Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Prosincový úvodník šéfredaktorky Moniky Mudranincové: Život začíná ve třiceti. Nebo ne?

Je sychravý podzimní den. Mlha se převaluje nad holešovickými činžáky a nevypadá to, že by se zvedla. Mám náladu pod psa. Takhle hnusně bude ještě půl roku. Jak to přežiju?

Monika Mudranincová | 20. 11. 2023

Mám zmrzlé ruce a jsem obtěžkaná taškami s nákupem, takže se mi nedaří otevřít dveře trafiky ve Šternberkově ulici. Vždy usměvavá paní Hájková přiskočí, pomůže mi dovnitř a k mým obvyklým Lidovkám přidává magazín, jehož obálku zdobí tvář americké herečky Michelle Pfeiffer. „Tohle by se vám mohlo líbit,“ říká. Beru lesklý časopis do ruky a všimnu si, že je na něm napsaný slogan „Život začíná ve třiceti“. Hm… Kdo tohle vymyslel? Zrovna dneska si myslím, že život stojí za starou belu. Ze zvědavosti si to ale koupím. Když dcera po obědě usne, udělám si kafe a začínám listovat časopisem, který prohlašuje, že teprve ve třiceti začíná ta správná jízda. Obracím stránky a začínám se usmívat. Najednou mám pocit, že mi někdo vidí do hlavy, že píše o tom, co dokonale znám, co prožívám. Depka je pryč. Hltám stránku po stránce a je mi moc dobře samotné se sebou a s mou Marianne, která se od toho dne stává mou pravidelnou společnicí.

Milé čtenářky, asi jste pochopily, že zde popisuji událost, která se odehrála před třiadvaceti lety. V té době mi bylo třiatřicet, měla jsem čtyřleté dítě a byla jsem jasná cílovka. Prosincové číslo v roce 2000 bylo první. Vy, které jste s námi celých 23 let, asi víte, že zakladatelka Marianne Mirka Zlatníková (Vopavová) zvolila anglicky znějící verzi jmen svých neteří Marie a Anny a spojila je dohromady – a tak vznikl název Marianne. Já myslím, že to zní opravdu skvěle. (Jen pro pořádek, naše Marianne je ryze český časopis, který nemá nic společného s francouzským společensko-politickým magazínem téhož jména.) Původní slogan „Život začíná ve třiceti“ jsme před pár lety opustili, protože vy, naše čtenářky, zrajete s námi a Marianne se už stala vícegeneračním časopisem. V anketě, kterou jsme pro vás uspořádali na Instagramu, jste si z několika možností odhlasovaly nový slogan „Život začíná s Marianne“. A mně se moc líbí.

Milé čtenářky, jsem velice šťastná, že každý měsíc vstupujeme do vašich domovů a snad i do vašich srdcí. Zůstaňte nám věrné, a pokud si nevíte rady s vánočním dárkem, věnujte předplatné své mamince, dceři nebo kamarádce. Uděláte jim radost hned dvanáctkrát do roka a rozšíříte tak naši Marianne rodinu.

Myslím na vás a přeji vám krásný advent, pohodové Vánoce a těším se na vás v novém roce.

Info ikona
AR

Související články

Zábava
Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Zábava
Je čas si odpočinout: Kam v Čechách vyrazit na dámskou jízdu?

Je čas si odpočinout: Kam v Čechách vyrazit na dámskou jízdu?

Zábava
Kvíz: Poznáte vlajky států světa podle obrázku? Otestujte své znalosti

Kvíz: Poznáte vlajky států světa podle obrázku? Otestujte své znalosti

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování