Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Domácí zmrzku zvládnete i bez zmrzlinovače. Z čerstvých jahod bude dokonalá

Připravte si domácí zmrzlinu, na níž si pochutná celá rodina. Navíc budete vědět, co přesně obsahuje a že do ní nebyly přidány chemické konzervanty. To prostě musíte vyzkoušet!

Jana Bitalová | 20. 06. 2024

Domácí zmrzlina je skvělým způsobem, jak se v létě osvěžit, a to zvláště teď, když dozrává ovoce. Vlastní příprava je nejen snadná, ale také vám umožňuje kontrolovat kvalitu a množství ingrediencí, což je výhodné pro ty, kteří chtějí omezit cukr nebo použít pouze přírodní suroviny. Základem většiny domácích zmrzlin je mléko, smetana, cukr a čerstvé ovoce. Dále můžete přidat také čokoládu nebo třeba vanilku. 

K přípravě lze využít zmrzlinovač, tedy speciální spotřebič, nicméně mnohé recepty, včetně toho našeho, zvládnete i bez něj

Při výrobě domácí zmrzliny je důležité dbát na správný postup, aby zmrzlina měla jemnou a krémovou konzistenci. Prvním krokem je příprava směsi, kterou je třeba dobře promíchat, aby se všechny ingredience spojily. Poté směs necháte vychladit a v případě použití zmrzlinovače ji nalijete do přístroje, který zajistí rovnoměrné míchání a zmrazení. Pokud zmrzlinovač nemáte, můžete směs nalít do nádoby a pravidelně ji promíchávat během mražení. Víc se dozvíte v následujícím postupu...

Mohlo by se vám líbit

Recept: Čokoládové muffiny s malinami, na kterých si opravdu pochutnáte

Kakao, čokoláda a svěží ovoce... to zní jako skvělá kombinace, viďte? Ano, je! Dopřejte si ji také, a to v muffinech, na které vám přinášíme recept.
marianne.cz

Co budete na domácí zmrzlinu potřebovat?

  • 500 g čerstvých jahod
  • 200 g cukru
  • 250 ml smetany ke šlehání (33–40% tuku)
  • 250 ml plnotučného mléka
  • Vanilka z jednoho lusku
  • Šťáva z půlky citronu

Jak na to?

Jahody omyjte a nakrájejte na menší kousky. Vložte je do mixéru s cukrem a citronovou šťávou. Rozmixujte dohladka, případně ještě propasírujte přes jemné sítko. V míse smíchejte smetanu, mléko a vanilku. Přidejte jahodové pyré a dobře promíchejte, aby se všechny ingredience spojily.

Směs přelijte do uzavíratelné nádoby a vložte do mrazáku. Po 30 minutách směs promíchejte, aby se nevytvořily ledové krystalky, které jsou ve zmrzlině nepříjemné. Tento proces opakujte přibližně čtyři hodiny, nebo dokud zmrzlina nedosáhne požadované konzistence. Po dokončení míchání ji nechte ještě asi hodinu v mrazáku. 

Výroba domácí jahodové zmrzliny je jednoduchá, tak se do ní určitě pusťte.

Mohlo by se vám líbit

Recept na jahodovou bublaninu: Tahle vám zaručeně zachutná!

Jahodová bublanina je jedním z nejoblíbenějších sezónních moučníků. A její doba je právě nyní, kdy dozrávají šťavnaté jahody. Připravte ji a potěšte rodinu sladkou dobrotou.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Krása
Akné nemusí být jen na obličeji. Zjistěte, jak s ním bojovat, když vás trápí na pozadí

Akné nemusí být jen na obličeji. Zjistěte, jak s ním bojovat, když vás trápí na pozadí