Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Muži a kosmetika: Ano, opravdu je v pořádku, když o svou pleť muži pečují...ne-li žádoucí

Pánská kosmetika byla vždy považovaná tak trochu za tabu téma. Ale i muži řeší problematickou, suchou pleť či například kruhy pod očima. Proto vzniká více kosmetických produktů přímo pro muže. A upřímně – není takový dárek pod stromeček ideální?

Tereza Čaladi | 30. 11. 2023

To, že ženy přitahují neupravení muži, kteří jsou cítit potem, je dávný přežitek. Vlastně to dost možná byl vždy mýtus. Pravdou je, že se ženám líbí, když muži voní a pečují o sebe. A, světě div se, líbí se to i mnoha mužům. Důkazem toho jsou časté návštěvy barber shopů neboli holičství, kde jsou stříhaní výhradně muži, případně jim tam jsou upravovány vousy. Jak ale vnímají takovou skincare, neboli péči o pleť?

V Česku se stále ještě trošku drží přesvědčení, že muž, který používá krémy (nebo jinou pleťovou kosmetiku) a dokonce má své vlastní (nikoli krémy své partnerky), je divný, zženštilý a podobně. Tyto předsudky tak trochu vychází z minulosti, kdy muži kosmetiku tolik nepotřebovali, nicméně dnes je situace odlišná,“ přibližuje situaci Pavel Králíček, spolumajitel české firmy Beviro, která se zaměřuje na pánskou kosmetiku.

I muži potřebují péči o pleť

Ač to může být překvapivé, pánská pleť se zase tak výrazně neliší od té dámské a ovlivňují ji stejné faktory. I jim se tedy hodí, když o svou pleť více pečují. „Dneska u mužů dochází stále častěji k narušování kožní bariéry, a to vlivem mnoha faktorů, jako je stres, profese, sport a podobně. Zejména stres a rychlý životní styl se na pleti projevuje velmi výrazně - ztrátou pružnosti, pevnosti, povislostí, kruhy pod očima a podobně. To všechno však umí správná kosmetika eliminovat, redukovat a podobně. Na západě je používání mužské kosmetiky mnohem běžnější, u nás to jde podstatně pomaleji. Čeští muži se teprve učí kosmetiku používat a teprve poznávají výhody pánské kosmetiky,“ doplňuje Králíček.

Netrvá to 2 hodiny, ale stačí 2 minuty

To, že se o svou pleť muži začnou více starat, automaticky neznamená, že by měli používat celou řadu produktů, na hlavu si dát plyšovou čelenku, pořídit si obličejovou saunu a mít kosmetickou ledničku. Upřímně – to nedělá ani většina žen. Je to vlastně úplně jednoduché. „Ani já nejsem zastáncem přehnané péče o svůj zevnějšek, jako většina chlapů mám rád jednoduchost. To, že se starám o svou pleť, vůbec neznamená, že trávím v koupelně 2 hodiny denně. Starat se o svou pleť může taky vypadat tak, že si obličej ráno a večer důkladně umyju mycím krémem a pak natřu hydratačním krémem. Akce na minutu a efekt to má hned dvojí. Dnes je pleť čistší, hydratovaná a působí zdravějším dojmem a za 20 let na tom bude mnohem lépe, než kdybych o svůj obličej vůbec nepečoval. Everyman kosmetiku jsem navrhl pro chlapy, kteří to mají stejně jako já. Dostanou pár super produktů, kterých se mohou držet dlouhodobě, a celá péče jim nezabere víc než 2 minuty denně. Je o ně postaráno a téma péče o pleť už můžou vypustit z hlavy. Můžou se pak soustředit na věci, které jsou v jejich životě opravdu podstatné,“ vysvětluje Matyáš Trojan, zakladatel kosmetiky Everyman.

Mohlo by se vám líbit

Movember je v plném proudu aneb Proč nezapomínat na partnerovo zdraví?

Máte pocit, že potkáváte čím dál tím více neoholených tváří? Nebojte se, pánové rozhodně nerezignovali na holicí strojky, pouze dávají světu vědět o důležitosti prevence rakoviny varlat a prostaty.
marianne.cz

Péče o sebe neznamená zženštilost

Každý by měl umět věnovat čas sám sobě a pečovat nejen o svou pleť, tělo, ale i o duševní zdraví. Muži se i v dnešní době mohou bát předsudků, ale v případě, že si jsou ve své maskulinitě komfortní, uštěpačné poznámky je jen tak nerozhází. Navíc výsledky potom mluví za své. Paradoxně, i když vyrábíme kosmetiku výhradně pro muže, často ji našim zákazníkům berou i jejich ženy. Takže se situace obrací! Některé si ji dokonce i samy kupují přímo od nás. Nicméně zpětnou vazbu od žen dostávají především muži, kteří o sebe dbají - a ta je veskrze pozitivní,“ říká spolumajitel kosmetiky Beviro.

Jak si mají muži kosmetiku vybrat?

Nejdůležitější jsou suroviny, ze kterých jsou produkty vyrobeny. O tom to celé je. Vyznat se v tom ale může být docela oříšek. Obzvlášť pro chlapa, který kosmetiku nikdy neřešil. Základ je tedy transparentnost značky ohledně surovin, které používá. Určitě není na škodu i napsat a zeptat se, pokud není něco jasné,“ vysvětluje Matyáš Trojan. To potvrzuje i Pavel Králíček, podle kterého je u českých mužů vidět hlad po kosmetice, která je kvalitní a maximálně přírodní.

Doporučení na kosmetiku pro muže
Mohlo by se vám líbit

30 pohledných tatínků z řad celebrit a jejich děti, které jim jako z oka vypadly

Orlando Bloom, Ryan Reynolds, Hugh Jackman a další. Pokud vás tito herci oslovili už na filmových plátnech, pak počkejte, až je uvidíte s jejich potomky.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení