky a věřte tomu, že rozdíl poznáte. Proto je potřeba změnám pleti přizpůsobit i produkty, které si na pokožku aplikujete. Každá žena má své favority, na které ve své skin care rutině nedá dopustit. I jim je ale potřeba dát v jednu chvíli sbohem a pořídit si takové, které jsou pro starší pleť přímo určené.
marianne.cz

Jak připravit kůži na aplikaci samoopalovacího přípravku?

Rozhodně není dobré se ve vteřině rozhodnout a pustit se do práce. Abyste dosáhla co nejlepšího výsledku, který navíc vydrží, je třeba pokožku na samoopalovací proces připravit. V první řadě si dopřejte horkou a důkladnou sprchu či koupel, díky které se zbavíte všech nečistot, zbytků jiných přípravků a mastnoty. Následně proveďte tělový peeling, kterým tělo zbavíte odumírajících kožních buněk. Zvýšenou pozornost věnujte loktům, kolenům a obecně suchým místům. A nebojte se přitlačit, peeling můžete podpořit ještě peelingovou rukavicí.

Před aplikací se vyhněte používání přípravků s hydratačními složkami. Ty by totiž mohly zamezit rovnoměrnému vstřebání. Lokty, kolena a kotníky ovšem můžete namazat méně mastným krémem, díky čemuž bude výsledek přirozenější. Po tomto procesu byste měla počkat několik hodin, aby se pokožka stihla zregenerovat a uklidnit.

Správná aplikace je klíč k úspěchu

Použijte speciální rukavici, začněte od nohou a postupujte směrem nahoru. Nebojte se pokrýt větší část najednou a provádět velké krouživé pohyby. Klidně naneste produkt na celé lýtko, stehno, hýždě a další. Pokud se budete soustředit na menší plochu, hrozí, že zde vzniknou fleky. Pracujte svižně a nijak se nezdržujte. Přípravky s vodící barvou budou vypadat nejprve nepřirozeně, to ale napraví následná sprcha. Až budete hotová, nezapomeňte na ruku, kterou jste měla v rukavici.

Mohlo by se vám líbit

Jak osvěžit blond vlasy? Letošní trendy přejí odstínům, které rozzáří vaši pleť

Blond není jen barva, ale celé spektrum různých odstínů. Někdy je v kurzu platina ve stylu Marilyn Monroe, jindy letí stříbřitě ledové odlesky. A pak zase nastoupí zlatavé, sluneční paprsky připomínající tóny po vzoru pohádkové Zlatovlásky. Také léto 2024 se ponese ve znamení specifických trendy odstínů, jimiž můžete své blond kadeře krásně osvěžit, ať už jste blondýnka celoživotně nebo čerstvě. Které to jsou?
marianne.cz

Na co si dát pozor po aplikaci?

V prvních pár hodinách se vám kůže nesmí v žádném případě namočit. Ideálně pak zůstaňte nějakou dobu bez oblečení, případně zvolte volnější, tmavé kousky. Snažte se příliš nedotýkat pokožky, netřete ji ani nepoužívejte žádné kosmetické přípravky. Nejlepší je provést tuto činnost večer před spaním.

Doba, po které můžete přípravek smýt, se liší, obecně však platí, že čím déle jej necháte působit, tím tmavší pokožka bude. Sprchu si dejte vlažnou, bez použití peelingu a sprchových hub. Ani při osoušení ručníkem kůži příliš nedřete. Ihned po osprchování přichází na řadu hydratace. Použít můžete lehký hydratační produkt bez mastných olejových složek. Počítejte s tím, že ještě 24 hodin po sprše bude opálení náchylné a bude se vyvíjet.

Tipy na skvělé samoopalovací produkty najdete v galerii.
Zdroj článku

Související články

Krása
Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Krása
Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Krása
Návrat k přirozenosti: Proč si ženy nechávají odstranit estetické úpravy?

Návrat k přirozenosti: Proč si ženy nechávají odstranit estetické úpravy?

Krása
Redakce testuje: Nejlepší pleťová séra, která vám během pár dní omladí pleť

Redakce testuje: Nejlepší pleťová séra, která vám během pár dní omladí pleť