Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak se zbavit vrásek na čele bez botoxu? Máme pro vás 5 tipů

Život přináší časem vrásky každému z nás. Ty od úsměvu okolo očí jsou ještě docela sympatické, s těmi na čele to je ale o něco horší. Člověk s nimi vypadá, jako kdyby byl neustále naštvaný na celý svět. Dá se s nimi ale bojovat, a to i bez jehel.

Tereza Čaladi | 20. 03. 2024

Zbavit se vrásek na čele může působit jako předem prohraný boj – zvláště pokud již máte jemné linky. Ty se mohou objevit poměrně brzy, klidně i okolo pětadvaceti. Záleží totiž na genetice každého člověka i na jeho genetických grimasách. V každém případě si s nimi ale lze poradit.

5 tipů na odstranění vrásek na čele

Možná si říkáte, že jedinou možností je botox. To ale nemůže být dále od pravdy. Existuje hned několik způsobů, jak vrásky vyhladit daleko přirozeněji.

Retinoly

Retinoly jsou v posledních letech považovány za zázračnou ingredienci fungující proti stárnutí pleti. A tak právě ony jsou složkou, kterou dermatologové nejčastěji doporučují zařadit do vaší kosmetické rutiny, pokud se chcete zaměřit na odstranění vrásek. „Retinol zvyšuje produkci kolagenu a elastinu, snižuje výskyt vrásek i jemných linek,“ řekla serveru Health certfikovaná dermatoložka Ava Shamban. Retinol ale nejenom účinně vyplňuje vrásky, působí také proti akné, pigmentovým skvrnám a poradí sirozšířenými póry

Najdete ho v různých krémech a sérech (v galerii níže radíme v jakých). Doporučuje se přitom začít s jejich užíváním postupně – jednou týdně. A časem frekvenci zvyšovat.

Peptidy

Podle studií mohou i peptidy pomáhat s tvorbou kolagenu, a tak redukovat výskyt jemných linek na čele. Jedná se o malé proteiny, které pronikají do pokožky, hydratují ji a pomáhají ji tak vyhlazovat. Pokud chcete vyzkoušet produkty péče o pleť s peptidy, rozhodněte se pro séra či hydratační krémy namísto pouhých prostředků na čištění pleti. Čím déle dáte peptidům čas, aby na pleti působily, tím více výhod získáte.

Mohlo by se vám líbit

Bojujte s vráskami přírodní cestou

Vrásky jsou nedílnou součástí stárnutí, a tak je zhola nemožné, abychom je „vymazaly“ ze svého obličeje. Na druhou stranu existuje několik přírodních tipů, díky kterým oddálíte stárnutí pleti, a tím pádem i vznik vrásek.
marianne.cz

Vitamín C

Vitamín C byl dlouho propagován jako základní složka v boji proti vráskám, ale pravdou je, že většina produktů používá vitamín C s jinými aktivními sloučeninami, takže je těžké přesně rozebrat, co dělá vitamín C oproti jiné složce. Rozhodně ale neublíží. Navíc bylo prokázáno, že vitamín C chrání před fotostárnutím, takže i když není zásadní složkou, s vrásky může pomoci.

Baňkování obličeje

Dalším účinným způsobem, který ovšem nenajdete v kosmetických přípravcích, je baňkování, které ovlivňuje funkci lymfatického systému. Baňkování zvyšuje průtok krve v obličeji, což může přinést více kyslíku a živin do buněk pleti, což má potenciál pro zvýšení elasticity a rozjasnění pleti. Zároveň může pomoci snížit napětí a stres, čímž uvolňuje svaly v obličeji. Tím může také přispět k vyhlazení vrásek. „Důležité je naučit se správné provedení metod a následně je pravidelně praktikovat, ale když je umíte, nezaberou Vám denně více než 5 minut,“ tvrdí zakladatelka Face Fitness Academy Prague Pavla Skolil.

Silikonové náplasti na obličej

Vrásky vznikají porušením epidermy – viditelné vrstvy pokožky. Silikonové náplasti formují a zpevňují držení epidermy a k tomu rovněž podporují tvorbu elastinu a kolagenu. Dáte si je na noc a ráno budete mít o vrásku míň.

Produkty, které vám mohou s vráskami pomoci
Mohlo by se vám líbit

Jaká délka vlasů sedí jakému tvaru obličeje?

Když dojde na vlasy a zejména na jejich zkracování, snad každá žena má dilema. Potom totiž chvíli trvá, než vlasy dorostou zpět. A chce přeci, aby jí nový sestřih slušel. Zjistěte, zda vám budou krátké vlasy sedět, nebo k vám jdou spíše dlouhé, pomocí několika rad vlasových odborníků.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zdraví
Už jste slyšela o spánkové turistice? Vyrazte na místa, kde si dopřejete perfektní a ničím nerušený odpočinek

Už jste slyšela o spánkové turistice? Vyrazte na místa, kde si dopřejete perfektní a ničím nerušený odpočinek

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Móda
Ikonická móda královny Alžběty II.: Legendární pestrobarevné kostýmky jejího Veličenstva

Ikonická móda královny Alžběty II.: Legendární pestrobarevné kostýmky jejího Veličenstva

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky