Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Březnové novoluní podle čísel a hvězd: Nebudou chybět extrémy a realita může zabolet

Placeholder image

Třetí novoluní roku 2024 připadne tentokrát na neděli 10. března. Odehraje se pod taktovkou soucitných a intuitivních Ryb, jejichž energii lehce rozvíří impulsivní číselné kombinace. Důležitý bude březnový nov zejména pro ženy, protože se v mnoha oblastech života projeví jejich síla. Co dalšího přinese nadcházející novoluní, nač byste se měli připravit a čemu se raději vyhnout? Čtěte dál, a dozvíte se odpovědi.

Ilona Lea Kotková | 8. 03. 2024

Třetí novoluní roku ovlivní svou jemnou energií často zasněné Ryby

Je tu další novoluní v řadě, tentokrát pod vlivem citlivého vodního znamení Ryb. Podobně jako všechny ostatní novy, je i tento unikátní a pro vnímavé jedince – oproti jiným dnům – možná o kousek náročnější. Jde však také o den plný zajímavých příležitostí a přes všechna případná ale jej lze vnímat i jako výzvu.

Lidé narození v tomto vodním znamení platí za vnímavé, intuitivní a soucitné jedince, kteří neustále vstřebávají dojmy ze svého okolí. Energie prostředí je pro ně zásadní, stejně jako možnost uniknout do vnitřního světa vlastních fantazií. Snění je pro ně typické, podobně jako občasný problém procitnout a setrvat v realitě. Ryby jsou plné protikladů a nikdy nevíte, která jejich tvář vykoukne nad hladinu. Mohou být smutné až depresivní, stejně jako plné nadšení a odhodlání něco v životě změnit. Občas působí jako rozdvojená osobnost; nejde však o diagnózu, ale o jejich typický povahový rys. Lidé v Rybách obecně bývají nápomocní a ochotní pomáhat, úskalí jejich charakteru však spočívá v nastavování hranic. Mnohdy nevědí, kde začíná a končí jejich kompetence, a mívají tendenci přebírat zodpovědnost za druhé. Vlastní jim bývá i sentiment a ulpívání, ale také zatvrzelost a občasné uzavření se do sebe. Vždy velmi záleží na okolnostech, ale platí, že Ryby patří k nejméně stálým znamením zvěrokruhu.

V podobném duchu se odehraje také 10. březen 2024. Jako se citlivé Ryby opakovaně propadají do svých představ, budeme také my inklinovat k utváření vlastní snové reality. Dlouho nám to ale nevydrží a konfrontace s nepoetickou všedností běžného dne nemusí být příjemná. Ke slovu se dostane také minulost, v níž se budeme opakovaně zasekávat. V tomto směru je důležité uvědomit si, že minulost by měla být nástrojem k poučení, nikoli životní brzdou.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop na březen: Váhy mají být obezřetné, Kozorozi najít svou hodnotu

Je tu březen, měsíc probouzející se přírody a hlubokého nádechu po dlouhé zimě, a s ním i náš originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Jako vždy pro vás máme drobnou nápovědu, jak si nadcházející týdny užít v co největší pohodě, bez zbytečných komplikací a nepříjemných překvapení. Získejte náskok a přečtěte si, co vás v průběhu příštích dnů čeká.
marianne.cz

10. březen podle numerologie

Březnové novoluní ve znamení citově založených Ryb zajímavě doplní číselné kombinace vzniklé numerologickým rozkladem dne. Jedním ze silných témat bude ženská energie a s ní spojené rodové záležitosti. Ženská linie rodu je důležitá nejen pro ženy, na což je dobré nezapomínat. Náročné (i v souvislosti se znamením Ryb) bude především dopoledne, kdy se můžeme střetnout s realitou opravdu tvrdě. Tendence stáhnout se do sebe budeme silněji vnímat v odpoledních hodinách a večer nejspíš přijde únava větší než obvykle.

0-6 hodin

Noc si bude žádat kvalitní odpočinek, abychom se během náročného dne, kterým novoluní tradičně bývá, cítili ve své obvyklé kůži. Prostor ke spánku bude třeba dobře vyvětrat a pokud možno eliminovat všechny nežádoucí vlivy, především ale elektroniku. Mobilní telefon u hlavy nebo notebook v bezprostředním dosahu budou rušivější než obvykle.

6-12 hodin

Dopoledne bude nejnáročnější částí celého dne. Jistá naivita tvrdě narazí na neúprosnou realitu. Můžeme cítit zklamání a zoufat si nad nespravedlností života, anebo si půjdeme tvrdě za svým bez ohledu na okolí. Záleží, k čemu jsme svou povahou více nakloněni, celkově ale platí, že jeden extrém vystřídá druhý. Bude potřeba držet se raději zpátky, zklidnit případnou agresi a nenechat se vtáhnout do her a dramat ostatních.

12-18 hodin

Odpoledne mnozí zakopou válečnou sekeru, potřeba projevit svou jedinečnost ale potrvá. Lidé s výrazným egem budou ještě méně tolerantní a pro své okolí snesitelní než jindy, nicméně je tu i šance využít sílu odpoledne ku prospěchu. Především doba mezi dvanáctou a třetí hodinou bude ideální, abychom sebrali odvahu a pustili se do toho, co už dlouho plánujeme, ale stále odkládáme. Nově se rodící Měsíc energii růstu podpoří.

18-24 hodin

Večer a noc přinesou únavu a zklidnění. Důležité bude nepřepínat své síly a od šesté hodiny večerní nic zásadního neřešit. Snažme se naslouchat svému tělu a dovolit mu vydechnout, uvolnit myšlenky a co nejvíce zrelaxovat. Dobře nám udělá i podvečerní procházka či bylinkový čaj.

Zdroj článku