Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Velikonoce 2023: Last minute tipy na velikonoční dekorace i pochoutky

Velikonoce klepou na dveře a vy propadáte trudomyslnosti, že na svátek jara ještě nejste dostatečně připravení? Máme pro vás „last minute“ tipy, díky kterým proměníte svůj domov ve velikonoční ráj.

Mohlo by se vám líbit

Šedivé úterý, Škaredá středa či Zelený čtvrtek. Znáte zvyky, které se pojí s těmito dny?

Když se řeknou Velikonoce, většina z nás si vybaví Velikonoční pondělí. Jenže Velikonocům předchází týden, který se skládá z Květné neděle, Modrého pondělí, Šedivého úterý, Škaredé středy, Zeleného čtvrtka, Velkého pátku, Bílé soboty a Božího hodu velikonočního. A každý z těchto dnů má své pranostiky, které bychom měli znát.
marianne.cz

Velikonoční dekorace

K Velikonocům neodmyslitelně patří jarní dekorace. Pokud nemáte čas po nocích tvořit velkou velikonoční výzdobu, neklesejte na mysli. Vybrali jsme pro vás jednoduché velikonoční dekorace, jejichž výroba vám nezabere příliš času.

Zkuste si například nadekorovat obyčejná plata od vajec. Potřebovat budete pouze vyfoukaná vejce, plato od vajíček, zlatý barvený lak ve spreji, ptačí pírka a jarní květy. Následně už stačí popustit uzdu fantazii a proměnit plato v dílo mistra. Kompletní návod najdete zde.

Další jednoduchou dekorací jsou vajíčka v mechu. V tomto případě hrají hlavní roli přírodně obarvená vajíčka – například z čerstvé řepy a borůvek. Zároveň si pro vajíčka připravte „mechovou postýlku“, mechem můžete například vystlat starý pekáček. Voilà, následně už stačí vajíčka položit do mechu a najít dekoraci čestné místo.

V neposlední řadě můžete vsadit na klasiku – zavěšená vajíčka na větvičkách kočiček nebo zlatého deště. K ruce si vezměte vyfouknutá vajíčka, barvy a stužku. S troškou šikovnosti během několika minut vytvoříte perfektní velikonoční dekoraci.

Mohlo by se vám líbit

Inspirujte se nápady známých blogerek a vyrobte si stylové velikonoční dekorace

Zkuste letos vzít oblíbený pohyblivý svátek do vlastních rukou a s veškerou úctou k tradici ho pojmout originálně. Inspirovat se můžete nápady tří českých blogerek.
marianne.cz

Barvení vajíček

Samozřejmě nezapomeňte ani na přípravu velikonočních kraslic. Pokud chcete následovat tradice, pak vajíčka můžete nabarvit přírodními pomocníky. O krásně žlutou barvu vajíček se postará kurkuma, růžové barvy docílíte s pomocí červené řepy, zelená barva vznikne díky kopřivám a za hnědou barvou stojí cibulové slupky. V případě, že nemáte dostatek času na barvení vajíček, věříme, že vám koledníci vajíčka ve velikonočních košilkách odpustí.

Mohlo by se vám líbit

Blíží se Velikonoce aneb Jak ozdobit vajíčka podle posledních trendů

Velikonoce jsou jedním z nejvýznamnějších křesťanských svátků a slaví se po celém světě. Tento svátek je spojen s mnoha tradicemi, zvyky a rituály, které se předávají z generace na generaci. Právě zdobení vajíček je jednou z těch tradic, kterou si navíc užívají rodiče i děti. Víte, jak letos ozdobíte vajíčka vy? Máme pro vás pár tipů.
marianne.cz

Jarní úklid

Mnoho lidí si před Velikonocemi dělá vrásky s velkým jarním úklidem. Pokud propadáte panice, že jste ještě nestihli umýt okna nebo vyprat ložní prádlo, pak vás musíme zabrzdit. Věděli jste například, že podle pranostik bychom na Velký pátek neměli prát prádlo, zametat ani péct? Nenechte se rozhodit smítkem prachu na televizi nebo lehkým nepořádkem v dětském pokoji. Velikonoce rozhodně neslavíme proto, abychom celý dům vypulírovali od sklepa až na půdu. A pokud přece jenom nechcete slavit Velikonoce v neuklizeném domě, máme pro vás jeden tip. Už jste slyšeli o pravidle 5-5-5, díky kterému budete mít uklizený byt v 15 minutách?

Velikonoční pochoutky

Začínáte přemýšlet nad velikonočním menu? V tomto případě můžete vsadit na tradiční pokrmy, jako je velikonoční nádivka s kopřivami, maso s jarními bylinkami nebo nadýchaný velikonoční beránek. Samozřejmě se můžete vrhnout také do pečení jidášů nebo velikonočního mazance. A pokud jste v časovém presu, podívejte se na nabídku některých obchodů nebo pekáren. Věřte, že i (ne)domácí beránek dokáže strávníkům vykouzlit úsměv na rtech.

Velikonoční radosti nejen pro koledníky
Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne