Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 3. června: Panny mají sebrat odvahu, Berani neházet flintu do žita

Je tu první červnový týden a s ním i náš originální horoskop. Nadcházející dny nás vyzvou, abychom neutíkali před tématy, která vnímáme jako náročná. Odvaha postavit se problémům čelem je jednou z nejlepších cest, jak najít v životě klid. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další důležité téma, na které se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 2. 06. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

V životě čas od času nastávají okamžiky, kdy se necítíme šťastní. Věci nejdou podle plánu, ačkoli děláme, co můžeme, vynaložená energie se nevrací a my cítíme především frustraci. Motivace začíná chybět, podobně jako smysl našeho konání. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Neházejte flintu do žit. Momenty, kdy se nedaří, přicházejí proto, abychom to, co děláme, přehodnotili. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Co mi momentálně ubírá nejvíc energie?
 • Co bych v současné době mohla (měla) dělat jinak?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Životy řady lidí by se daly přirovnat k velkolepému divadelnímu představení, v němž se vydávají za někoho, kým nejsou. Hrají své role snad proto, aby se zalíbili publiku, aby byl jejich příběh poutavější. Zdráhají se být sami sebou nejspíš ze strachu, že by je okolí nepřijalo. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zapomeňte na obavy, že nejste dost dobrá (schopná, kompetentní), protože jste. Zůstaňte autentická, věrná sama sobě. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Nakolik jsem ve svém životě pravdivá?
 • Kdy především mám potřebu „hrát divadlo“ a předstírat, že jsem jiná?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

V tempu současné doby je čas určený jen pro nás samotné téměř luxusem, který si ne každý může, resp. chce dovolit. Je ale třeba zamyslet se, zda se za rychlý životní styl do určité míry neschováváme, protože zabývat se jen sebou a svými pocity může být těžké. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Neutíkejte před tím, co vás trápí. Jediný způsob, jak věci vyřešit, je začít se jimi aktivně zabývat. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kolik času věnuji týdně duševní hygieně?
 • Zažívám situace, kdy si raději naberu víc práce nebo řeším ostatní, abych utekla před vlastními problémy?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Souvislost mezi fyzickým a duševním zdravím je nezpochybnitelná. Jedno navazuje na druhé a nelze oddělovat; vždyť celá řada nemocí má (zjednodušeně řečeno) co dělat s nezpracovanými emocemi. Proto je důležité naučit se vnímat signály svého těla včas, věnovat jim náležitou pozornost a nepodceňovat ani zdánlivé maličkosti. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Buďte vůči sobě pozornější, chovejte se k sobě laskavě jako svůj nejlepší přítel. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Řekla bych, že znám řeč svého těla dobře?
 • Jsem k sobě pozorná stejně jako ke svým nejbližším, když je něco trápí?
Mohlo by se vám líbit

Numerologie čísla popisného: Každá adresa vyzařuje jinou energii. Nejlepší je 6, v čísle 7 straší

Každá adresa vyzařuje určitou energii. Proto se stává, že vstoupíte do krásného luxusně zařízeného domu, ale vy se tam přesto necítíte dobře. Zjistěte domovní číslo vaší adresy. Vůbec nejlepší je prý šestka.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Chyby prý neexistují; jsou to jen životní – více či méně bolestivé – lekce. Čerpáme z nich zkušenosti, učíme se být pozornější, citlivější a důkladnější, abychom se příště dokázali zachovat jinak – pro nás výhodněji. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Během několika příštích dnů dostanete příležitost ukázat si, jak se dnes postavíte k problému, který jste už dříve (ne zcela úspěšně) řešila. V této souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Z čeho jsem se v minulosti nejvíc poučila?
 • Existuje něco závažného, co bych dnes udělala jinak?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Všechno v životě má svůj počátek a konec. Přestože jde však o známou skutečnost, ne vždy jsme ochotni přijmout ji. Bojíme se konců i nových začátků, cítíme strach z neznáma a nejistotu výsledku. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Seberte odvahu a pusťte se do řešení záležitosti, kterou jste dosud odkládala. Představte si sebe samu třeba za půl roku, až problém odstraníte. Je to dostatečná motivace? Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Řešení jakého problému opakovaně odkládám?
 • Který konec byl v mém životě zároveň začátkem něčeho většího, lepšího, šťastnějšího?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Každý bez výjimky už někdy v životě zažil situaci, kdy potřeboval pomoc. Nemusí nutně jít o faktickou – finanční či fyzickou – podporu. Tou (a často důležitější) je pomoc psychická. Účast, vyslechnutí a reakce, znamení, že nás někdo slyší, jsou někdy mnohem víc než tučná suma na účtu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nebojte se svěřit druhému s tím, co vás trápí. A naopak – buďte tu také vy pro své blízké. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Dokážu si říct o pomoc, aniž bych měla nepříjemné pocity?
 • Pro koho jsem naopak momentálně oporou já?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Naše reakce bezesporu souvisejí jak s prostředím, z něhož pocházíme, tak – a to zejména – s věkem. Jinak na stejnou situaci zareagujeme ve dvaceti, odlišně v padesáti. Přibývající roky mají své jasné minusy, ale i řadu plusů; ty obvykle oceníme právě až ve chvíli, kdy do určité životní fáze dojdeme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Vnímejte nadhled získaný dosavadními zkušenostmi a nepanikařte ve chvíli, kdy se něco nedaří. Budou i jiné dny. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak u sebe vnímám přibývající roky – mám problém připustit si, že i já stárnu?
 • Považuji někoho ze starších lidí v mém okolí za svůj vzor?
Mohlo by se vám líbit

Neustále si všímáte jednoho čísla. Jedná se o psychologický, nebo spirituální jev?

Když se probudíte, je 7:30. Když dostanete účtenku, platili jste přesně 730. A stejné číslo je i vaším novým číslem popisným. Párkrát to člověk přejde, ale když se to děje často, začíná mu to být podezřelé. My se tomu podívali na kloub a zjistili, jaká jsou možná vysvětlení tohoto jevu.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Život bývá plný nejrůznějšího rozhodování, a ne pokaždé je to snadné. Zvlášť v případě, kdy se rozum a srdce nedokážou shodnout. To se pak ocitáme v nejistotě a nejsme si jisti, kterou z možných variant zvolit. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. V případech jako tyto je užitečné ještě počkat, protože správná cesta se často ukáže sama. Proto – pokud můžete – nedělejte v dohledné době žádná velká rozhodnutí, není ten nejlepší čas. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Podle čeho se obvykle rozhoduji – rozum a logika, nebo srdce a pocit?
 • Nakolik beru v té souvislosti ohledy na druhé?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Lidský život úzce souvisí s nejrůznějšími cykly. Ať je řeč o střídání ročních období, noci a dne, narození a skonu, vzestupech a pádech, jde o jasný systém a přirozenou součást života, kterou je třeba ctít a respektovat. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nebraňte se zákonitostem života a přijměte, že vše má svůj pevný řád i dobrý důvod, proč se věci dějí právě takovým způsobem. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Dokážu vnímat svou ženskou cykličnost a v souladu s ní fungovat?
 • Chápu, že i pády jsou potřebnou součástí života?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Správné načasování je základem úspěchu. Tlačíme-li příliš, chvátáme, může se snadno přihodit, že svou šanci přehlédneme. Pokud ale naopak zvolíme zbytečně pomalé tempo, není nic neobvyklého, využije-li – původně naši – příležitost někdo jiný. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Ocitnete se v situaci, která ukáže rizika spojená se zbrklým jednáním, a prověří, zda umíte odstartovat ve správný čas. V této souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Dokážu být trpělivá?
 • Kdy naposledy jsem něco příliš uspěchala?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Mezilidské vztahy bývají někdy komplikované, občas ale jejich složitosti notně přispíváme my sami.  Samostatnou kapitolou je v tomto smyslu přátelství; bohužel ne vždy bývá tak přímočaré, jak bychom si přáli, nebo jak se domníváme, že je. Jde zároveň o vaše téma pro nadcházející týden. Možná je načase zamyslet se nad tím, kým se obklopujete a jací lidé vás – aniž byste si to plně uvědomovala – ovlivňují. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kolik lidí považuji za své opravdové přátele?
 • Neživím některá „přátelství“ jen proto, že se zdají být užitečná?

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne