Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nejlepší nové pražské podniky podle redakce Marianne: Kam zajít na brunch nebo romantické rande?

Pražská gastro scéna letos přivítala spoustu nových podniků, které rozhodně stojí za návštěvu. Redakce Marianne pro vás vybrala čtveřici z nich, která ukojí chuťové buňky milovníků masa i skvělého pečiva, asijské kuchyně, výběrové kávy či naturálních vín.

Káva, brunch a francouzské pečivo: Tisse

Adresa: Krkonošská 14, Praha 2 a Nuselská 53, Praha 4

Milujete tradiční francouzskou pekárnu? V tom případě by vám neměly uniknout dvě pobočky Tisse Bakery, které lákají na spojení autentické francouzské mouky, čerstvých sezónních surovin a moderních technologií zpracování. Letos podnik otevřel i svou vlastní kavárnu. Kromě vynikající chuti by vás mohl nalákat také fakt, že ke každému zakoupenému balení výběrové kávy dostanete kartičku s tipy, jak si kafe připravit tak, abyste z něj měli maximální prožitek. Z menu rozhodně vyzkoušejte grilované sendviče, banoffee ovesnou kaši nebo batátové vafle s guacamole. Kromě brunche či rychlé kávy se zde můžete zastavit také na odpolední skleničku vína.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Prvotřídní fusion asijská kuchyně: SaSaZu Oldtown

Adresa: Celetná 38, Praha 1

Slavná pražská asijská restaurace SaSaZu slaví 15 let od okamžiku, kdy poprvé otevřela dveře svého podniku v holešovické tržnici. Při příležitosti tohoto jubilea letos v květnu otevřela druhou pobočku přímo v centru Prahy – v Celetné ulici, hned za Prašnou branou. V SaSaZu Oldtown se můžete těšit na oblíbený koncept "food sharing", při kterém si můžete vychutnat skvělou fusion asijskou kuchyni společně s přáteli při společném stolování. Za menu a kvalitní kuchyní stojí mezinárodně uznávaný indonéský šéfkuchař Andy Tan, který do Prahy přináší své bohaté zkušenosti z Londýna, Amsterdamu a Paříže. „Jsme nadšeni, že můžeme našim hostům nabídnout autentické asijské pokrmy v srdci Prahy," láká Tan. Z menu byste rozhodně měli při první návštěvě ochutnat salát ze zelené papáji Thai Papaya Salad, kokosovo-kukuřičnou polévku či křupavé SaSa rolky s tuňákem a lososem.

Info ikona
SaSaZu Oldtown

Naturální víno a pochutiny z oblasti Levanta: Aleb

Adresa: Londýnská 61, Praha 2

Pohybujete se zrovna na Vinohradech a zachtělo se vám skleničky dobrého vína a něčeho malého na zub? Ať už vyrážíte na odpolední drink s kamarádkou nebo na romantické rande, vaše kroky by vás měly zavést do Londýnské ulice, kde nedávno otevřel podnik Aleb, který kombinuje dokonalý výběr naturálních vín s levantinskou kuchyní. Místní filozofie čerpá inspiraci z rodinné tradice a dědění receptů, které pohladí vaše chuťové buňky i duši. A co si objednat z menu? Vyzkoušejte lambwich s jehněčím masem, muhammaru nebo speciální levantinskou zmrzlinu s pomerančem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Pivo a ráj pro masažravce: Fuze

Adresa: Na Florenci 2, Praha 1

Čeká vás večer s přáteli, posezení s kolegy nebo si prostě jen chcete užít skvělý večer u piva a vydatného jídla? V tom případě zamiřte do pražské Masaryčky, kde letos otevřela dveře restaurace Fuze. Láká na velký třípatrový prostor, který pojme až 320 osob, nabízí pivo z vlastního pivovaru a maso připravované v hliněných pecích. Zlatavý mok a dobré jídlo si navíc budete moci vychutnat s výhledem na varnu, kde se právě připravuje další várka skvělého piva. Co vyzkoušet z menu? Domácí tatarák s rýžovou kroketou, uzené pivo nebo smažené koblížky s pivní zmrzlinou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Neděle jako korálek? Dopřejte si dokonalý brunch, který potěší vaše chuťové pohárky

Není to snídaně ani oběd. Může mít sladkou i slanou chuť, a především si ho lidé dopřávají během víkendů. Seznamte se s brunchem!
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne