Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 19. února: Střelci se mají zaměřit na vztahy, Berani změnit chování

Je tu nový týden a s ním i pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 19. února nás bude chtít přimět k zamyšlení nad tím, kolik radosti si v životě dopřáváme. A přestože bychom si měli být tím nejlepším přítelem, jsme často tím, koho přehlížíme. Na každé znamení zvěrokruhu čeká i další důležité téma, na něž se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 18. 02. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Stejně jako strom musí mít kořeny zapuštěné hluboko v zemi, i člověk potřebuje pevný základ pro to, aby se mohl zdravě rozvíjet. Podmínky míváme různé; formuje nás odlišné prostředí a jiné výchovné principy, osobní zkušenosti a životní události. Důležité je, abychom si vzali to nejlepší pro sebe a ostatní nechali být. Je to i vaše současné téma. Nezapomeňte, že program, který v sobě máte „nahraný“, můžete – ať sama nebo s pomocí vhodné osoby – změnit. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak moc mě v mém současném životě ovlivňuje prostředí, z něhož pocházím?
 • Jak s odstupem času vnímám své rodiče? Dokážu je nyní lépe pochopit?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Seberozvoj je jedním z velkých témat současné doby. Toužíme posouvat se dál, rozšiřovat si obzory a stávat se lepšími lidmi. Je ale třeba ohlídat si, aby se z dobrého záměru nestalo dogma. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Dopřejte si během příštích dnů především klid a zamyslete se nad tím, zda opravdu potřebujete další kurz, seminář či knihu. Občas je dobré dát si pauzu a postupně vstřebávat nabyté znalosti. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Stalo se mi někdy, že jsem natolik usilovala o posun vpřed, až jsem původní dobrý záměr  pokazila?
 • Mám nějakou osobní zkušenost s dogmatismem?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

K tomu, abychom prožívali štěstí, nepotřebujeme svolení ani přítomnost druhých, větší dům nebo méně kilo. Štěstí je pocit pramenící zevnitř, o kterém netřeba složitě přemýšlet nebo se na něj „chystat“, protože buď je, anebo není. Štěstí je i vaše téma pro nadcházející týden. Neodkládejte šťastný život na později a zapomeňte na formulku „až jednou“. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Existuje něco, čím podmiňuji své štěstí?
 • Řekla bych o sobě, že jsem šťastný člověk?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Ve zdravém těle zdravý duch, říká se. A platí to také opačně – o obojí je třeba starat se přiměřeným způsobem.  Péče o tělo je ale často vnímána jako zbytečný luxus a masáže, kosmetika, sauna a další fyzické prožitky mohou v některých lidech vyvolávat pocit marnivosti. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Vnímejte tělo jako domov své duše a chovejte se k němu zodpovědně a láskyplně. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jakým způsobem o sebe pečuji? Nezanedbávám jedno na úkor druhého?
 • Kdy naposledy jsem si dopřála nějaký fyzický požitek?
Mohlo by se vám líbit

Osobnosti žen podle měsíce narození: V prosinci se rodí extrovertky, únorové ženy jsou typické romantičky

Ženy jsou jedinečné osobnosti samy o sobě. Každá má svou vlastní auru a charakteristické vlastnosti. Právě na tom, jaké máme vlastnosti, se podílí několik různých faktorů - od výchovy, přes rodinné zázemí a prostředí, ve kterém vyrůstáme, až po měsíc, ve kterém jsme se narodily. Každý měsíc má své vlastní charakteristiky, které často odrážejí naše osobnostní rysy.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Život nám mnohdy připadá složitý. Sami však často přiléváme olej do ohně a situaci zbytečně zhoršujeme. Hledáme háčky tam, kde nejsou, nevnímáme signály svého těla, nedáme na intuici, lpíme na zbytečnostech, jdeme sami proti sobě. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přestaňte předstírat, že neslyšíte hlas ze svého nitra – je to dobrý rádce, který vás dokáže správně nasměrovat. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:   

 • Na čem ve svém životě lpím?
 • Co za složitou situaci právě prožívám?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Někdy nás život přivede do situace, s níž si nevíme rady. Ani jedno řešení nám nepřipadá správné, dostatečně v pořádku, nebo jsou naopak obě varianty na první pohled až příliš lákavé. Potom váháme, neschopni pokračovat. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nevíte-li si rady, zkuste se na stav věcí podívat jinak. Zapojte laterální myšlení a cestu hledejte kreativně. Vykročte z existujících modelů a zkuste nepřímý postup. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Dostávám se často do úzkých? Co obvykle pomůže?
 • Zažila jsem někdy situaci, kdy se řešení ukázalo až v okamžiku, kdy jsem pozornost přesunula jinam?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Jsou příjemná i náročnější období, která se vcelku pravidelně a s různou intenzitou opakují. Ta první si pochopitelně užíváme a přejeme si, aby trvala co nejdéle. V čase, kdy se daří, je však důležité udržet si pokoru a nezapomínat na všudypřítomnou pomíjivost. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Užívejte si momentální štěstí, ale čerpejte je i do zásoby jako motivaci pro dny, kdy se tolik dařit nebude. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co hezkého v současné době prožívám?
 • Dokážu najít motivaci i ve dnech, kdy se mi nedaří?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Sny jsou stále neprobádaný terén. Jedni na nich nevidí nic zvláštního a vnímají je pouze jako střípky událostí, jiní sny považují za poselství odjinud, ze světa, který zůstává našemu vědomí uzavřen. Ať tak, nebo jinak, sny se nám z nějakého důvodu zdají a je pouze naše věc, jak se k nim stavíme. Sny jsou i vaše téma pro nadcházející týden. Zkuste se na ně zaměřit a třebaže pochybujete, tentokrát připusťte, že v nich můžete najít nějaký vzkaz. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak vnímám sny? Souhlasím s tím, že mohou mít i nějaký zvláštní význam?
 • Mám já sama nebo někdo z mého okolí zkušenost s tzv. věšteckými sny?
Mohlo by se vám líbit

Jaká jste matka podle svého znamení zvěrokruhu: Lvice vedou své děti k odvaze, Vodnářky mají zájem o alternativní směry

Datum narození a znamení horoskopu má na naše životy vliv ve všech ohledech – od práce, přes mezilidské vztahy, komunikaci, zdraví až po rodičovství. Ano, je to opravdu tak, i na to, jací jste rodiče, má vliv vaše znamení zvěrokruhu. Zjistěte, co říkají charakteristiky o vás nebo třeba o vaší mamince.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Peníze jsou téma, které nás obvykle nenechává lhostejnými. V současném nastavení světa se bez nich obejdeme jen sotva – prakticky je to nemožné. Přesto bychom se měli mít na pozoru, abychom nepodlehli všeobecné honbě za nimi. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nenechte se zaslepit všudypřítomnou touhou po materiálních jistotách a věnujte svou pozornost i jiným důležitým věcem. Soustřeďte se momentálně více na vztahy než na majetek. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jaký je můj žebříček hodnot?
 • Kolik času věnuji svým nejbližším?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Při interakci s lidmi okolo, ať už jde o členy rodiny, přátele, kolegy či konkurenty, si v některých případech stavíme jistou psychologickou zeď. Ta nás má uchránit před domnělým nebezpečím, izolovat od nepříjemných konfrontací nebo otázek a nedovolit případné zklamání. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, jak vysokou zeď potřebujete, aby plnila ochrannou, nikoli destruktivní funkci, a odpovězte si na následující otázky:

 • Neizoluji se příliš od svého okolí?
 • Ve které z oblastí svého života jsem si vybudovala nejvyšší zeď?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Vzdělání je důležité, jen to ale nestačí. K tomu, abychom se stali úspěšnými, potřebujeme své znalosti uplatňovat v každodenním životě. Jinými slovy – teorie je skvělým základem pro praxi, kterou je vždy potřeba získat, ať jde o cokoli. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Netrapte se chybami a vězte, že právě jejich prostřednictvím lze objevit trhliny mezi naučeným a reálným, a vyplnit je zkušeností, která je nepřenosná. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jsem spíš teoretik než praktik? Co mi můj postoj přináší?
 • Stydím se, když udělám chybu, nebo ji dokážu ji bez potíží přiznat?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Základem šťastného života je vědomí sebe samých, stejně jako odvaha stát si za vlastními názory a činy. Někdy je však velmi náročné ustát tlak okolí, nenechat se zmást, zastrašit a manipulovat. Psychická síla hraje v této souvislosti významnou roli, důležité však je mít silné i tělo. Je to vaše momentální téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na to, jak mocná je kombinace pevné psychiky a silného těla. A obojímu věnujte pozornost. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • V čem je má největší síla?
 • Kde čerpám energii?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Zábava
Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Zábava
Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech

Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit