Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Vařená velikonoční vajíčka nevydrží věčně. Víte, do kdy je musíte spotřebovat?

Info ikona
Vařená vajíčka na pomazánku.

Pokud vám zbyla vařená vajíčka z velikonoční koledy, je nejvyšší čas je spotřebovat. Co třeba na vajíčkovou pomazánku, kterou můžete přizpůsobit vlastním chutím.

Jana Bitalová | 3. 04. 2024

Uvařená vajíčka v lednici vydrží až dva týdny, ale raději se je snažte spotřebovat co nejdřív, aby se nezkazila. Určitě nekonzumujte ta, co jste měli déle než dva dny při pokojové teplotě. Jedná se zejména o vařená vejce, která sloužila k dekoraci. Jejich trvanlivost je mnohem kratší a konzumace by mohla vést k nevolnostem a žaludečním i střevním potížím.

Recept na vajíčkovou pomazánku je snadný

Receptů s vařenými vajíčky je celá řada, ale mezi nejrychlejší patří pomazánka, která má nespočet variant. My vám přinášíme základní recept a pár tipů, jak ho ozvláštnit.

Co budete na vajíčkovou pomazánku potřebovat?

  • 5 vajíček uvařených natvrdo
  • 3 lžíce pomazánkového másla
  • 1 lžíci majolky nebo bílého jogurtu
  • 1 lžíci plnotučné hořčice
  • hrst čerstvých bylinek, nadrobno nasekané jarní cibulky nebo půl hrsti microgreens 
  • sůl a pepř

Jak na vajíčkovou pomazánku?

Pomazánka je úplně jednoduchá, stačí nakrájet vařená vajíčka na kostičky, přidat pomazánkové máslo, majolku nebo jogurt a hořčici. Nasekat bylinky/jarní cibulku/microgreens nadrobno a vše smíchat. Osolit a opepřit dle chuti… a je to.

Vajíčková pomazánka jinak

Základní recept na vajíčkovou pomazánku můžete ozvláštnit nadrobno nakrájenými ředkvičkami nebo kremžskou hořčicí, které jí dodají lehkou štiplavost. Pro milovníky pikantních chutí se nabízí chilli papričky, nebo naopak jemnost zaručí rozmačkané zralé avokádo. 

Mohlo by se vám líbit

Naše babičky ukládaly vajíčka do pšenice. Zkuste to také!

Vajíčka mají ve většině českých kuchyní důležitou roli, přesto v jejich skladování děláme chyby. Pojďte se podívat, o co jde a jak lze vejce skladovat mimo lednici.
marianne.cz
Zdroj článku