Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 18. prosince: Kozorozi mají více riskovat, Lvi se nevyhýbat překážkám

Je tu další prosincový týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 18. prosince zaťuká na naše srdce s cílem otevřít je lásce a sounáležitosti před nadcházejícími svátky. Na každé znamení zvěrokruhu však čeká ještě jiné téma, na něž bude dobré zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 18. 12. 2023

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Člověk je tvor společenský, zrozený pro život ve svazku, přesto je důležité zachovat si svou individualitu a celistvost. Žít s někým neznamená žít zároveň i jeho život; na to některé (zejména) ženy zapomínají a přizpůsobují se svému partnerovi natolik, až ztrácejí svůj vlastní směr. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Buďte stále sama sebou, udržte si svou tvář a unikátnost. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Je můj momentální směr opravdu můj?
 • Znám někoho ve svém okolí, kdo se stále jen přizpůsobuje druhému?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Než aby tma soupeřila se světlem je pro všechny výhodnější spolupracovat. Navázat na sebe, doplnit chybějící a obohatit se navzájem nabytými zkušenostmi. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezavrhujte svou minulost, ať byla jakákoli. Čerpejte z ní s vděčností a vyhněte se všemu, co vnímáte jako chybné. Nehledejte viníky, povzneste se nad všechny staré křivdy a vykročte lehkým krokem dál. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co ve svém životě dosud stále vnímám jako křivdu?
 • Jakou svou zkušenost bych označila za jednu z nejhodnotnějších?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Život umí někdy být až překvapivě krásný. Ne však díky okázalým gestům, ale v souvislosti se soustředěním se na detaily, jemnost a lidskou pospolitost. To, jak si navzájem umíme vyjít vstříc, jak si dokážeme naslouchat a sdílet své pocity, je zároveň tím, co spoluutváří šťastný život. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Užívejte si společnost svých blízkých a nehledejte zbytečně chyby tam, kde nejsou. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • O jakou svou radost jsem se v poslední době podělila s druhými?
 • Kdy naposledy mi někdo prokázal laskavost? Kdy jsem naopak byla vstřícná já?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

V průběhu života nás potká řada situací, z nichž se nelze dostat přemýšlením; jedinou schůdnou cestou je naslouchání srdci. A přestože to často bývá velmi náročné, je potřeba „pustit“ myšlenky a obrátit se dovnitř. Je to i vaše aktuální téma pro nadcházející týden. Rozpolcenost, kterou prožíváte, není člověku vlastní a nelze ji žít dlouhodobě. Abyste se mohla posunout dál, je třeba uvolnit své vlastní sevření. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Která situace mi opakovaně bere radost a klid? Co s tím mohu udělat?
 • Umím se v případě potřeby zastavit a naslouchat hlasu svého srdce? Kdy naposledy jsem to udělala?
Mohlo by se vám líbit

Zeptali jsme se lidí, jakou mají zkušenost s kartářkami. Jejich odpovědi vás šokují

Tmavá místnost bez slunečních paprsků, stůl plný tajuplných karet a černá kočka, která jemně přede u nohou. Tak si většina neobeznámených lidí představí obydlí kartářky, ve kterém dochází k výkladu karet a životním predikcím. Jenže, kartářky už dávno nejsou šarlatánky s pentagramem na krku. V současné době jde o podnikatelky, které šikovně pracují s lidskou psychikou a svůj um umí okořenit špetkou tajemna a mystiky.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Prvním krokem k vyřešení problému je připustit jeho existenci a definovat ho. To nám někdy bývá zatěžko, protože si nechceme přiznat selhání, neúspěch či zklamání. Život je ale cesta a na cestě bývají tu a tam překážky. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Jen zkušený poutník se dokáže díky získaným zkušenostem vyhnout novým překážkám, nebo je alespoň snáz překonat, na to nezapomínejte. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co ve svém životě opakovaně popírám?
 • Kdy naposledy jsem si uvědomila, jak mě má předchozí zkušenost obohatila, přestože byla bolavá?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

V životě existují období, která přímo vybízejí k seberozvoji. Dostává se nám nových příležitostí, ukazují se nejrůznější varianty možných cest a okolnosti nám všemožně nahrávají, abychom šanci k osobnímu růstu využili. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Neusínejte na vavřínech, nebuďte sama se sebou tak spokojená, ať postupně neuvadnete jako květina, která dlouhodobě nemá vláhu. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co mám v nejbližším období v plánu? A co od toho očekávám?
 • Kdy naposledy jsem udělala něco pro svůj osobní rozvoj?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Mindfulness, schopnost plného soustředění na přítomný okamžik, aniž bychom jej jakkoli posuzovali, hodnotili nebo cokoli očekávali, je dnes často skloňovanou dovedností. A ačkoli se její popis může zdát jednoduchý, dosáhnout tohoto stavu je pro mnohé lidi náročné. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Naučíte-li se být ve svém životě skutečně přítomná, získáte překvapivě silnou vlnu tvořivé energie a vitality. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Nakolik známý/cizí je pro mě termín mindfulness?
 • Nakolik jsem právě teď přítomna ve svém životě? Jak se cítím?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Ovládnout svou vášeň tak, aniž bychom ji potlačovali, ale užívali plně a tvořivě, je velkým uměním života. Právě to je spolu s utěšenými vztahy jedním z důležitých pilířů naplněného bytí. Nejprve je však třeba objevit, co za vášně uvnitř nosíme; zdaleka ne každý ví, prostřednictvím čeho může dojít k radosti. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, kolik opravdové vášně vkládáte do svých dnů, a odpovězte si na tyto otázky:

 • Jaká je má největší vášeň? A kolik prostoru jí momentálně dávám?
 • Co v současné době naopak spíš potlačuji? Jaký k tomu mám důvod?
Mohlo by se vám líbit

Zábava pro podvečerní předvánoční čas – věštění z litého olova

Věštění z roztaveného kovu znali už Keltové a na počátku minulého století se z lití olova stal jaden z nejkrásnějších vánočních obyčejů.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Prozření může přijít znenadání. Ať už nás k němu dovedou okolnosti, nebo si jen nezávisle na čemkoli něco uvědomíme, nemusíme se v danou chvíli cítit dobře. Zvlášť v případě, kdy jsou zasaženy naše city a my se jen těžko bráníme smutku a zklamání. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nelpěte na tom, co bylo; vstoupit dvakrát do stejné řeky nelze. Jedna etapa se uzavřela, abyste mohla přivítat novou. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kdy naposled jsem uznala, že bylo zbytečné bránit se nevyhnutelnému? Jak situaci vnímám s odstupem času?
 • Která oblast mého života nefunguje tak, jak bych si přála? Co s tím mohu udělat?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Asi každý už někdy v životě zažil pocit, že musí něco udělat. Cokoli, protože momentální situace je natolik neúnosná, že jakýkoli výsledek bude znamenat vysvobození. Pokud ani v takto vypjaté situaci neuděláme nic, hrozí, že se naše životní síla postupně vytratí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Dovolte si zariskovat a rozbít stará omezení, která dosud bránila vaší energii ve volném pohybu. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co mi v současné době nejvíc ubírá energii? Jak mohu situaci vyřešit?
 • Jsem si vědoma některého ze „škodlivých“ vzorců svého chování, kterých jsem se dosud nedokázala zbavit?

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Začneme-li na věcech příliš lpět, je to, jako bychom minuli cíl. Ze života se vytratí lehkost, nepříjemné pocity naopak přibudou. A přestože v současném nastavení světa dost dobře nelze fungovat bez majetku, není dobré upínat se k němu jako ke smyslu existence. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Uvolněte to sevření, které vám ubírá kyslík. Cílem života není bohatství vnější, ale vnitřní. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jaká je má největší životní hodnota? A na jakém místě jsou peníze?
 • Kam momentálně směřuji největší část své energie? A vyplácí se mi mé úsilí?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Stejně jako každý plod v přírodě potřebuje dostatek času, aby dozrál do nejlepší možné chuti, také události v lidském životě fungují na podobném principu. Vše má svůj správný čas a není dobré pokoušet se věci uspíšit. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zůstaňte v klidu, ještě není vhodná doba pro další krok. Buďte trpělivá, abyste později mohla sklidit ty nejsladší plody. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Na co v současné době spěchám? Co mě k tomuto postoji vede?
 • Vybavím si situaci, kdy se mi nevyplatilo věci uspěchat? Poučila jsem se?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Zábava
Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu