Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Móda: Oblečení, které vám přidává kila i roky. Z šatníku vyhoďte nejen volné svetry

Info ikona
móda

Tvar těla je hodně o proporcích, ale také o iluzi, kterou vám pomůže vytvořit právě oblečení. Někdy si tak můžete nechtěně přidat několik kilo, nebo dokonce i let navíc. Přečtěte si, jakým modelům byste se měli při oblékání vyhnout, a zjistěte, jak dosáhnout optimálního výsledku, i když máte třeba pár kilo navíc.

Barbora Wittová | 2. 02. 2023
Mohlo by se vám líbit

Správné spodní prádlo je základ

Pokud si nechcete přidat pár kilo už spodním prádlem, vybírejte vždy takové, které vám skvěle padne a kopíruje vaše křivky. Nikde by se neměly tvořit boule, ani by nemělo docházet k tzv. přetékání. Při výběru spodního prádla se můžete obrátit na specialisty, kteří vám pomůžou vybrat přesně padnoucí prádlo, nebo využít při výběru velikosti různé online poradny či aplikace. Při výběru spodního prádla navíc můžete narazit na různé stahovací punčochy či stahovací pásy na břicho, které vám dokážou skutečně ubrat opticky hned několik kil. Nebývají však příliš pohodlné.

Ani příliš volné, ani příliš obtažené

Pokud si myslíte, že nějaká kila navíc schováte ve volnějším oblečení, jste na omylu. Nejenže to bude mít pravděpodobně zcela opačný efekt, ale také si zbytečně přidáte navíc nějaké roky. Ideální je vždy vybírat oblečení, které není příliš těsné, ale přizpůsobí se tvaru vašeho těla a dá vyniknout vaší siluetě. Dobrým pomocníkem jsou různé pásky, díky kterým definujete pas a vytvoříte dojem opticky delších nohou. Dejte však pozor na příliš úzké pásky, které by mohly vytvořit dojem přetékající vrchní části. Pokud máte nějaká kila navíc, zapomeňte i na příliš těsné oblečení, ve kterém se nebudete cítit pohodlně a navíc zvýrazníte každé kilo navíc.

Mohlo by se vám líbit

Důležitý je vzor, barva, střih i materiál

Obecně oblečení z žerzeje přidává roky i kila navíc. Pokud milujete oblečení černé od hlavy až patě, můžete působit zbytečně starším dojmem. To samé platí i u vzorů s velkými květinami. Pokud milujete retro oblečení, pořiďte si moderní, které je starou módou pouze inspirováno, nikoliv doopravdy staré kousky.  Působili byste nejen starším dojmem, ale zároveň by vaše oblečení mohlo působit spíše jako kostým.

Oblečení, které vám přidá roky i kila navíc
Zdroj článku