Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Také tento týden přinášíme originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Nadcházejících sedm dnů ukáže, jak důležité bývají někdy detaily, a prověří naši schopnost naslouchat a všímat si zdánlivě nepodstatných věcí. Vždyť mnohdy jsou to právě maličkosti, které nakonec naše rozhodování zásadním způsobem nasměrují. Jaká další témata na nás čekají? To se dozvíte v následujících řádcích.

Ilona Lea Kotková | 23. 06. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Správné načasování je velkým uměním života. Ne vždy ho však dokážeme rozeznat, občas příliš spěcháme, jindy naopak zbytečně otálíme. Do určité míry jde o záležitost intuice a citu, svou roli pochopitelně hrají i získané zkušenosti a naše povaha. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nevyvíjejte na sebe zbytečný tlak, uvolněte se. Jedině tak poznáte, kdy je dobré být aktivní, kdy raději zvolnit, nebo dokonce zastavit. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Mám tendenci spíše spěchat, nebo otálet?
 • Kdy naposledy jsem byla zbytečně rychlá (pomalá), kvůli čemuž mi nevyšla zajímavá příležitost?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop na červen: Kozorozi budou čelit svodům, Vodnáři vyhroceným emocím

Je tu červen, měsíc dozrávajících jahod, rozkvetlých zahrad a povznesené nálady. Počasí láká k procházkám a příroda otevírá svou zelenou náruč. Je tu i náš pravidelný měsíční horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Jako obvykle nabízíme letmý pohled na nadcházející období, abyste si počátek léta užila v co největším klidu. Nahlédněte pod pokličku příštích týdnů, získejte náskok i případné podněty k zamyšlení.
marianne.cz

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Každá naše zkušenost má svůj vlastní příběh – sled drobných událostí v rámci jedné větší. V určitém okamžiku začíná, v určitém končí a bylo by zavádějící chápat jednotlivé události odděleně, protože všechny jsou součástí kontinuity a vývoje s hlubším smyslem. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Naučte se vidět věci s odstupem, nahlížejte na ně v širším kontextu a buďte vděčná za vše, co vás formuje a formovalo. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Dokážu uznat, že i problematické události v mém životě měly (mají) své důležité místo?
 • Jsem ochotna akceptovat, že jednotlivé životní příběhy jsou součástí něčeho „vyššího“, nad čímž nemohu mít kontrolu?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Překvapení patří k životu podobně jako třeba radost nebo smutek. A třebaže máme podrobný plán a konkrétní vizi, děláme všechny kroky naoko správně, může se stát, že nám cestu překříží nečekaná událost. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na to, že život se naplánovat nedá a někdy jsou překážky v konečném důsledku tím největším požehnáním. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Zažila jsem už někdy situaci, kdy se komplikace proměnila ve výhru?
 • Mám ráda překvapení, nebo jsem raději na vše dopředu připravená?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Lidé přicházejí a odcházejí, naše zkušenosti se mění, vyvíjejí se a transformují, a co platilo včera, nemusí být relevantní dnes. V proměnlivosti je ale kouzlo života a jedna z mála jistot, kterou doopravdy máme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nelpěte zbytečně na věcech, lidech a situacích, nebojte se změny. Přijměte, že vše se přirozeně mění a plyne přesně tak, jak má. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co mám ve svém životě momentálně největší problém akceptovat?
 • Mám, nebo nemám obvykle problém přizpůsobit se novým podmínkám?
Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Někdo bere astrologii vážně, někdo ji vnímá s nadhledem, zatímco jiní zase tímto oborem zcela opovrhují. V každém případě je třeba si říct, že horoskopy nebývají obvykle považovány vědeckými komunitami za podložené. Nicméně obecně existují osobnostní a charakteristické rysy, které patří k jednotlivým znamením zvěrokruhu, a rozhodně na nich trocha pravdy je. V našem kvízu máte možnost zkusit přiřadit specifickou povahu ke správnému znamení. Zvládnete to?
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Někdy můžeme mít pocit, že nám život hází klacky pod nohy, jindy jako by nám fandil. Obě variace mají svůj důvod a hlubší smysl, třebaže ta druhá je nesrovnatelně příjemnější. Svézt se na vlně, jež nás přemístí přesně tam, kde chceme být, je tím, oč usiluje naprostá většina z nás. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Máte před sebou mimořádně úspěšné období; využijte jej na maximum, zachovejte si však i dostatečnou pokoru. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Dokážu si udržet vděk a dostatečnou pokoru i v případě, kdy se mi extrémně daří?
 • Vnímám svůj život jako náročný, nebo mi věci obvykle vycházejí, jak si přeji?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Ne pokaždé je potřeba brát život úplně vážně. Čas od času přicházejí situace a dny, kdy je naopak dobré trochu se uvolnit a zhluboka nadechnout – ať už symbolicky, nebo doslova. Brát příliš vážně bychom neměli ani sami sebe; je přece tak uvolňující dokázat se smát (také) svému trapasu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte, že chybovat je lidské i lidsky sympatické. V této souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem se smála sama sobě?
 • Řekla bych o sobě, že jsem přirozeně veselý člověk?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Nikdy nevíme, jak se události v našem životě vyvinou. Nemůžeme ani tušit, co bude mít nakonec rozhodující vliv na naši volbu a ani to, jak naše jednání ovlivní někoho dalšího. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Stojíte-li před velkým rozhodnutím, dopřejte si čas, ale ani neváhejte příliš dlouho. Vezměte do úvahy své pocity, které jsou tentokrát tím, co vás nasměruje správně. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Řídím se častěji logikou nebo intuicí?
 • Jaké důležité rozhodnutí jsem v poslední době učinila?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Odpuštění je jedním z nejdůležitějších kroků na cestě ke svobodnému ; svobodné současně znamená poučené a nezatížené minulostí, ať byla jakákoli. Protože – události, které se staly, přišly právě proto, abychom na jejich základě povyrostli. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Cítíte-li křivdu, je načase ji pustit. To neznamená, že nutně musíte schválit jednání toho, kdo příkoří způsobil; je ale třeba emočně se od situace odpoutat. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Je v mém životě někdo, komu stále nedokážu odpustit?
 • Jak se momentálně cítím?
Mohlo by se vám líbit

Čtyři dohody: Chcete mít větší radost ze života? Následujte tuto starověkou moudrost

Čtyři dohody jsou čtyři výroky s velmi silným a smysluplným obsahem, díky kterým můžete naprosto zásadním způsobem proměnit svůj život. Don Miguel Ruiz, mexický autor knihy a šiřitel nejen tohoto moudra odhaluje zdroje přesvědčení, která nás omezují, okrádají o radost a způsobují zbytečné utrpení. Čtyři dohody jsou založené na prastaré toltécké moudrosti, obsahují návod na život, který vede k lásce, svobodě a skutečnému štěstí.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Rostliny, zvířata i lidé – všichni mají svůj unikátní růstový cyklus. Pokud jde o člověka, „růst“ není pouze otázkou fyzického těla, protože nedílnou součástí jeho vývoje je také růst duchovní. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Věřte, že žádná situace není nikdy tak náročná, abyste ji ve svém aktuálním nastavení nedokázala překonat, protože vždy bere do úvahy to, na jakém stupni duchovního vývoje se nacházíte. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Dokážu přijmout, že i to bolavé v mém životě má své důležité místo?
 • Kdy naposledy jsem se potýkala s náročnou situací, a přestože to bylo velmi těžké, zvládla jsem ji a na jejím základě „povyrostla“?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Každý je kompetentní i schopný kráčet životem nezávisle, radostně a sebejistě. Ne každý si to ale uvědomuje, protože klíč k úspěchu spočívá v sebepojetí a důvěře v sebe sama. Proto mnohdy raději setrváváme na místě, které nám nevyhovuje, protože se bojíme, že v případě jakéhokoli kroku do neznáma selžeme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Důvěřujte ve své schopnosti a věřte, že jste nejlepší možnou verzí sebe sama. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Své slabé stránky znám; jsem si ale plně vědoma těch silných?
 • Jaké pocity mívám vedle sebejistého a úspěšného člověka?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Realita, kterou prožíváme, je z velké části utvářena našimi vlastními myšlenkami, pocity a názory. Je zhmotněním naší vnitřní energie, kterou vyzařujeme do svého okolí, a stará se o to, aby se všechno, čím jsme, odrazilo ve světě formy. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Budete-li věřit v nekonečné možnosti, můžete být svědkem zázraků. Klíčem je způsob uvažování. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jsem si vědoma svých myšlenek – a jaké jsou právě nyní?
 • Měla jsem už někdy ve svém životě pocit, že se (mi) stal zázrak?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Nesplní-li se naše očekávání, cítíme se špatně, bývá nám smutno a někdy prožíváme až beznaděj. I takové pocity ale k životu patří a je dobré je přijmout jako nedílnou součást cesty. Protože – zažít si (i) smutek je klíčové k tomu, abychom později mohli s lehkostí vykročit dál. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že život nerozlišuje zkušenosti na dobré a špatné, ale skládá je tak, aby z nás postupně tvořili celistvou bytost. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jaké velké zklamání jsem v poslední době prožila a jak je vnímám nyní?
 • Co hezkého se mi naopak v poslední době přihodilo?
Mohlo by se vám líbit

Sestavte si letní outfit podle znamení zvěrokruhu. Přizpůsobte oblečení své osobnosti a charakteru

Čtení horoskopu nemusí být vaší každodenní oblíbenou činností, přesto ani ti největší skeptici nemohou popřít určité charakteristické rysy, které jednotlivá znamení zvěrokruhu vykazují. Takové informace mnoho lidí využívá například při hledání partnera nebo k lepšímu pochopení druhého člověka. My jsme se rozhodli využít charakter každého znamení k tomu, abychom mu vytvořili jedinečný outfit, který bude dokonale odrážet jeho povahu. Podívejte se, jak za pomoci oblékání nejlépe vyjádříte svou osobnost, díky čemuž se budete cítit sebevědomě a uvolněně.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Zábava
Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Zábava
Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech

Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech