Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Redakce Marianne testuje: Na vlně přírodní kosmetiky, která zkrášluje i pečuje

Info ikona
mladá žena

V dnešní době, kdy se stále více zaměřujeme na zdraví a udržitelnost, hledáme přírodní alternativy ve všech oblastech našeho života, včetně kosmetiky. Redaktorka Marianne proto otestovala přírodní kosmetiku ATTITUDE, konkrétně její pečující a dekorativní řadu Oceanly, která neobsahuje plasty a slibuje krásu bez kompromisů. Jak testování dopadlo?

Promotion | 20. 03. 2024

Čím jsem starší, tím větší kosmetický “hnidopich” se ze mě stává. Pečlivě pročítám složení jednotlivých produktů, hodnotím jejich texturu i výdrž. Navíc má kosmetická taštička prošla v posledních letech doslova detoxikací a dnes obsahuje, až na malé výjimky, přírodní kosmetické produkty. I proto jsem neváhala otestovat produkty z make-up a pečující řady Oceanl od přírodní značky ATTITUDE, které jsou v kompletně bezplastovém obalu. Konkrétně jsem pečlivému testování podrobila zmatňující tuhý krém, tuhou krémovou tvářenku Rose a tuhý krémový rozjasňovač Golden Rose.

 

Info ikona
Attitude kosmetika

Zmatňující tuhý krém? Ano, prosím!

Začnu největším překvapením celého testování - zmatňujícím tuhým krémem. Přiznám se, že jsem od tohoto produktu neměla velké očekávání. Opravdu může fungovat tuhý krém? Nebude se na tváři drolit? Nebo vytvářet nepříjemnou masku? Všechny otázky byly zbytečné, protože zmatňující tuhý krém od ATTITUDE je naprostou hvězdou. Díky obsahu prášku z kořene maranty perfektně absorbuje maz a zmatňuje pleť. Zároveň obsahuje fytoglykogen, přírodní látku, která hydratuje pleť účinněji než kyselina hyaluronová. Za mě jde o ideální podklad pod make-up, bez kterého si už nedokážu představit svou make-up rutinu. Navíc je neparfémovaný, což moje citlivá pleť obzvláště kvituje. 

 

Info ikona
aplikace krému

Krása bez plastu

Tuhá tvářenka Rose je produkt, který ve své kosmetické taštičce potřebuje každá žena. Má nádhernou krémovou texturu, na pleti vypadá přirozeně a nehne se z místa. Baví mě, že tvářenka obsahuje také pečující složky, jako je hydratační fytoglykogen, ricinový olej nebo extrakt z řas. A protože mám ráda multifunkční produkty, osvědčilo se mi tvářenku používat také na oční víčka a rty. 


Pokud hledáte rozjasňovač, po jehož nanesení nebudete připomínat diskokouli, hledání je u konce. Představuju vám tuhý krémový rozjasňovač Golden Rose, do kterého jsem se zamilovala. Vyniká snadnou aplikací, na pleti drží po celý den, a navíc tváři dodá přirozený třpyt. Opět ve složení nechybí fytoglykogen, který pleť krásně hydratuje.

Info ikona
Žena s produktem Attitude

Proč kosmetika ATTITUDE zůstane v mé kosmetické taštičce?

Testování skončilo, mé používání produktů z řady Oceanly od značky ATTITUDE pokračuje. Důvodů je hned několik. Zaprvé se mi s produkty skvěle pracuje a na pleti dělají přesně to, co slibují. Stejně tak jsem nadšená z pečujících přírodních složek, obzvláště z přítomnosti hydratačního fytoglykogenu. A v neposlední řadě se mi líbí filozofie značky - produkty jsou veganské, netestované na zvířatech a balené v biologicky rozložitelné kartonové tubě, která snižuje množství plastového odpadu. 

 

Měření