Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

5 věcí v péči o pleť, které dělá mnoho žen špatně i přes roky zkušeností

Snad každá žena od puberty pečuje o svou pleť. I přes letité zkušenosti se ale může stát, že se vám do vaší skincare rutiny vloudí nějaké chybky. Ty přitom mohou mít zásadní vliv na tvorbu vrásek, akné a dalších pleťových neduhů. Zjistěte, zda vy děláte vše dobře, nebo co případně napravit.

Tereza Čaladi | 7. 04. 2024

V dnešní době je stále více přípravků, produktů a metod, které nám pomáhají s péčí o nás samotné. To se samozřejmě nevyhýbá ani péči o pleť. K omylům přitom obvykle dochází v samotných základech.

Časté chyby v péči o pleť

Projděte si, na co odborníci nejčastěji poukazují, a ověřte, zda se to týká i vás, či nikoliv. Máme pro vás konkrétně 5 nejčastějších pleťových omylů:

1. Zapomínání na dvojité čištění

Jednotné vs. dvojité čištění může mít transformační účinky pro vaši pleť. Je to přitom doslova tak jednoduché, jak to zní, ale musíte si dávat pozor na to, jaké čisticí prostředky používáte, abyste skutečně viděly rozdíl. Je důležité začít s čisticím prostředkem na olejové bázi, protože ty jsou určeny k odstranění nečistot na olejové bázi, včetně make-upu, SPF a nahromaděných nečistot z daného dne. Poté je potřeba použít čisticí prostředek na vodní bázi, protože ten odstraní veškeré zbytky olejového čisticího prostředku a všechny zbytky špíny.

2. Nepoužívání SPF

Slunce je úžasná věc a potřebujeme ho ze všech možných důvodů, ale ve vysokých dávkách může naší pokožce extrémně uškodit. Příliš mnoho slunce může přispět ke vzniku pigmentových skvrn, předčasného stárnutí, drsné textury pokožky a dokonce i rakoviny,“ vysvětluje na své stránce doktorka Sylvia Ramirez. Doporučuje přitom denně používat SPF 30 po celý rok, v létě klidně vyšší.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší produkt proti stárnutí máme doma všichni: na SPF ochranu nedají dopustit celebrity i dermatologové

Zaznamenáváte na své pleti objevující se vrásky, a tak hledáte co nejkvalitnější přípravky, které vám pomůžou se jich zbavit? Možná už jste hledala i kliniku, která by vám s nimi pomohla. I když už to bylo řečeno milonkrát: tajemství mladistvé pleti je mnohem jednodušší a tkví ve třech písmenech – SPF.
marianne.cz

3. Nepravidelná beauty rutina

Mnoho lidí od ranní a večerní péče o pleť odrazuje, že beauty rutina má mít hned několik kroků, proto určité produkty používají jenom v případě, že je zrovna akutně potřebují, či když si vzpomenou. Ve skutečnosti ale pro zářivou pleť stačí pouze 3-4 základní produkty a kroky: čisticí prostředek, sérum, hydratační krém (jeden s SPF na den a jeden bez SPF na noc) a oční krém. To tedy platí, pokud vaše pleť nemá nějaká specifika, jako například atopický ekzém.

4. Používání horké či studené vody k mytí pleti

Tohle málokdo ví, ale k mytí obličeje a dokonce i těla by se měla používat vlažná voda. Horká voda může zbavit vaši pokožku jejích přirozených olejů, což způsobuje, že je potom náchylná k předčasným vráskám. Mytí studenou vodou může zadržet nečistoty uvnitř pórů. Jemné vlažné opláchnutí otevře póry a zanechá vaši pokožku svěží.

5. Nemytí houbiček a štětců na make-up

Štětce a houbičky na make-up by se měly měnit přibližně každé 3 měsíce,“ zmiňuje dermatoložka Lucia Mansfeldová. Málokdo to ale dělá. Přitom hrozí, že na jejich povrchu dojde k pomnožení mikrobů bakterií a při jejich používání si poté můžete do kůže zanést infekci. Pokud to tedy neděláte, je čas to změnit.

Mohlo by se vám líbit

Make-up trend jara 2024: falešné pihy. Proč o ně ženy stojí?

V beauty světě se čím dál tím více propaguje přirozenost a její nedílnou součástí jsou i pihy. Nyní je ovšem chtějí i ti, co je běžně nemají. A my se jim nedivíme. Dávají obličeji velmi lehký nádech, který máme spojený s jarem a létem. Možná proto, že právě v tomto období se lidem se světlejším typem pleti pihy na obličeji objevují. Můžete je ale mít už teď.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Krása
Návrat k přirozenosti: Proč si ženy nechávají odstranit estetické úpravy?

Návrat k přirozenosti: Proč si ženy nechávají odstranit estetické úpravy?

Krása
Redakce testuje: Nejlepší pleťová séra, která vám během pár dní omladí pleť

Redakce testuje: Nejlepší pleťová séra, která vám během pár dní omladí pleť

Krása
Přirozené šediny i kaštanová: 5 trendy barev na vlasy, které ovládnou léto

Přirozené šediny i kaštanová: 5 trendy barev na vlasy, které ovládnou léto