Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nejkrásnější cyklotrasy v Česku: Přinášíme tipy na 3 pohodové, které jsou vhodné pro celou rodinu

Pokud i vy patříte mezi milovníky cyklistiky a s rodinou rádi vyrazíte na dobrodružný sportovně - rekreační výlet, jistě se vám budou hodit tipy na další skvělé cyklotrasy, které patří mezi nejlepší a nejvhodnější pro celou rodinu. Udělejte něco pro své zdraví a rodinné vztahy. Šlápněte do pedálů a užijte si parádní prázdninový den.

Máte-li doma malé cyklisty, kteří prahnou po zážitcích a sport a příroda jim není cizí, jistě je potěšíte parádním výletem na kole. Společně s celou rodinou můžete objevovat krásy České republiky a užít si aktivně a kvalitně společně strávený čas. Tak tedy, hurá do sedel a vyrazte do Máchova kraje, na Hlubokou, nebo do CHKO Třeboňsko. Čeká vás pohodová jízda s krásnými výhledy a místy ideálními pro občasné zajímavé zastavení.

Mohlo by se vám líbit

Zlepšení vztahu i dobrá nálada: 9 důvodů, proč vám pravidelná jízda na kole zlepší život

Cyklistika je stejně jako každý jiný sport prospěšná pro vaše zdraví. Tím to ale nekončí. Tato oblíbená fyzická aktivita přináší překvapivě velkou škálu dalších benefitů, včetně zlepšení partnerského života. Čím vším nám může cyklistika s každým šlápnutím do pedálu prospět?
marianne.cz

1. V Máchově kraji vás čeká krásná cesta lesem

Udělejte si výlet do CHKO Kokořínsko, do Máchova kraje. Autem přijedete přímo pod hrad Bezděz, kde ho můžete nechat na místním parkovišti. Záleží jen na vás, zda si budete chtít udělat nejprve výlet na hrad, nebo budete šetřit čas a síly a tento zážitek si necháte na jindy, či případně na konec dnešního dne. Sednete na kola a vydáte se krásnými borovicovými lesy směrem na Břehyňskou průrvu, která je uměle vytesaná v hrázi Břehyňského rybníka a odvádí vodu do Máchova jezera, kam budete pokračovat i vy. Tady určitě nevynechejte rašeliniště v zátokách jezera. Budete muset slézt na chvíli z kola a vést ho, ale rozhodně to za to stojí. 

Pokud bude teplé a slunné počasí, jistě vás zláká možnost se v Máchově jezeře svlažit. Dostanete se na hráz a odtud budete osvěženi pokračovat na zříceninu hradu Jestřebí. Odtud je krásný výhled do širokého okolí. Cestou zpět pojedete přes Staré Splavy a po druhé straně Máchova jezera dojedete až do Doks na náměstí. Následně vás už čeká jen cesta po Máchově stezce, po které se dostanete zpět k autu pod Bezděz. Trasa je dlouhá 42 km a jediné stoupání vás čeká po Máchově stezce. Jinak je cesta příjemná, vede lesem a zvládnou ji i děti

Mohlo by se vám líbit

Cyklistika pro ženy: Na kolo bez bolesti a s radostí

Cyklistika je v Česku jedním z nejčastěji provozovaných sportů, a tak možná i vy šlapete do pedálů. Pro mnoho žen jde ale často spíš o nutné zlo než radost z pohybu. Přitom stačí změnit pár věcí a jízda na kole může být hned o dost příjemnější.
marianne.cz

2. Pohádkový výlet po hradech okolo Hluboké nad Vltavou

Jižní Čechy obecně často lákají turisty z celé republiky, protože nabízejí spoustu zajímavých a krásných míst. Ani cyklisté v tomto kraji nepřijdou zkrátka. Pokud se rádi s rodinou kocháte krásnými hrady a zámky, určitě na kole vyrazte do Hluboké nad Vltavou. Z parkoviště pod zámkem můžete vyrazit kolem Munického rybníku směrem k ZOO v Hluboké nad Vltavou, kde si můžete udělat krátkou zastávku. Dále budete pokračovat přes Vondrov do Olešníku

Následuje lehké stoupání do Chlumce, odkud nás čeká trochu náročnější výšlap podél Staré obory. Z jejího vrcholu nás však čeká krásný sjezd k Vltavě do obce Purkarec, což můžeme brát jako příjemnou odměnu. Navazujeme na Vltavskou cyklostezku, po které dojedeme až do Karlova Hrádku, což je úžasná zřícenina jako z pohádky. Stále proti proudu Vltavy dojedeme po jejím levém břehu až do Hluboké nad Vltavou na zámek a zpět k autu. Cesta je dlouhá 32 km a vede po zpevněných cestách nebo asfaltkách. 

Mohlo by se vám líbit

Velký průzkum o cyklistice: Češi kola milují, jezdí na výlety i do práce

S příchodem jara se na českých silnicích začíná objevovat stále více cyklistů. Jaký typ jízdních kol volíme nejčastěji, s kým rádi trávíme na projížďkách čas a kolik jsme ochotni do svého vybavení investovat? Změnil lockdown náš zájem o cyklistiku? To vše a mnohem více se dozvíte z velkého průzkumu společnosti Sazka.
marianne.cz

3. CHKO Třeboňsko vás uchvátí svou přírodou a krásnými zámky

Tento výlet můžete začít přímo v Jindřichově Hradci, odkud na kolech vyrazíte na rozhlednu Rýdův kopec, která vás zaujme svým vzhledem a výhled z ní stojí za to. Až se dostatečně pokocháte a naberete síly, budete pokračovat do Studnice a na zámky Pluhův ŽďárKardašova Řečice, kde si zvenku prohlédnete barokní zámek a kostel

V CHKO Třeboňsko navštívíte zámek Jemčina a přes Plavsko, okolo rybníku Polom dojedete zpět do Jindřichova Hradce. Cesta je rovinatá a vede po asfaltových a lesních cestách a po cyklostezce. Je dlouhá 52 km, ale vzhledem k tomu, že zde není žádné velké převýšení, zvládnou ji i menší cyklisté. 

Zdroj článku

Související články

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky