Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Aura je barevná energie kolem vás: O čem vypovídá, jak ji číst a pracovat s ní, abyste dosáhli plného potenciálu?

Jistě se vám čas od času stane, že se seznámíte s někým, koho jste před tím nikdy neviděli, a hned se v jeho přítomnosti cítíte velmi dobře. Je to něco neuchopitelného a nepopsatelného, co nedokážete vysvětlit. My pro vás teď vysvětlení máme. Vnímali jste totiž jeho auru. Každý z nás je obklopený energetickým polem, pro běžného člověka neviditelným, které září různými barvami podle našeho emočního stavu, zdraví a duchovní otevřenosti. Co přesně aura je, co o nás vypovídá, jak s ní pracovat a co na to věda?

Liv Boková | 7. 04. 2024

Co je aura?

Aura je barevné energetické pole, které obklopuje vše živé, tedy lidi, zvířata a dokonce i rostliny. Jedná se o formu energie vyzařující několik centimetrů až metrů v oválu kolem těla. Může se proměňovat v souladu s myšlenkami, pocity a zkušenostmi. Aury mají své místo v mnoha duchovních tradicích i náboženstvích, například včetně jógy a hinduismu. Naučit se vidět barvu aury, je skvělý způsob, jak kontrolovat svou fyzickou, emocionální a duchovní pohodu a při jejím oslabení nebo ztrátě se o sebe adekvátně postarat tak, abychom se znovu dostali do rovnováhy.

Jak se na existenci aury dívá věda

Že věda dosud existenci aury nepotvrdila, neznamená, že není. Zatím je vědecky dokázáno, že lidské tělo vysílá elektromagnetickou frekvenci. Někteří odborníci připouští, že právě ona je to, co lidé zachycují a vnímají, když vidí auru. Vědecký výzkum na toto téma pokračuje. Pokud se po setkání s někým cítíte vyčerpaní, může to být proto, že má nízkofrekvenční energetické pole. Když se naopak po čase stráveném s někým cítíte nabití energií a povznesení, jeho aura je velmi silná a zdravá.

Mohlo by se vám líbit

Jaké jsou archetypy ženy: Získáte snadný návod, jak využít své silné stránky

Ženské archetypy vám pomohou lépe porozumět samy sobě. Díky nim pochopíte, co se skrývá za vaším chováním a podvědomými myšlenkami. Nemají nás někam zaškatulkovat, místo toho nabízí rámec vzorců, které se objevují v našich vztazích, včetně toho k sobě. Jakmile objevíte svůj hlavní ženský archetyp, získáte s ním i návod, jak dostat mysl i tělo do rovnováhy. Čtěte dál a odhalte, který ženský archetyp ve vás převládá a co ho posílí.
marianne.cz

Jak uvidět auru

Než se pustíte do praktikování konkrétních metod, připravte se na ně.

1. Zbavte mysl nejistoty

Uklidněte ji například minimeditací. Buďte zvědaví, propusťte všechna očekávání a nechte se překvapit, co uvidíte.

2. Uzemněte se

Být uzemněný znamená spojit se svým tělem, být v přítomném okamžiku a vnímat klid a mír. Zkuste strávit nějaký čas v přírodě a chodit tam bosky.

3. Vytvořte klidné prostředí

Vyberte si místo, kde se cítíte pohodlně a uvolněně. Minimalizujte rušivé vlivy ztišením nebo vypnutím elektrických zařízení, zapálením svíčky nebo vonné tyčinky. Pusťte si uklidňující hudbu.

4. Důvěřujte své intuici

Svou auru může najít a spatřit každý. Věřte své intuici a dejte si prostor a čas na rozvoj této dovednosti.

Dvě metody, jak uvidět auru

1. Pomocí zrcadla

Postavte se před zrcadlo, za vámi musí být bílé pozadí. Zavřete oči a párkrát se zhluboka nadechněte. Buďte v přítomném okamžiku, mysl a tělo relaxují. Pomalu otevřete oči, podívejte se do zrcadla a zaměřte se na střed čela. Tam udržujte pozornost jednu až dvě minuty a pak fokus mírně uvolněte. Aniž byste pohnuli očima, nyní zaměřte pozornost na prostor kolem hlavy a ramen, pár centimetrů od těla. Když se budete soustředit na tento prostor, začnete vidět barvy. To je vaše aura!

2. Pomocí rukou

Stoupněte si nebo se posaďte a předpažte s dlaněmi otočenými nahoru. Zavřete oči, párkrát se zhluboka nadechněte a vyčistěte mysl. Zcela se uvolněte, po několika minutách otevřete oči a zaměřte se na ruce. Držte oči na jednom místě minutu nebo dvě. Aniž byste očima pohnuli, soustřeďte pozornost na obrys rukou a napojte se na energii, která z nich vyzařuje do prostoru. Jakmile se připojíte ke své auře, všimnete si barev kolem vašich rukou. Pozorujte, mysl je otevřená.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Výjimečná mistrovská čísla 11, 22, 33 značí obrovský potenciál, těžké lekce i zasloužený úspěch

Čísla a písmena podle starověkého systému numerologie energeticky vibrují, čímž ovlivňují náš život. Jedním z hlavních aspektů numerologie je číslo životní cesty, většinou jedno z řady od 1 do 9. Existují ovšem i tři mistrovská čísla 11, 22 a 33. Jejich energie je intenzivnější a jsou výjimečná. Co o nás vypovídají a jak je využít ve svůj prospěch?
marianne.cz

Barvy aury a jejich význam

Energetické pole může být tvořené jednou nebo více barvami. Každá barva se váže k jedné z hlavních čaker. Barvy aury se mohou často měnit.

Černá nebo hnědá aura
Držíte se negativity, která zastavuje tok energie do vašich čaker. Potřebujete uvolnit mentální, emocionální nebo duchovní blokace a možná upravit své chování vůči ostatním, tato barva je totiž často známkou sobectví.

Šedá aura
Vypovídá o stagnující energii, obvykle z nerozhodnosti nebo nedostatku motivace. Jste pesimističtí a prospělo by vám otevření se novým možnostem, abyste si do života pustili více radosti a hravosti.

Červená aura
Je o vášni, akci a odhodlání. Jste dostatečně zakořenění, připravení postupovat vpřed, máte ve všem jasno a uvnitř cítíte mír a bezpečí. Pokud je aura jasně červená, dopřejte si dostatek odpočinku, abyste vyvážili velkou vášeň.

Oranžová aura
Pojí se s vitalitou a tvořivostí. Cítíte se naplnění v oblasti kreativity a vaše emoce volně plynou. Představuje také dobré zdraví a vyvážené vztahy.

Žlutá aura
Jste zvídaví a otevření, ochotní podniknout další kroky na duchovní cestě. Naznačuje hravost, optimismus a zdravé sebevědomí. Buďte zvědaví a zvídaví.

Zelená aura
Lidé se zelenou aurou bývají laskaví, soucitní a mají otevřené srdce. Vyzařují hřejivou a pečující energii, cítí lásku k sobě i ostatním. Jste propojení s přírodou a je pro vás cenné trávit čas venku.

Modrá aura
Tato barva se pojí s komunikací, sebevyjádřením a integritou. Jste ochotní říkat svou pravdu a citliví na slova okolí. Vaše intuice je silně rozvinutá, dokážete číst energie druhých lidí.

Indigová aura
Je spojená s intuicí a hlubokou duchovností. Jste stará duše skrývající moudrost z mnoha životů, proto můžete mít potíže s pocitem přítomnosti v každodenním životě. Pravidelně se uzemňujte.

Mohlo by se vám líbit

Čakry jsou energetická centra našeho těla: Odblokujte je pomocí správných technik

Čakry jsou energetická centra v těle, která propojují naše fyzické, emocionální a duchovní já. Když jsou zablokované, přichází únava, vyčerpání, fyzické bolesti a nemoci. Pokud jsou v harmonii, těšíme se dobrému zdraví, lépe komunikujeme, jsme vyrovnaní a sebevědomí, máme silnější intuici. Jak fungují, jak je odblokovat pro dobré zdraví a využití našeho potenciálu na maximum?
marianne.cz

Fialová aura
Lidé s fialovou aurou jsou nadaní na duchovní úrovni a často pracují jako léčitelé a průvodci. Ceníte si hlubokých a smysluplných spojení a nezajímají vás povrchní debaty. Jste tady, abyste pomohli zlepšit životy ostatních.

Bílá aura
Bílá aura je znakem rovnováhy, integrace a klidu. Všechny čakry jsou otevřené, je to známka dobrého zdraví na všech úrovních. Toto je nejvzácnější ze všech barev aury. Nejspíš nasáváte energie ostatní, proto je pro vaši ochranu nezbytné čištění energie.  

Zlatá aura
Jste duchovně vyspělí, emocionálně uvědomělí a vyzařujete hřejivou a příjemnou energii. Jasně chápete poslání své duše v tomto životě. Jste vedeni soucitem a stále hledáte možnosti dalšího růst.

Duhová aura
Mají ji poslové světla, léčitelé a lidé naladění na vyšší dimenze. Zavázali jste se k osobnímu a duchovnímu růstu, vaše čakry jsou proto otevřené a plynoucí. Jste zakotvení v přítomném okamžiku.

Zamlžená (též zakalená) aura
Poukazuje na duchovní, mentální nebo emocionální blokádu. Možná procházíte těžkým životním obdobím nebo čelíte výzvám. Když o sebe budete pečovat, vaše aura zesílí a znovu se projasní konkrétní barvou.

Zdroj článku

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

Zábava
Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Zábava
Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Zábava
Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet

Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet