Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 22. dubna: Ryby mají sundat růžové Brýle, Vodnáři více respektovat druhé

Je tu už čtvrtý dubnový týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 22. dubna ukáže, jak důležité je umět o věcech a událostech přemýšlet v širších souvislostech, informace si prověřovat a dát především na své pocity a úsudek. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další téma, na něž se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 20. 04. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Závist je člověku do určité míry vlastní a patří k němu od počátku věků. Lidé si dokážou závidět ledasco, především ale úspěch – a to napříč oblastmi. Vždyť sousedův trávník se zdá být vždy o trochu zelenější než ten náš… Je to i vaše téma pro nadcházející období. Nenechte se otrávit lidmi, kteří vám nepřejí úspěch, a pokuste se povznést nad jejich pohnutky. A sama přejte jiným i tam, kde se vám zrovna nedaří. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak často mívám pocit, že mi lidé závidějí?
 • Kdy naposledy jsem naopak já někomu záviděla? Jak to vnímám nyní?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Svoboda může pro každého jednotlivého člověka představovat něco jiného. Není snadné ji definovat, protože víc než o cokoli jiného jde o pocit. Být svobodnou bytostí je záležitost vnitřního prostředí a cestu k ní si každý hledá sám. Je to i vaše aktuální téma. Zamyslete se nad tím, jak vy sama svobodu vnímáte. A nezapomeňte, že „svobodným“ se může cítit člověk prakticky kdekoli, protože jde především o stav mysli. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Cítím se ve svém životě svobodná?
 • Jak bych definovala svobodného člověka?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Často slýcháváme, že tu skutečnou krásu si nosíme uvnitř. Jistě jde o pravdivé tvrzení, je ale dobré přiměřeně pečovat také o krásu vnější. Rovnováha mezi péčí o duši a tělo je důležitá, potřebná, avšak mnohdy nedoceňovaná (nebo naopak přeceňovaná). Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nepodceňujte význam vnitřní krásy, ale ani naopak: nepřeceňujte tu vnější. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Pečuji o svou vnější krásu přiměřeně – nepřeceňuji ani nepodceňuji její význam?
 • Jak se naopak starám o svou vnitřní krásu – jak kultivuji své nitro?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Lidé, kteří svou energií dokážou druhé povzbudit i správně naladit, nebývá mnoho. Jde o silné osobnosti, jejichž charisma bývá nepřehlédnutelné, životní nasazení obdivuhodné a empatie nadprůměrná. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, nakolik dokážete a toužíte být pro druhé světlem a inspirací, a jak případně lze tohoto cíle dosáhnout. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdo mě dokáže inspirovat a správně namotivovat?
 • Vím naopak o někom, kdo považuje za svůj vzor mě?
Mohlo by se vám líbit

Dubnový úplněk podle čísel a hvězd: Den ovládnou vášně a intenzita, nebuďte konfliktní a zbytečně neriskujte

Je tu už čtvrtý letošní úplněk, který tentokrát připadne na středu 24. dubna. Ovlivní jej intuitivní Štír a mocné číselné kombinace. Den bude mít zajímavou dynamiku a nabídne možnost nahlédnout pod povrch některých událostí. Překvapit mohou nestandardní reakce a nečekaná vyústění situací, o nichž jsme dosud měli jinou představu. Co dalšího nabídne dubnový úplněk, nač bychom se měli připravit a čemu se raději vyhnout? Čtěte dál a dozvíte se víc.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Být odvážným člověkem mimo jiné znamená ochotu vybočit z davu a zůstat věrný svému postoji i v okamžiku, kdy je jasné, že se takové chování nesetká s kladnou odezvou, někdy dokonce s pohrdáním a nevolí. Odvaha je i vaše téma pro nadcházející týden. Jste-li přesvědčená o své pravdě, neuhýbejte stranou – neslevujte. Vyslechněte si druhé, ale rozhodněte se sama za sebe. V té souvislosti si odpovězte na tyto otázky:

 • Nakolik jsou pro mě důležité názory ostatních lidí a jak mě celkově ovlivňují?
 • Kdy se mi nevyplatilo jednat podle přání někoho jiného i přesto, že se neslučovalo s mým názorem?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Negativní emoce jsou tím, oč obvykle příliš nestojíme. Někteří lidé jsou dokonce přesvědčeni, že bychom je vůbec neměli prožívat – že do „zdravého“ života nepatří. Opak je ale pravdou. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Dovolte si čas od času zažít i „zakázané“ emoce, je to užitečné; alespoň v tom smyslu, že jejich prostřednictvím dostanete podnět k zamyšlení, co ve vašem životě není tak, jak byste si přála. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co mě opakovaně rozčiluje a proč?
 • Jak mohu svou zlost využít ve svůj prospěch – co mi ukazuje?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Do budoucnosti obvykle hledíme s nadějí – nebo se o to alespoň pokoušíme. Vkládáme do ní své touhy, čekáme na spásné „”… Těšit se na budoucnost je v pořádku, důležité ale je nezapomínat na přítomnost, která nadcházející období utváří. Je to i vaše aktuální téma. Nesoustřeďte se na svou budoucnost tak intenzivně, nelpěte na svých plánech. Raději vědomě prožívejte každý okamžik – žijte teď. V této souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Z čeho se momentálně nejvíc raduji?
 • Co nejčastěji dosadím za slůvko „až“?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Udržet si radost a nadšení ze života nebývá pokaždé snadné – zvlášť v dnešní době, která vůbec není jednoduchá. Jenomže kdy byla? Zásadní v této souvislosti je, nakolik jsme uvnitř pevní a jistí sami sebou. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na to, že pocit, jenž ze svého života máte, můžete sama výrazně ovlivnit – vy jste tou, kdo o sobě rozhodujete. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Jak se momentálně ve svém životě cítím?
 • Kdy naposledy jsem se do něčeho pustila s opravdovým nadšením a jak mé rozpoložení ovlivnilo výsledek?
Mohlo by se vám líbit

Afirmace, díky kterým se může splnit každé vaše přání. Jak je používat, aby opravdu fungovaly?

Afirmace jsou úžasným nástrojem ke splnění i těch nejtajnějších přání. Můžeme si díky nim přitáhnout lásku svého života, práci, která nás bude bavit, naplňovat a stane se naším posláním, finanční hojnost, nové přátele, peníze i možnosti řešení situací, které třeba vnímáme jako neřešitelný problém. Ovšem aby pracovaly v náš prospěch a celkově nám zlepšily život, nestačí jen opakovat pěkné větičky, je potřeba také změnit nastavení mysli. Nabízíme vysvětlení, důkazy i návod, jak na to.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Méně někdy znamená více, což potvrzuje řada příkladů ze života. Může se to týkat prakticky čehokoli, starost o blízké nevyjímaje. Nutno dodat, že neustálá pozornost a potřeba pomáhat bývá někdy až kontraproduktivní. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nesnažte se být neustále k dispozici. Důležitá je i v tomto směru správná míra a objektivní posouzení situace, aby vaše přehnaná péče nebyla ve výsledku tím, co uškodí. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Patřím i já k lidem s nutkavou potřebou pomáhat a zachraňovat?
 • Kdy naposledy jsem zažila situaci, kdy méně znamenalo více?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Mít dobrý záměr je jedna věc, realizace druhá, avšak výsledek nemusí vždy odpovídat vynaloženému úsilí a původním představám. Proto se občas vyplatí věci konzultovat, především ty, o kterých toho moc nevíme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nepouštějte se sama do akcí, v nichž se příliš nevyznáte, aby se ze zajímavé myšlenky v konečném důsledku nestala noční můra. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy se mi jednoznačně vyplatila konzultace s odborníkem?
 • V jakém oboru/situacích/tématech jsem si naopak jistá?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Co člověk, to originál. Míváme různé pohledy na situace, odlišné prožívání a unikátní myšlení. Každému vyhovuje jiné životní tempo a co jednomu přijde pomalé, může druhý vnímat jako zbytečně rychlé. Na to je dobré v kontaktu s ostatními nezapomínat a ctít jejich přirozené nastavení. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Respektujte možnosti každého jednotlivce, podobně jako žádejte respekt svého vlastního tempa. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Řekla bych o sobě, že jsem aktivní a rychlá, nebo je mi bližší pozvolnost?
 • Dokážu odlišit přirozené pomalejší nastavení od lenosti a nezájmu?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Někdy bývá velmi překvapivé, jak moc jsme ochotni něčemu/někomu věřit a obhajovat převzatou „pravdu“, přestože nás instinkty opakovaně varují. Protože – věřit iluzi, kterou nám druhý předkládá, bývá pohodlné. Proto občas raději utlumíme vnitřní varování a tváříme se, že je vše v pořádku. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Buďte pravdivá k sobě i ke svému okolí, z dlouhodobého hlediska a v širších souvislostech je to jediná správná cesta. V návaznosti na téma si odpovězte na následující otázky:

 • Co si opakovaně odmítám přiznat?
 • Jsem schopna dát druhou šanci člověku, který se mnou nejednal čestně?

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Od Přátel po Big Bang Theory. Jak dobře znáte slavné sitcomy?

Kvíz: Od Přátel po Big Bang Theory. Jak dobře znáte slavné sitcomy?

Zábava
Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách

Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách

Zábava
Kvíz: Poznáte dětské hvězdy z filmů a seriálů z 90. let podle jejich současné podoby? Některé se změnily k nepoznání

Kvíz: Poznáte dětské hvězdy z filmů a seriálů z 90. let podle jejich současné podoby? Některé se změnily k nepoznání

Zábava
Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?