Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

Když obyčejný dárek nestačí: Jak udělat své mamince radost nejen na Den matek

Blíží se Den matek, tedy den, kdy oslavujeme nejdůležitější osobu v našich životech. Vzhledem k tomu, že žijeme ve velmi uspěchané době, společně strávený čas je mnohdy to nejcennější, co můžeme věnovat. Pojďme se proto společně podívat na tipy, jak své mamince udělat radost jinak než obyčejným dárkem. A to nejen na Den matek.

Aneta Akgül | 5. 05. 2024

Probuďte svou kreativitu

Udělejte si s maminou večer plný kreativní zábavy, relaxace a smíchu. Probuďte v sobě svou uměleckou stránku a zažijte den, na který nezapomene ani jedna z vás. Zkusit můžete třeba zážitkové malování. Nelekejte se, nejde o záležitost pouze pro nadané umělce. Naopak, většina účastníků takových akcí vzala štětec do ruky naposledy na základní škole. Celý koncept zážitku je dělaný tak, aby obraz zvládli dokončit i tací, kteří tzv. nemají nadání. Zážitkové malování nabízí například firma ArtMoment, která působí v Praze, Plzni, Brně a Ostravě.

Svou kreativní stránku můžete probudit i na kurzu keramiky, na kterém se sice trochu zašpiníte, výsledek ale rozhodně bude stát za to. Myšlenkami se můžete přenést například do filmu Duch, kde na keramickém kruhu tvořila Demi Moore spolu s Patrickem Swayzem. U tvoření keramických výrobků člověk zapojí svou fantazii, ale zároveň i zrelaxuje. A nic se nevyrovná tomu pocitu, kdy si domů budete odnášet vlastnoručně vyrobenou misku či hrnek.

Mohlo by se vám líbit

10 knižních novinek pro jaro 2024: Vychází nový Jo Nesbø i životopis Bedřicha Smetany

Mít přehled o knižních novinkách se vždycky hodí. Milovníci čtení jich nemají nikdy dost. A doporučení na knihy ve finále ocení i ti, kteří patří mezi sváteční čtenáře a chystají se pořídit si nějakou literaturu třeba už na dovolenou. Zapátrali jsme na knižním trhu a vybrali pár titulů, které by neměly uniknout vaší pozornosti.
marianne.cz

Naučte se vázat květiny

V posledních letech se roztrhl pytel s workshopy různých druhů. Mezi ně patří i kurz vázání květin, které nabízí například společnost Kytky od Pepy. První část kurzu obsahuje teoretické povídání o květinách – dozvíte se nejrůznější zajímavosti i to, jak se o květiny starat. V druhé části si pak každý zúčastněný vyzkouší vlastnoruční vázání květin, které je ve skutečnosti těžší, než se zdá. Jako zlatý hřeb kurzu pak následuje tvorba vlastní květiny v určité hodnotě, kterou si každý účastník sváže a odnese domů.

 

Mohlo by se vám líbit

Tipy na květnové kulturní akce pro celou rodinu

Květen je předzvěstí léta a všichni se už jistě nemůžeme dočkat, až zase začneme kulturně žít a budeme s celou rodinou obrážet zábavné venkovní akce, na kterých se budou bavit rodiče i jejich ratolesti. Přinášíme vám pětici tipů na ty nejlepší květnové události – na své si přijdou milovníci folklóru, muzeí, dřevěných staveb, turistiky, ale i vojenské historie.
marianne.cz

Navštivte nevšední restauraci

I jídlo může být zážitek. A v každém větší městě se právě teď gastronomie rozvíjí ve velkém. Zamyslete se a vezměte svou maminku do restaurace, do které běžně nechodí. Zkuste například podniky, které nabízí zajímavé degustační menu. Zde totiž budete mít záruku nejen toho, že si s maminkou odnesete speciální zážitek, ale především si skvěle pochutnáte. Některé podniky k takovým menu nabízí i vinné párování, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Vyražte za kulturou

Nejen Praha, ale desítky dalších měst po celé České republice nabízí skvělá divadelní představení, která rozhodně stojí za to vidět. Vymyslete pro vás s maminkou krásný společenský večer plný kultury. Elegantně se oblečte, v divadelním bufetu si objednejte skleničku vína a chlebíček s náloží bramborového salátu a vychutnejte si společný večer plný kvalitního divadelního obsahu.

Zdroj článku

Související články

Rodina a děti
Hravě a zdravě: Výživné a chutné svačiny do školy, které si vaše děti zamilují

Hravě a zdravě: Výživné a chutné svačiny do školy, které si vaše děti zamilují

Rodina a děti
Zkouška pro děti i rodiče: Jak podpořit teenagera před maturitou?

Zkouška pro děti i rodiče: Jak podpořit teenagera před maturitou?

Rodina a děti
Všechno nejlepší! Princezna Charlotte slaví 9. narozeniny. Podívejte se, jaká z ní vyrostla půvabná slečna

Všechno nejlepší! Princezna Charlotte slaví 9. narozeniny. Podívejte se, jaká z ní vyrostla půvabná slečna

Rodina a děti
Hudba v těhotenství: Jak mohou zvukové vjemy prospět miminku v břiše?

Hudba v těhotenství: Jak mohou zvukové vjemy prospět miminku v břiše?