Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Mladá modrá krev: Seznamte se s evropskými princeznami z generace Z

Info ikona
princezna

Jsou mladé, talentované, okouzlující a v žilách jim koluje modrá krev. O pozornost si v urozených kruzích říká nová generace princezen, která dříve nebo později převezme královské žezlo. Jaké jsou princezny z generace Z? A v čem se liší od svých rodičů?

Když se řekne princezna, povětšinou si představíme Kate, Dianu nebo Charlotte. Svou pozornost bychom ale rozhodně neměli upínat jenom směrem k britským ostrovům. V Evropě existují i další monarchie a urozené rody, které se nevyplácí přehlížet. Věděli jste například, že dědičkou belgického trůnu je princezna Elisabeth Belgická? A že Španělsku jednou bude kralovat princezna Leonor?

Mohlo by se vám líbit

Princezna Elisabeth Belgická

Princezna Elisabeth Belgická je nejstarší dcerou krále Filipa Belgického a královny Mathilde, což z ní dělá právoplatnou dědičku belgického trůnu. Nutno podotknout, že k tomuto faktu dopomohlo zrušení Salického práva. Do té doby se totiž následnictví předávalo výhradně v mužské linii. Naštěstí Belgie právo v roce 1991 zrušila, a tak se princezna Elisabeth pomalu připravuje na to, že se jednou stane královnou Belgie.

Jednadvacetiletá Elisabeth už v minulosti dokázala, že není žádná „rozmazlená“ princezna. V roce 2020 absolvovala Belgickou královskou vojenskou akademii, v jejíchž školních osnovách nechybí střelba nebo sebeobrana. Na druhou stranu je důležité říci, že i přes veškeré královské povinnosti je princezna především dospívající dívkou, která má své zájmy a osobní život. Ve volném čase hraje na klavír, věnuje se tenisu, lyžování a miluje trekking. Kromě sportu a hudby si ráda zajde na kávu s kamarádkami nebo si něco dobrého uvaří.

Princezna Leonor

Královské povinnosti jednou čekají také španělskou princeznu Leonor. Nejstarší dcera krále Filipa VI. a královny Letizie přistupuje ke své budoucnosti velmi zodpovědně a od září nastupuje na tříletý výcvik v rámci vojenské akademie. Španělská princezna si je dobře vědoma toho, že jednoho dne bude nejen hlavou španělské monarchie, ale také vrchní velitelkou španělských ozbrojených sil.

„Jako v každé konstituční monarchii musí mít monarcha vojenský výcvik a zkušenosti,“ prohlásila španělská ministryně obrany Margarita Robles v březnu letošního roku. Už teď je jasné, že po absolvování vojenské akademie budou kroky Leonor směrovat na vysokoškolskou půdu. Údajně chce bakalářský program vystudovat ve Španělsku, a následného magistra na zahraniční vysoké škole.

Princezny generace Z
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku