Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Co nejméně dovolené a co nejvíce volna? Bez problému, stačí chytře naložit se státními svátky

Info ikona
dovolená

Pokud máte pocit, že dovolená, která vám je nabízená v práci, není dostatečná, máme pro vás tip, jak si ji prodloužit: stačí chytře naložit se státními svátky. A to nejlepší? My tento přehled pro vás už připravili. Vám jen stačí vybrat si data, která vám vyhovují.

Tereza Čaladi | 25. 01. 2024

Není čas ztrácet čas, který rychle utíká. Samozřejmě, každý musí pracovat, ale každý má ve své práci i možnost dovolené (pokud je zaměstnanec). A vzhledem k tomu, že ji v mnoha firmách není moc, je dobré si ji co nejvíce šetřit, a to lze udělat následujícím kombinováním dovolené s dobře umístětnými státními svátky v roce 2024.

Velikonoční volno: 4 dny volna

Velký pátek připadá letos na 29. března a Velikonoční pondělí na 1. dubna. To znamená, že se letos o Velikonocích můžete těšit na příjemný čtyřdenní prodloužený víkend. Pokud chcete někam vyrazit, doporučujeme objednat si ubytování už teď.

Svátek práce: 6 dnů dovolené, 12 dní volna

Svátek práce oslavíme letos ve středu 1. května a Den vítězství o týden později – ve středu 8. května. To znamená, že když si vezmete dovolenou na čtvrtek 2., pátek 3., pondělí 6., úterý 7., čtvrtek 9. a pátek 10. května, tudíž 6 dní, můžete si užít hned 12 dní volna!

Mohlo by se vám líbit

Hus, Cyril a Metoděj: 3 dny volna

Tyto státní svátky nás letos až tolik nepotěší. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje připadá totiž na pátek 5. července, Den upálení mistra Jana Husa ovšem na sobotu 6. července. Můžete si tak ale užít alespoň prodloužený víkend.

Prodloužený víkend v říjnu: 3 dny volna

Podobná situace nastane koncem října. V pondělí 28. října se totiž slaví Den vzniku samostatného československého státu. Prodloužený víkend si tak budete moci užít i tady.

Volno mezi svátky: 4 dny dovolené, 11 dní volna

Nejvýhodnější poměr „státní svátky: dovolená“ přitom připadá až na konec roku, a to konkrétně od Štědrého dne dál. Ten totiž letos bude v úterý a ve středu i ve čtvrtek budou vánoční svátky. Když si v pondělí před Štědrým dnem, v pátek (27. prosince), v pondělí (30. prosince) a v úterý (31. prosince) vezmete dovolenou, budete z toho mít celých 11 dní volna.

Když do toho započteme i první den roku 2025, kdy se slaví státní svátek Den obnovy samostatného českého státu a Nový rok, budete mít vlastně rovnou 12 dní volna.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku