Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Cestování: Navštivte perlu českého lázeňství

Na začátku prázdnin jsou Karlovy Vary skloňované snad ve všech pádech. Jakmile ale filmový festival skončí, zmínky o Karlových Varech utichnou. A to je velká škoda! Přinášíme vám několik důvodů, proč toto lázeňské město navštívit kdykoliv během roku.

Za léčebnou kúrou

Karlovým Varům se po právu přezdívá perla lázeňství. Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout od každodenního stresu, a zároveň pečovat o své zdraví, pak jsou Karlovy Vary ideální volbou. Připravte si tedy své lázeňské porcelánové pohárky a na vlastní kůži poznejte ozdravnou chuť karlovarských termálních pramenů. V ideálním případě prameny ochutnávejte postupně. Popíjení pramenů tělo krásně pročistí, ale pokud se chystáte na větší detox, je dobré si nechat doporučit množství i složení pramenů od lékaře. K lázním samozřejmě neodmyslitelně patří také procedury, zábaly, nejrůznější koupele ve vřídelní vodě a zdravotní i relaxační masáže

Mohlo by se vám líbit

Městské lázně uprostřed prastarého parku? Odvážná studie se toho nebojí!

Rozpálená centra velkoměst inspirují architekty k odvážným návrhům. Jedním takovým je myšlenka upravit pražský park v srdci Vinohrad na plovárnu, která právě v těchto místech v horkých měsících zoufale chybí.
marianne.cz

Za památkami

Při popíjení léčebných pramenů se můžete kochat karlovarskou architekturou. O pozornost si říká třeba Vřídlo, které se v nedávné době dočkalo rekonstrukce. Během volného odpoledne se také můžete nechat vyvést dvěma lanovkami nahoru nad údolí. Jedna z lanovek sviští skalním tunelem a vede k hotelu Imperial. Druhá vás vyveze k rozhledně Diana, odkud je nádherný výhled po okolí. Děti tu potěší mini zoo, Motýlí dům a krásné obory sv. Linharta, kde můžete z vysokých lávek pozorovat daňky nebo divočáky. Během procházky po lesních stezičkách určitě narazíte i na slavného kamzíka.

Za kulturou

V Karlových Varech to žije i mimo filmový festival. Nezapomenutelné jsou například koncerty v karlovarském Kostele Maří Magdalény, v barokní perle od slavného architekta Kiliána Ignáce Dientzehofera. Dům umění zase nabízí celou řadu zajímavých výstav, o tradicích regionu se zase dozvíte spoustu zajímavostí v místním muzeu.

Přehlédnout byste neměli ani světoznámou sklárnu Moser, která dodává to nejluxusnější sklo na stoly předních královských rodin, šejků i slavných hvězd. Ruční výrobu si prohlédnete včetně provozu. A v neposlední řadě zavítejte také na prohlídku muzea Becherovky, třináctého léčivého pramene. Přesný recept na výrobu se ale nedozvíte, zůstává přísně střeženým tajemstvím.

Mohlo by se vám líbit

Becherovka? Rodinné karlovarské stříbro z bylinek

Od dob, kdy hořkosladký bylinný likér začal šířit slávu rodinné firmy Becherů po celém světě, uplynula již pěkná řádka let. Je i váš oblíbený? Poznejte také jeho dlouhou historii.
marianne.cz

Za gastronomií

Dobrou zprávou je, že v Karlových Varech objevíte také mnoho výborných kaváren, kde můžete nad douškem horké kávy rozjímat a relaxovat. Vyzkoušejte například kavárnu Lékárna by City Roasters, která se nachází na náměstí T. G. Masaryka. Přehlédnout byste neměli ani Krcálek Espresso Bar nebo Café Kava. Lahodnou zmrzlinu objevíte v Gelato Karlovy Vary a skvělou pizzu zase ve 480 Pizzeria Napoletana. Pokud chcete návštěvu Karlových Varů zakončit stylově, dopřejte si kávu a zákusek v Grandhotelu Pupp.

Dát si dobrou kávu nebo si užít báječný dortík, to je další z odpočinkových terapií. A ještě lepší je, pokud si dobrotu nemusíme následně vyčítat kvůli zbytečným kaloriím. „Udělat dobrý dezert lze i s menším množstvím cukru, než jsme zvyklí. Lehké krémy s ovocem nebo sorbety jsou skvělou letní volbou. Důležité ale je i to, jak jídlo vypadá – pokud je krásně upravené, užijeme si ho dvojnásob. Navíc z ovoce a zeleniny se dají vytvořit nádherné věci, sochy i velké kompozice,“ říká kuchař hotelu ASTORIA Hotel & Medical Spa a stříbrný medailista Carvingu, tedy tvorby z ovoce, 25. ročníku Gastro soutěže v Hradci Králové.

Bohaté okolí Karlových Varů

Zapomenout nemůžeme ani na památky v okolí Karlových Varů. Za vidění rozhodně stojí středověký hrad Loket ve stejnojmenném městečku, Zámek Bečov se světoznámým relikviářem sv. Maura, Zámek Chyše nebo klášter Teplá. Z přírodních pozoruhodností láká k návštěvě rašeliniště SOOS s bublajícími rybníčky a čertovským sirným odérem, Boží Dar, kde má sídlo Ježíšek, nebo Slavkovský les. Vynechat byste neměli ani Mariánské Lázně se slavnou zpívající fontánou nebo Františkovy Lázně se slavnou soškou chlapce s rybou. Legenda praví, že když se žena dotkne chlapcova palce na levé noze, tak otěhotní.

  Mohlo by se vám líbit

  Cestování: Nespoutané prameny u tří křížů aneb Prozkoumejte Slavkovský les

  Slavkovský les, smaragdový klenot v koruně Českých zemí, má dvě tváře. Lázeňskou, kde na kolonádách lázeňských měst obdivují hosté jejich architekturu. A přírodní, kde nadšenci v turistickém objevují v hustých porostech rozhledny, desítky minerálních pramenů či jezera. Léčivé jsou obě.
  marianne.cz
  Zdroj článku

  Související články

  Zábava
  Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

  Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

  Zábava
  Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

  Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

  Zábava
  Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

  Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

  Zábava
  Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

  Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role