Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Tipy na dárky pro milované maminky: Vezměte ji do wellness, divadla, nebo na něco dobrého?

První máj, mateřské lásky čas. Ačkoliv bychom svým maminkám měli projevovat náklonnost po celý rok, 8. května jim můžeme udělat o něco speciálnější den. Inspirujte se našimi tipy na dárky a zážitky pro nejdůležitější ženy v našich životech.

Karolína Peřinová | 28. 04. 2022

Šperky

Taky máte pocit, že neexistuje dárek, kterým byste své mamince vyjádřili vděčnost za její péči a lásku? Máme takové tušení, že jedna věc by se určitě našla. Šperk odjakživa není jen tak ledajaký dárek, darování šperku vydá totiž za tisíc slov. A tak se můžete kouknout např. do nové jarní kolekce značky Apart, kde se hlavní inspirací stala rozkvetlá příroda prosluněné Barcelony a její nespoutaná energie. Mezi nejžhavější novinky patří pozlacené stříbrné šperky z kolekce La Donna a Colours, které zaujmou svým nezvyklým designem, barevnými detaily a motivy skrývajícími neobyčejný význam jako je například jin jang, měsíc, slunce nebo lotosový květ.

Jarní kolekce Apart

Odpočinek

(Nejen) 8. května si všechny maminky na světe zaslouží hýčkat od hlavy až k patě. Určitě ji potěšíte dnem plným odpočinku. Můžete jí napustit vanu a připravit jedinečný zážitek z koupele. Ten zajistí např. voňavé koupelové bomby Lush Rose gold, Atom Hearth Mother, nebo mýdlo Buzzy mom. Pokud si ale relax chcete užít společně, vyrazte s maminkou do hotelového wellnes. V hotelu Emblem si můžete pronajmout střešní vířivku s úžasným výhledem na Pražský hrad. Dalším ideálním místem pro relax je saunový svět v Aquapalace Čestlice, kde příjemně prohřejete tělo a načerpáte novou energii.

Relax pro maminku

Maličkosti pro radost

Pokud si vaše maminka nepotrpí na velké dary, určitě ji potěšíte nějakou dobrotou. Bylinný čaj od značky Sonnentor řekne vše, co máte na srdci. Každoroční klasikou je čokoláda a květiny. S jistotou můžeme říct, že tím potěšíte každou ženu. Tentokrát ale si dejte na výběru čokolády opravdu záležet a zvolte takovou, kterou maminka ještě nikdy neochutnala. Možná to bude čtvrtkilová čokoláda od Mixitu, která je kombinací kvalitní tmavé čokolády s elegantní vrstvou čokolády bílé, ozdobené a ochucené malinami. A když je řeč o květinách, ne všechny ženy holdují těm řezaným. Pokud vaše maminka dbá na udržitelnost a má ráda originální dárky, darujte jí závěsné aerárium z českého ručně foukaného skla ze Zahrady na niti.

Malé radosti

Za kulturou

Společný čas vám zaručí dárek v podobě lístku do divadla. Letos můžeme doporučit např. nový divadelní muzikál Jana Svěráka a Tomáše Kluse Branický zázrak, který uvede Divadlo Na Fidlovačce. Sázka na jistotu je i nové představení Marta na Letní scéně muzea Kampa. Divadelní recitál vznikl k oslavě 80. narozenin Marty Kubišové a pokud jste v minulých letech na Kampě viděli představení Meda nebo Werich, jistě víte, že rozhodně nebudete odcházet zklamaní. A když je řeč o Werichovi, 17. 5. můžete s maminkou vyrazit do Werichovi vily, kde proběhne další nahlédnutí do jeho americké minulosti za 2. světové války. 

Kulturní dárek

Zdroj: Autorský článek

Mohlo by se vám líbit

Inspirace na nové knížky? Sledujte knižní influencery

Na Instagramu se můžete inspirovat nejen posledními trendy v oblasti módy a kosmetiky, ale také knižními novinkami.
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma