Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

10 nejlepších měst v Evropě, která jsou nejvhodnější pro život s dětmi

Náklady na bydlení, dostupnost škol i parků, kvalita ovzduší, ale i úroveň kriminality Nejen tyto faktory byly zahrnuty do čerstvé zprávy britské životní pojišťovny. Ta zjišťovala, jaká evropská města jsou pro rodiny s dětmi nejvhodnější.

Iva Hadj Moussa | 15. 03. 2024

Zprávu pojišťovny Reassured zveřejnil web cnbc.com a vyplývá z ní, že nejpřátelštějším městem vůči rodinám je rakouská Vídeň. Péče o dítě měsíčně stojí v průměru 223 liber, což je zhruba 6 600 korun. Zpráva také uvedla, že průměrné nájemné v bytě se třemi ložnicemi je zhruba 40 000 korun. Skóre rakouské metropole také vylepšila nízká míra znečištění ovzduší, ale i úroveň kriminálních činů. Podle analýzy však Vídeň disponuje pouze 44 parky. Tento údaj naopak pomohl Praze, která v žebříčku obsadila druhé místo. Třetí místo pak obsadil Řím, který současně nabízí nejvyšší počet aktivit pro děti. Praha i Řím mají také nižší celkové měsíční náklady, ovšem měsíční náklady na děti jsou mnohem vyšší než ve Vídni (V Praze je to kolem 23 000 a v Římě přibližně 12 000 korun).

Mohlo by se vám líbit

10 křestních jmen, která přitahují štěstí. Vybrali jste pro své dítě to správné?

I křestní jméno je shluk písmen, které v sobě obsahuje určitou energii. Ta nás pak může určitým způsobem ovlivnit. Proto, i když vybíráme jméno pro své dítě, je dobré zvolit takové, které přinese našemu potomkovi něco dobrého. Pojďme se podívat na 10 jmen, která k sobě přitahují štěstí.
marianne.cz

Praha je dvakrát více znečištěná než Vídeň

Vídeň se může chlubit také nízkou úrovní znečištění. Ta je v našem hlavním městě ve srovnání s Vídní více než dvojnásobná, a v Římě je dokonce vyšší čtyřikrát. Italské hlavní město má také výrazně vyšší kriminalitu.

Také další rakouská města si v průzkumu vedla velmi dobře. Salcburk, který proslul kulturou, je na pátém místě, zimní destinace Innsbruck je sedmá. Itálii zastupuje Terst na severu země. Zemí, která má v první dva otce měst vhodných pro rodiny největší zastoupení, je však Německo: našeho západního souseda zastupuje Norimberk, Mnichov, Hamburk a Hannover.

Pokud byste uvažovali o tom, že se s rodinou přestěhujete do zahraničí, zvážit byste mohli také čtvrté Helsinky nebo nám vzdáleností bližší Paříž, která se umístila na jedenáctém místě. Měsíční náklady na péči o děti jsou však oproti Vídni více než trojnásobné. Paříž má také velmi vysokou míru kriminalitu. Na druhou stranu tu najdete 306 parků.

Zajímavé je, že do první dvacítky měst, vstřícných k rodinám, se nedostal turisticky oblíbený Londýn – ten skončil až na šedesátém devátém místě. Průměrné náklady na péči o děti jsou se tu pohybují kolem 18 000 korun, ovšem celkové náklady průměrné rodiny činí až 110 000 korun.

Mohlo by se vám líbit

Moje dítě má kila navíc. Jak je řešit, aniž bych mu snížila sebevědomí?

Když si jako rodič uvědomíte, že vaše dítě má kila navíc, chcete udělat to nejlepší, co můžete, abyste mu pomohli, zvlášť pokud to dcera nebo syn sami pociťují a navíc občas zaslechnou komentář od kamarádů či někoho jiného. Okolí neřešte, zaměřte se hlavně na to nejdůležitější, a tím je zdraví a duševní pohoda vašeho dítěte. Máme pro vás několik rad a tipů, které vás v tom podpoří.
marianne.cz

Toto je 10 nejlepších měst v Evropě, která jsou podle zprávy pojišťovny Reassured nejvhodnější pro rodiny:

  1. Vídeň, Rakousko
  2. Praha, Česká republika
  3. Řím, Itálie
  4. Helsinky, Finsko
  5. Salzburg, Rakousko
  6. Norimberk, Německo
  7. Innsbruck, Rakousko
  8. Bergen, Norsko
  9. Galway, Irsko
  10. Terst, Itáli
Zdroj článku

Související články

Rodina a děti
„Živili jsme tě, tak se o nás postarej!“ Skutečně musíme rodičům splatit dluh za výchovu?

„Živili jsme tě, tak se o nás postarej!“ Skutečně musíme rodičům splatit dluh za výchovu?

Rodina a děti
Křik ani násilí na děti nefungují: Naučte se základní principy moderní výchovy

Křik ani násilí na děti nefungují: Naučte se základní principy moderní výchovy

Rodina a děti
Hravě a zdravě: Výživné a chutné svačiny do školy, které si vaše děti zamilují

Hravě a zdravě: Výživné a chutné svačiny do školy, které si vaše děti zamilují

Rodina a děti
Když obyčejný dárek nestačí: Jak udělat své mamince radost nejen na Den matek

Když obyčejný dárek nestačí: Jak udělat své mamince radost nejen na Den matek