Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

10 křestních jmen, která přitahují štěstí. Vybrali jste pro své dítě to správné?

I křestní jméno je shluk písmen, které v sobě obsahuje určitou energii. Ta nás pak může určitým způsobem ovlivnit. Proto, i když vybíráme jméno pro své dítě, je dobré zvolit takové, které přinese našemu potomkovi něco dobrého. Pojďme se podívat na 10 jmen, která k sobě přitahují štěstí.

Naše jméno má velkou moc a větší vliv na náš život, než bychom možná čekali. Stačí se jen zamyslet nad tím, jak moc nemáte rádi jedno jméno, a to jenom proto, že vám někdo právě s tímto jménem například na základní škole ublížil.

 

Jak může správné jméno přinést štěstí

Existuje teorie, která říká, že křestní jména mají vliv na náš život, naši osobnost, naše životní úspěchy. Zvuková kombinace písmen jména by měla odpovídat vnitřnímu rytmu člověka. Pokud tomu tak je, jsme naplněni pozitivní energií, která nám do života přitahuje sebeúctu, lásku, hrdost a štěstí. Není žádným tajemstvím, že pokud člověk nemá ze svého jména dobrý pocit, nelahodí jeho sluchu a jeho vyslovení v něm vyvolává nepříjemné pocity, neměl by se bát změny.

Jsou lidé, kteří se rozhodli pro změnu jména a rázem se jim změnil život. Otočil se jim o sto osmdesát stupňů k lepšímu a tuto zásadní změnu berou jako přelomový bod jejich existence a jedno z nejlepších rozhodnutí. Zkusme své děti tohoto ušetřit a rovnou jim vyberme jméno, které samo o sobě přitahuje štěstí. Přinášíme vám pět klučičích a pět holčičích a třeba se vám některé z nich skutečně zalíbí a uděláte tak ze svého potomka dítě štěstěny.

10 jmen, která přitahují štěstí. Pojmenovali jste své dítě správně?

1. Viktorie

Jméno Viktorie znamená vítězství. Osoby s tímto jménem mají neuvěřitelnou vnitřní sílu, která skvěle funguje jako hnací motor. Je rozenou vůdkyní a je vždy sebevědomá a hrdá. Má v sobě velkou energii, která přitahuje úspěšné lidi.

2. Kateřina

Kateřiny nepotřebují hledat štěstí, protože štěstí si je najde samo. Jejich jméno naznačuje čistotu duše a pevný charakter. Neodpouští lež a zradu a takové lidi bez milosti mažou ze svého života, čímž si přitahují pouze pozitivní energii, kterou doprovází štěstí.

3. Natálie

Jméno Natálie má v latinském slovním spojení význam dítě Vánoc. Jejich nositelky bývají velice atraktivní a patří k nim přirozený půvab. Jsou přitahovány dalšími lidmi, jimž se lepí štěstí na paty a vzájemně si pak ve všem notují.

4. Eva

Jmenovat se Eva znamená být automaticky milující. Nositelky tohoto jména mají neuvěřitelně dobrou karmu, protože samy bez rozmyslu pomáhají všude, kde mohou. Je to jejich přirozenost, proto není divu, že si je štěstí ochotně najde vždy a všude.

5. Barbora

Barbory se zdají být z jiného světa. Jsou ochotné pro své štěstí udělat cokoliv, tudíž ho téměř vždy najdou, nebo si na něj ochotně počkají. Nedělají ukvapené závěry a takové věci, jako je láska na první pohled, jim nic neříká. Svého štěstí dosáhnou, i kdyby to mělo trvat celou věčnost.

6. Vojtěch

Muži se jménem Vojtěch, a ještě k tomu narozeni na jaře, mají téměř zaručené štěstí na základě životních vítězství. Jméno Vojtěch má slovanský původ a odkazuje se k úspěchu vojska.

7. Richard

Původně keltské jméno Richard znamená vladař. Svému nositeli dává přirozenou autoritu a moc. Už jen samotné vyslovení tohoto jména značí respekt. Richard je silná osobnost a má potenciál stát se vládcem nejen svého života.

8. Daniel

Jméno Daniel už od svého vzniku oplývalo nadáním a moudrostí. Jeho nositel má velký potenciál stát se odvážným mužem, který ví, co udělat, aby v životě dosáhl svého štěstí. Má schopnost najít odpověď na každou důležitou otázku, která ho přivede k úspěchu a štěstí.

9. Marek

Jméno Marek patří mužům, kteří jsou rozenými bojovníky. Muži s tímto jménem jsou odhodláni bojovat ze všech sil za svoji čest, za svou rodinu a za své životní štěstí.

10. Mikuláš

Kořeny jména Mikuláš musíme hledat až ve starověkém Řecku a odkazuje se k vítězství lidu. Muži se jménem Mikuláš, kterého máme od dětství spojeného s respektem a spravedlivostí, v sobě skrývá zajímavou energii, která na sebe nabaluje štěstí.

Na co myslet při výběru správného křestního jména?

Pro výběr jména ovšem existuje spoustu dalších důležitých aspektů, které bychom měli brát v úvahu. Například by se mělo křestní jméno spolu s příjmením dobře vyslovovat, tudíž by nemělo končit na stejné písmeno, jako začíná příjmení. Stejně tak si dejte pozor, aby vzniklé iniciály nevyvolaly například posměch, nebo aby nezněly hloupě. V úvahu berte i svátek. Pokud se vám dítě narodí kolem Vánoc, a ještě mu dáte jméno Adam, ochudíte ho o dárky, gratulace, ale i možnost mít svou vlastní pořádnou oslavu. Promyslete si i různé varianty a zdrobněliny vámi vybraného jména. A když si chcete být stoprocentně jisti, že jménem nepřivodíte svému dítěti trápení, zkuste ho spolu s příjmením nahlas vylovit desetkrát za sebou. Pokud jste se ani jednou nezasekli, je to jistě dobrá volba.

 

Mohlo by se vám líbit

ANKETA: Které z chlapeckých jmen je podle vás tím nejhezčím?

Variant jmen je v dnešní době tolik, že se v nich člověk snadno ztratí. My pro vás shrnuli jména, která byla v minulosti populární, a zajímá nás, které konkrétní chlapecké jméno se nejvíce líbí vám. Na to nám můžete odpovědět v naší anketě.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Rodina a děti
„Živili jsme tě, tak se o nás postarej!“ Skutečně musíme rodičům splatit dluh za výchovu?

„Živili jsme tě, tak se o nás postarej!“ Skutečně musíme rodičům splatit dluh za výchovu?

Rodina a děti
Křik ani násilí na děti nefungují: Naučte se základní principy moderní výchovy

Křik ani násilí na děti nefungují: Naučte se základní principy moderní výchovy

Rodina a děti
Hravě a zdravě: Výživné a chutné svačiny do školy, které si vaše děti zamilují

Hravě a zdravě: Výživné a chutné svačiny do školy, které si vaše děti zamilují

Rodina a děti
Když obyčejný dárek nestačí: Jak udělat své mamince radost nejen na Den matek

Když obyčejný dárek nestačí: Jak udělat své mamince radost nejen na Den matek