Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

KVÍZ: Jak dobře znáte hlavní města celého světa?

Info ikona
zeměkoule

Hlavní města jsou něco, co by měl znát každý, a to i když už není léta ve škole. Když ale člověk není v tréninku, snadno mu některá vypadnou. Otestujte v našem kvízu, jak dobře si je pamatujete vy.

Tereza Čaladi | 11. 02. 2024

Na základce měl každý svůj oblíbený předmět. Pro někoho to byl český jazyk, pro jiné matematika a někoho bavil především zeměpis. Pokud i vás bavily slepé mapy, věříme, že v testu budete excelovat.

Zábavné procvičování zeměpisu pro dospělé

Pokud vás kvíz bavil a láká vás opakování si zeměpisu pravidelně, možná i učení se něčemu novému, máme pro vás několik tipů, jak na to:

  • aplikace

I na zeměpis existují různé pracovní sešity, lákavější formou jsou pro mnohé ale aplikace v telefonu. Z nich stojí jednoznačně za zmínku Geograf.in, která se vám bude líbit zejména, pokud vás bavil náš kvíz. Podobné najdete totiž i zde a kromě toho i další velké množství her. Doporučit lze také stránku Umíme fakta, která slouží primárně dětem pro procvičování jednotlivých předmětů, podle nás je ale zábavná i pro dospělé.

  • podcast

Pokud jste v posledních letech propadli podcastům, pak vás jistě zaujme ten, který nese název Zachraň zeměpis. Jeho cílem je poskytovat učitelům, žákům a všem fanouškům zeměpisu či geografie zajímavé informace z tohoto oboru prostřednictvím rozhovorů s odborníky z univerzit, inspirativními učiteli, cestovateli a podobně.

  • sociální sítě

Výše zmíněný podcast má i instagramový účet (@zachranzemepis), kde informuje o svých podcastech i o svých příspěvcích na web. A vzhledem k tomu, že Instagram v současnosti vládne sociálním sítím a stal se dobrý prostředkem pro vzdělávání lidí, máme pro vás více doporučení z této domény. Sledovat můžete například účet @zajimavej_zemak, který – jak název napovídá – sdílí nejrůznější zajímavosti ze světa související se zeměpisem. Dále profil @zemak_a_prirodak, který se snaží tyto předměty přibližovat pomocí vypichování zajímavých faktů.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku