Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Vypadat v 50 na 35? Žádný problém. Odbornice radí, jak omladit pleť v každém věku

Stárnutí pleti je přirozený proces, který ovlivňuje každou ženu. Nicméně, správná péče může výrazně zpomalit jeho projevy a udržet pleť mladistvou a zářivou. Jak na to a které produkty zvolit, abyste vypadala o několik let mladší? Na to všechno jsme se zeptali nezávislé kosmetické poradkyně a certifikované vizážistky Petry Vlčkové.

Veronika Zvonková | 8. 06. 2024

Nepodceňujte důkladnou hydrataci

Už okolo 25. roku života dochází ke zpomalování přirozené tvorby kolagenu v těle. To znamená, že tuto látku, podporující mladistvý a pružný vzhled pokožky, je potřeba získávat i z jiných zdrojů. Díky snížené tvorbě kolagenu pleť postupně ztrácí schopnost udržovat vlhkost, což vede k vysušování a vzniku vrásek.

Proto je hydratace v péči o pleť tak důležitá. Pleťový krém by měl odpovídat typu vaší pleti a obsahovat složky podporující zpomalení procesu stárnutí. Mezi takové patří například kyselina hyaluronová, retinol, peptidy, koenzym Q10, kolagen, vitaminy A, C a E nebo ceramidy.

„Krémy by měly být rozděleny na denní a noční. Je to z toho důvodu, že přes noc se pleť regeneruje a dokáže přijmout veškeré potřebné živiny a látky. Přes den je naopak vystavena make-upu, potu, nečistotám z ovzduší a slunci. Proto by kvalitní denní krém měl kromě složek proti stárnutí obsahovat i SPF faktor, bez kterého by žena neměla vůbec vycházet ven, aby tak zamezila agresivnímu působení slunečních paprsků na pokožku, zejména v létě. Důležité je dávat si pozor, abyste krémy nezaměnila. Například retinol, který by měl být obsažen v kvalitním nočním krému, by se neměl dostat do kontaktu se slunečními paprsky. Nezbytností je i kvalitní oční krém,“ doporučuje kosmetická poradkyně Petra Vlčková.

Zaměřte se na séra, která urychlý efekt

Sérum by mělo být běžnou součástí kosmetické taštičky každé ženy starší 25 let. Má totiž v kosmetické péči speciální funkci – vyřešit konkrétní problém. Existují různé druhy sér: pro redukci pigmentových skvrn, pro stahování rozšířených pórů nebo redukci vrásek či akné. „Jestliže chce mít žena lepší a rychlejší výsledky, sérum je nezbytná záležitost. Pokud zvolíte například liftingové sérum, výsledky účinků se znásobí. V pozdějším věku, kdy pleť vyžaduje více pozornosti, už jen samotný krém v boji proti vráskám zkrátka nestačí. Nezapomeňte také na to, že pleť nekončí bradou a zaměřte se důkladně i na dekolt. Skvělým pomocníkem pro zapracování sér může být sonická technologie,“ doplňuje Vlčková.

Mohlo by se vám líbit

Péče o pleť podle věku: Které produkty by vám s přibývajícími roky neměly chybět?

S každým dalším rokem se pleť a její struktura trochu mění. Ačkoliv tento proces většinou nevidíte při každodenním pohledu do zrcadla, stačí si prohlédnout své staré fotky a věřte tomu, že rozdíl poznáte. Proto je potřeba změnám pleti přizpůsobit i produkty, které si na pokožku aplikujete. Každá žena má své favority, na které ve své skin care rutině nedá dopustit. I jim je ale potřeba dát v jednu chvíli sbohem a pořídit si takové, které jsou pro starší pleť přímo určené.
marianne.cz

Nezapomeňte na pleťové masky

Pleťové masky slouží nejen k důkladnému čištění pleti a obnově její struktury, ale také podpoří hydrataci, která je nezbytná pro zpomalení procesu stárnutí. „Pleťová maska by se měla používat přibližně třikrát týdně, ideálně mezi 19. a 22. hodinou. Je to proto, aby pleť byla připravena na odpočinek, nebyla zatížena make-upem a díky noční regeneraci si z masky dokázala vzít maximum.“ doporučuje pleťová poradkyně. „Pro podporu regenerace a hladké pokožky je důležité zaměřit se i na exfoliaci, tedy pravidelné odstraňování odumřelých kožních buněk. K tomu slouží peeling – lze použít klasický abrazivní či chemický,“ dodává.

Chraňte pleť před sluncem i volnými radikály

Zejména v létě, kdy je pleť vystavena extrémním podmínkám (vysoké teploty a agresivní sluneční paprsky), je dobré zakončit ranní rutinu v péči o pleť lehkým krytím. Vlčková zároveň upozorňuje na to, že krycí schopnosti nemusí plnit jen make-up, ale právě pro letní období jsou i jiné alternativy. „Ne každá žena je zvyklá používat make-up a zejména v letních dnech to nemusí být zrovna komfortní. Proto je skvělou volbou, především u zralé pleti, použití CC krému, který dokáže pleť perfektně rozzářit, sjednotit a funguje zároveň jako tričko', takže obličej je chráněn před volnými radikály z ovzduší a navíc na pleti není téměř vůbec cítit. Obecně si CC krémy dokážou poradit i s redukcí projevu stárnutí a zlepšením textury pleti. BB krémy jsou vhodnější spíše pro mladší ženy. Navíc mají méně krycí schopnosti než CC krémy,“ vysvětluje Vlčková.

Mohlo by se vám líbit

Tak jde čas: Péče o pleť v každém věku

Vybírat vhodnou kosmetiku s ohledem na svůj věk se vyplatí. Každé období totiž vyžaduje specifickou péči. Vysvětlíme vám, co se ve vás odehrává, když je vám pětadvacet, pětatřicet nebo pětačtyřicet.
marianne.cz

Soustřeďte se i na výživu zevnitř

Kosmetika je sice skvělým nástrojem, jak „stárnout s grácií“, ale nezbytností je myslet i na ostatní faktory. Tím je například pitný režim, kvalitní životospráva, redukce stresu a dostatek spánku a pohybu. Velký vliv na celkový vzhled pokožky má i kouření, kvůli kterému pleť nepěkně šedne a vrásky vznikají mnohem rychleji. „Zdravá životospráva by tak měla jít ruku v ruce s kvalitní a hlavně pravidelnou péčí o pleť, pokud chcete nejen vypadat o několik mladší, ale především se tak i cítit.“ dodává odbornice závěrem.

Objevte produkty proti stárnutí a dopřejte své pleti mladistvý vzhled:
Zdroj článku

Související články

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Krása
Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami