Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Zimní výlety po Česku, které nadchnou vás i čtyřnohého mazlíčka

Info ikona
Pes

Zima je v plném proudu, a to znamená jediné. Málokomu se chce opouštět vyhřáté obydlí! Pokud ale nechcete další víkend proležet na gauči, nezbývá nic jiného, než vyrazit na čerstvý vzduch. Navíc, s sebou můžete vzít i svého čtyřnohého parťáka, který z procházky přírodou bude jistě nadšený.

Ruku na srdce, lednové víkendy nepřejí velkým turistickým plánům. Pokud ale ve vašem kraji vysvitne sluníčko, na nic nečekejte a vydejte se do přírody. Uvidíte, že pohyb na čerstvém vzduchu pomůže vaší psychické i fyzické pohodě. A zapomenout byste neměli ani na svého pejska, který si bezesporu také zaslouží delší vycházku ve vaší společnosti. Vybrali jsme proto několik výletních míst, která jsou tzv. dog-friendly.

Mohlo by se vám líbit

Divoká Šárka

Žijete v Praze nebo jejím blízkém okolí? Pak si naordinujte procházku rozlehlou přírodní rezervací Divoká Šárka, která vyniká úchvatnými přírodními scenériemi. Zatímco vy budete vzpomínat na studentská léta, kdy vám učitelé vyprávěli legendu o Šárce a Ctiradovi, váš pejsek bude spokojeně ťapkat po dokonalé zelené oáze. A pokud si na společné procházky potrpíte, pak vyrazte po turistické stezce až do Nebušic.

Mohlo by se vám líbit

Babiččino údolí

Kdo by neznal nejznámější dílo spisovatelky Boženy Němcové? Ať už chcete na vlastní oči vidět Staré Bělidlo, Viktorčin vodopád a mlýn, nebo jenom toužíte po příjemné a nenáročné procházce s vaším psím mazlíčkem, Babiččino údolí je skvělou volbou. Pozor si dejte jenom na to, abyste pejska měli neustále na vodítku. I když některé weby uvádí, že v Babiččině údolí mohou psi volně pobíhat, aktuálně platí opak.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Naučná stezka Povydří

O krásách Šumavy bylo napsáno mnoho. Naopak, poměrně málo článků vyšlo na téma naučné stezky Povydří. Pokud si chcete do tohoto koutu republiky udělat výlet, rozhodně byste neměli minout právě Povydří. Vydejte se po červené turistické značce, a záhy se ocitnete v romantickém údolí řeky Vydry. Celá trasa je dlouhá zhruba 7 km a zabere vám dvě a půl hodiny času. Dobrou zprávou ale je, že na stezku můžete vyrazit nejen s pejskem, ale také s kočárkem!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Rosa Coeli v Dolních Kounicích

Ideálním výletním místem jsou také trosky kláštera Rosa Coeli v Dolních Kounicích. Klášter byl vypálen už v roce 1420, a následně v roce 1526 ho zcela zrušili. Přesto v jeho troskách objevíte ono pověstné genius loci, které vám doslova nedá spát. Pokud chcete výlet ozvláštnit procházkou po okolí, pak se vydejte po červené turistické značce na vyhlídkový kopec, kde se nachází kaple sv. Antonína. Odměnou vám bude dechberoucí výhled do krajiny.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Národní památník odposlechu

Chtěli byste vidět Bretschneiderovo ucho, Zlaté oči a Ústa pravdy? V zatopených žulových lomech u Lipnice nad Sázavou se vám to může poštěstit. Za třímetrovými reliéfy stojí kamenosochař Radomír Dvořák a jeho studenti, kteří na tomto díle pracovali tři měsíce. Trasa k Národnímu památníku odposlechu startuje u hostince U České koruny a je dlouhá zhruba 4 kilometry.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Zvířetice

Kam jinam vyrazit se svým zvířátkem než na zámek Zvířetice? Nečekejte ale velkolepý zámek, papuče ani kastelána, v tomto ohledu totiž zámek klame jménem. Ve skutečnosti jde totiž o zříceninu, která se nachází nedaleko Bakova u Mladé Boleslavy. Příjemný výlet vám nezabere příliš času, a proto je ideální pro všechny majitelé menších pejsků nebo štěňátek.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit