Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 15. ledna: Lvi si nemají klást podmínky, Raci sedět s rukama v klíně

Je tu další lednový týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 15. ledna nám bude chtít ukázat, nakolik důležité je neuzavírat se vůči svým emocím a prožít si plně i ty náročnější. Odstřižení od sebe sama nic nevyřeší, naopak může přitížit. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další téma, na něž se vyplatí zaměřit svou pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 15. 01. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Každý z nás má dost vlastních hor k dobývání a snů k naplňování, tak proč si ještě přibírat náklad ostatních? Našim cílem by naopak mělo být zbavovat se břemen a nenechat si vnutit odpovědnost za jiné, i když nám ji druzí dokola předhazují. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že nebudete mít dost sil na zdolávání své vlastní cesty, dokud se neoprostíte od očekávání a vlivu druhých. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Čí břemeno nosím na zádech a stále se mi nedaří zbavit se ho?
 • Jaký sen si momentálně plním – a je opravdu můj?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Nový rok obvykle vnímáme jako možnost začít nově a lépe, jinak. Možná zdravěji jíst, více se hýbat, být se svou rodinou a častěji si povídat. Protože komunikace je důležitým základem každého vztahu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte sdílet se svými blízkými své pocity, sny a naděje, nenechávejte si pro sebe ani to, co se vám nelíbí nebo vás mrzí. Najděte společný pevný bod a z něj čerpejte. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • S kým obvykle sdílíte své pocity, radosti a trápení? Je to vzájemné?
 • S jakou vizí jsem vykročila do nového roku?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Pocit bezpečí je jednou ze základních „podmínek“ spokojeného života. Jde o naši elementární potřebu, od níž se odvíjí většina našich kroků. Pocit bezpečí pramení i z víry, že věci se dějí přesně tak, jak mají. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že nejbezpečnější místo nosíte stále při sobě; je jím vaše nitro, v němž nacházíte jistotu a důvěru v sebe sama i v těch méně šťastných okamžicích. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Cítím se ve svém životě bezpečně?
 • Jaké jsou mé případné největší strachy a jak je mohu překonat?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Štěstí není třeba hledat, chceme-li je opravdu vidět. Spočívá v každodenních maličkostech a zažívat ho lze i v těch nejpozemštějších činnostech, pokud je děláme s láskou a primárně bez myšlenek na odměnu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nečekejte, že dojdete ke štěstí. Nevyhlížejte den „D“, protože lidská spokojenost není podmíněna slůvky typu až jednou. Chcete-li být šťastná, tak buďte. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 •  Co mě momentálně dělá šťastnou?
 • Je mé štěstí něčím/někým podmíněno?
Mohlo by se vám líbit

Mobilní aplikace, které vám vyvěští budoucnost

Někdo na ně věří, jinému se zase nechce věřit, že je osud vepsán do hvězd. Horoskopy vzbuzují v lidech vášně, nadšení i opovržení. Přesto čas od času do nich nahlédne každý z nás.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Snění o dokonalém člověku, který splní všechny naše nároky, nás na konci života dovede leda tak k poznání, že nikdo takový neexistuje. Proto je dobré pochopit co nejdřív, že spokojený život nám nezaručí nikdo zvenčí – jenom my sami jsme jeho tvůrci. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přestaňte vlastní naplněný život podmiňovat někým dalším, jen n vás záleží, s jakými pocity jej prožijte. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jaký je můj největší sen a co potřebuji k jeho naplnění?
 • Žiju život, jaký jsem si jako malá představovala? Nakolik se liší od mého dětského snu?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Přísné společenské zásady, upjatá výchova, předsudky a intenzivní pocit, že neustále něco „musím“ nás mohou dohnat až k hranici zoufalství. Proto je třeba systematicky pracovat na tom, abychom se od černobílého vidění světa a uměle vytvořených, často nesmyslných zásad oprostili. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nenechte se manipulovat uměle vytvořenými dogmaty a jděte cestou srdce. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Nakolik se v životě řídím společenskými normami?
 • Jaká omezující přesvědčení si s sebou přináším z dětství?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Někdy jsme natolik zaujati sami sebou, že ztrácíme pojem o dění okolo. Soustředíme se jen na vlastní problémy a zapomínáme, že nejsme jediní, kdo mají starosti. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Vykoukněte ze své bubliny a rozhlédněte se. Popovídejte si s kamarádkou nebo jiným blízkým člověkem. Vyslechněte si, co řeší druzí. Možná dojdete k poznání, že i přes veškeré potíže se máte hezky. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jaký je momentálně můj největší problém? Co s tím mohu udělat?
 • Mám představu, co v současné době řeší mí blízcí přátelé?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Plod padá ze stromu, protože rozezná svou zralost a pustí se; je připraven podělit se o sladkou šťávu, o své bohatství. Ví, že je správný čas, aniž by o to jakkoli usiloval – v tom je nekonečná moudrost přírody. Dobré načasování je i vaše téma pro nadcházející období. Přestaňte tlačit na pilu a uvolněte se. Ponechte věcem volný průběh a nepřemýšlejte nad tím, zda „už“, nebo „ještě ne“. Důvěřujte své intuici, více vnímejte, méně přemýšlejte. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • V souvislosti s čím/kým momentálně čekám na „správný“ čas? Jak poznám, že nastal?
 • Nakolik dám na svou intuici – umím se jí řídit, nebo preferuji logická rozhodnutí na základě jasných argumentů?
Mohlo by se vám líbit

Numerologie čísla popisného: Každá adresa vyzařuje jinou energii. Nejlepší je 6, v čísle 7 straší

Každá adresa vyzařuje určitou energii. Proto se stává, že vstoupíte do krásného luxusně zařízeného domu, ale vy se tam přesto necítíte dobře. Zjistěte domovní číslo vaší adresy. Vůbec nejlepší je prý šestka.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Přestože žijeme ve světě mohutného rozmachu sociálních sítí a elektronického sdílení téměř čehokoli, jsme zároveň nezvykle sami. Není to v pořádku a ani přirozené, protože v naprosté většině případů jde o samotu, jíž jsme si nevybrali. Je to zároveň i vaše téma pro nadcházející týden. Možná je načase odložit mobilní telefon plný digitálních přátel a nahradit je těmi opravdovými, z masa a kostí. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Je pro mě velký problém odložit telefon a nechat ho celý den bez povšimnutí?
 • Dopřávám si čas od času digitální detox?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Život se neustále mění a vyvíjí, zaniká a znovu se rodí. Jde o stále tentýž cyklus, i když v nejrůznějších modifikacích; čím dříve tuto skutečnost pochopíme, tím pro nás lépe. Přijetí proudu života je i vaše téma pro nadcházející týden. Všechno je pomíjivé, což je jediná jistota, na kterou se můžeme doopravdy spolehnout. Po náročném období nastává příjemnější, stejně jako – i po té nejtemnější noci – vyjde ráno slunce. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Žiji v souladu s životními cykly – v souladu se sebou sama?
 • Co za náročnou situaci momentálně řeším? Co nebo kdo mi může pomoci posunout se dál a směrem, o který stojím?

Vodnář 21. 1. – 20. 2.)

Udržet si své vlastní tempo navzdory tomu, že není druhým pochuti, může být místy i hodně náročné. Přesto je důležité vytrvat a nenechat se znervóznit řečmi o tom, jak jsme pomalí a příležitosti nám unikají. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nedbejte na mínění ostatních – oni vaši kůži nenosí. Udržte si svou celistvost a nedovolte, aby vám někdo jiný diktoval, co byste měla či neměla dělat. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdo na mě v současné době vyvíjí nepříjemný tlak a proč? Dokážu se vymezit?
 • Nakolik mě ovlivňují názory a případné rady druhých?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Zapomněli jsme čekat, jako čekají stromy bez listí, až zase přijde jaro. Není nic přirozenějšího než situace, kdy staré odejde, aby uvolnilo prostor pro nové a svěží. Je však třeba zůstat trpěliví a v klidu vydržet, byť dočasně „s holými větvemi“ jako stromy v zimě. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Máte před sebou dočasné vakuum, kdy je nejlepší zůstat pasivní, protože jakákoli vaše intervence nepřinese nic než pocit marnosti. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky.

 • V jaké oblasti svého života mi momentálně nezbývá, než čekat?
 • Vybavím si situaci, kdy skutečnost, že jsem nechala věci jen volně plynout, přinesla ten největší užitek?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace