Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Milostné bombardování aneb Když příliš mnoho lásky škodí

Všeho moc škodí a u neustálého nadbíhání a romantických gest to platí dvojnásob! Obzvláště, když jsou doplněna o non stop posílání sladkých zpráv či hovorů. V takový moment člověk rychle získá dojem, že je bombardován láskou.

Od rána vám chodí jedna sladká zpráva za druhou, v práci vás překvapí kytice růží a během poklidné večeře ve dvou vás vyruší číšník, který namísto objednaného jídla přinese poklop, pod kterým se schovává diamantový náramek. Také se vám z přeslazené atmosféry začíná motat hlava? Nejste sama!

Mohlo by se vám líbit

Láska v pasti: Kdy zůstat a kdy odejít?

V seriálu Koruna mě nejvíc fascinují díly, které se věnují životu Diany a Charlese. Ona mladá, nezkušená, zoufale toužící po vřelosti v chladném světě odtažitých aristokratů. On frustrovaný, prahnoucí po povzbuzení a pohlazení, hledající útěchu v náruči jiné ženy, pod fasádou světáctví nejistý a zranitelný. Oba nešťastní. Oba v pasti. Neocitlo se v ní vaše na první pohled spokojené manželství náhodou také?
marianne.cz

Milostné bombardování jako nový fenomén

V posledních letech se hojně hovoří o tzv. toxických vztazích. Pod tímto pojmem si většina z nás představí manipulativní chování jednoho z partnerů, které zákonitě vede k rozchodu. Bohužel, toxický vztah na sebe bere mnoho podob. A tak není nic výjimečného, když se schovává pod romantickou až přeslazenou rouškou. „Ukázat se v co nejlepším světle, ohromit druhého, svést ho, věnovat mu veškerou svou pozornost – to jsou přirozené začátky každého vztahu. Pokud ale tento vzorec pokračuje i v průběhu času, pak pravděpodobně žijete s narcistou, který vás bombarduje láskou,“ říká sexuoložka a psychoterapeutka Roberta Rossi.

Na bombardování láskou je pravděpodobně nejtěžší rozklíčovat, kdy jde o počáteční romantická gesta a kdy už je chování partnera za hranou. V tomto ohledu se vyplatí věřit své intuici a vnitřnímu pocitu. Všímejte si toho, zda vás partnerovo chování spíše otravuje a rozčiluje, nebo vám přináší radost a úsměv na rtech.

Info ikona
Srdce

Jak se rodí milostné bombardování

V žádném případě to nefunguje tak, že se člověk ráno probudí a řekne si: Dnes je ideální den na milostné bombardování! Naopak, milostným bombardém se povětšinou stává člověk, který v dětství trpěl absencí náklonnosti a pozornosti. Tyto dávné bolesti se následně snaží napravit tím, že hledá potvrzení toho, jak moc je milován a jak moc miluje vás. „Nepřetržitým divadlem vás chce svázat. A víc než milovat, vás chce vlastnit,“ upozorňuje sexuoložka.

I proto se nevyplácí, když si takového člověka budete držet blízko u těla. Pokud tedy ucítíte, že se partner chová až příliš majetnicky, zkuste otevřít na toto téma diskuzi a nastavte si zdravé hranice. „Ve většině případů ženy vědí, jak rozpoznat skutečnou mužskou pozornost, odlišit ji od manipulace převlečené za romantická gesta. Ženy jsou dnes silnější, svobodnější a vědí, co chtějí,“ míní novinářka Annarita Briganti.

Jak už bylo několikrát zmíněno, milostné bombardování má mnoho podob. To, že vám partner posílá více zpráv než vy jemu, ještě nemusí znamenat, že vás chce ovládnout a zmanipulovat. Pokud ale cítíte, že vás pomalu izoluje od vašich přátel a rodiny, vyžaduje absolutní oddanost a jeho společnost vám přestává být příjemná, pak je nejvyšší čas, abyste popřemýšlela, zda nežijete po boku "milostného bombardéra".

Zdroj: elle.it

Mohlo by se vám líbit

Není láska jako láska aneb Znáte všechny druhy lásky?

„Miluju tě!“ řekl jí s roztřeseným hlasem a bylo vidět, že má srdce na dlani. „Taky tě mám ráda,“ odpověděla chladně a dodala: „jako kamaráda.“ Ano, láska může mít skutečně různé formy a věděli to velmi dobře už staří Řekové.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě