Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 8. ledna: Berani si mají odpustit, Vodnáři nechat věci, aby se staly

Rok 2024 se pomalu rozjíždí. Je tu druhý lednový týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 8. ledna nás bude chtít přimět k zamyšlení, kolik opravdových přátel kolem sebe máme, a poukáže na důležitost lidské sounáležitosti. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další téma, na něž se vyplatí zaměřit svou pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 8. 01. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Projevy zlosti vůči druhým nezřídka maskují hluboký pocit smutku. Mylně se domníváme, že pokud druhé zastrašíme, můžeme se vyhnout dalšímu – a ještě horšímu – zranění. Ve skutečnosti ale tím, že svá zranění ukrýváme pod pomyslným brněním, bráníme jejich uzdravení. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Složte zbraně a znovu se otevřete lásce. Začněte ale tím, že nejprve odpustíte sama sobě. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co si stále nedokážu odpustit – z čeho se viním?
 • V jaké situaci nejvíce maskuji své pravé já?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Podaří-li se nám opustit veškerá očekávání vztahující se jak k druhým tak k sobě, vytvoříme prostor pro nový klid a přijetí toho, co je. Uleví se nám a někde uvnitř pocítíme neobvyklou harmonii. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zpomalte a přestaňte stále doufat a očekávat. Vychutnávejte si pouhé bytí. A ať děláte cokoli, ve své nejhlubší podstatě zůstávejte nenucená, klidná a soustředěná. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Od koho/od čeho momentálně nejvíc očekávám? Co si od toho slibuji?
 • Dokážu si vychutnat přítomný okamžik bez zbytečných myšlenek, tlaku a přání?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, říká se. Jde o prosté a pravdivé moudro, kterým se však mnozí z nás tak docela neřídí. Stále na něco čekáme a doufáme, že „potom“, později, budeme lépe připraveni. Jenomže obvykle nebudeme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přestaňte donekonečna odkládat svůj život a žijte už teď. Dokonale na něj nebudete připravena nikdy. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co momentálně stále odkládám? K čemu se nedokážu odhodlat?
 • Vybavím si nějakou situaci, kdy se mi mé čekání na „až“ nevyplatilo a příležitost mi utekla?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Sezení na dvou židlích obvykle nic dobrého nepřináší. Bývá to náročné, nepohodlné a problematické v tom, že nic ze záležitostí, kterých se rozpolcenost týká, nelze dělat (prožívat) plně. Ať jde o jakoukoli oblast, dříve či později je vždy nutné najít řešení. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Dobře važte své kroky a především záměr. Možná nastal ten správný čas opustit obě „židle“ a najít třetí a jedinou. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • V jaké oblasti života opakovaně hledám kompromis?
 • Znám někoho ze svého okolí, kdo dělá věci často jen napůl? Jaký z toho mám pocit?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop na leden: Váhy se mají zbavit břemene, Blíženci si přestat komplikovat život

Je tu leden, první měsíc nového roku, a s ním i náš originální měsíční horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Máme pro vás drobnou nápovědu, jak si nadcházející týdny užít co nejlépe. Nenechte se zaskočit a vykročte do roku 2024 lehkým krokem a bez zbytečných komplikací. Přečtěte si, co vás v průběhu příštích dnů čeká.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Abychom mohli být šťastní, je především nutné být sami se sebou v souladu a přijmout vše, co k nám patří. To ale neznamená líné nicnedělání a alibismus ve stylu tak jsem se narodil/a a s tím nic neudělám. Je to i vaše téma na nadcházející týden. Neschovávejte se za laciné argumenty a systematicky na sobě pracujte na fyzické i duševní úrovni. Buďte ale k sobě laskavá a netlačte na sebe. Najděte ztracenou lehkost a radujte se z příležitostí, které dostáváte. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co v mém případě znamená osobní rozvoj?
 • Jakým způsobem pečuji o své tělo a fyzické zdraví?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Existují lidé, jejichž přítomnost je druhým milá, přestože k tomu není „hmatatelný“ důvod. Vyzařují zkrátka energii pro okolí sympatickou, aniž by si to sami uvědomovali či o to usilovali. Jde také o vaše téma pro nadcházející týden. Díky svému pohledu na nějakou situaci, nebo v souvislosti s celkovým životním postojem budete pro druhé inspirací a vaše společnost jim bude velmi příjemná. Vychutnávejte si tyto momenty a čerpejte z nich pozitivní energii i do zásoby. Zamyslete se nad následujícími otázkami:

 • Pro co zejména mě lidé obdivují a váží si mě?  
 • Kdy naposledy mě někdo druhý inspiroval?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

V našem vnitřním světě má svoboda nejvyšší cenu. Zásadní ale je uvědomit si, v čem spočívá především. Svoboda je i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že ve skutečnosti nejsou žádné dveře zamčené. Mříže, za nimiž stojíte, vycházejí pouze z vaší představy. Ve chvíli, kdy k tomuto poznání dojdete, mříže zmizí a cesta bude volná. Roztáhněte svá křídla a leťte – celá obloha může být vaše. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • V jaké oblasti svého života se cítím nesvobodná?
 • Co pro mě znamená svoboda?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Naučit se být sami, aniž bychom samotou trpěli nebo se jí báli, je zásadní. Jedině tak dokážeme následně prožívat opravdu šťastné partnerství. Vědomí sebe sama a vlastní cesty je jedním z důležitých aspektů spokojeného vztahu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že partner není nástrojem vašeho štěstí. Nelpěte na vztahu a uvolněte se, zbavte se závislosti na druhém. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jaké pocity ve mně vyvolává představa samoty?
 • Jsem ve svém současném vztahu spokojená? Jaké jsou jeho silné stránky a kde to naopak pokulhává? Řešíme to?
Mohlo by se vám líbit

Když se jóga dotkne hvězd aneb Jak uplatňovat principy astrologie v jógové praxi

Co mají společného jóga a astrologie? Víc, než se může zdát. Jak uplatňovat principy astrologie v jógové praxi a jakou roli při cvičení mohou hrát fáze Měsíce, radí lektorky z pražského studia Yoga Movement.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Jsme-li sladění se svou podstatou, můžeme si užívat své dokonalé bytí. Otevírá se před námi řada možností, které jsme v takovém nastavení schopní rozeznat i správně využít. Je to i vaše téma pro nadcházející období. Buďte bdělá a soustředěná. Nespokojte se hned s málem, protože ten, kdo je okamžitě spokojený, zůstává obvykle „malý“. Malá je jeho radost, malé jsou jeho cíle, malá je celá jeho existence. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Řekla bych, že jsem na sama na sebe napojená a žiji v souladu s vlastním nastavením?
 • Jakou příležitost jsem naposledy využila a co mi přinesla?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Láska, přestože má mnoho podob, je ve skutečnosti jen jedna jediná. Často ji ale zaměňujeme za lpění, závislost a vlastní projekci toho, jak by věci měly být „správně“. Nedopřáváme tak svobodu sobě ani druhému a od skutečné lásky se spíše vzdalujeme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nesnažte se ve jménu lásky jakkoli manipulovat. Manipulace a láska totiž vůbec nejdou dohromady. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Koho ve svém životě nejvíc miluji?
 • Zažila jsem někdy citové vydírání a snahu ovlivnit věci prostřednictvím „lásky“?

Vodnář 21. 1. – 20. 2.)

Někdy v životě nastane situace, s níž si vůbec nevíme rady. Ani jedno z možných řešení není to „správné“, není však ani úplně špatně. Šance a možnosti jsou na obou stranách vyrovnané, což jen prohlubuje naši bezradnost. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přestaňte přemýšlet a pusťte se. Nechte věci, aby se staly, nesnažte se vynutit rozřešení. Důvěřujte v dobrý záměr, dopřejte si čas – cesta se ukáže. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • V jaké oblasti svého života stále hledám řešení?
 • Vybavím si situaci, v níž sehrála hlavní roli skutečnost, že jsem věci nechala jen volně plynout?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Na detailech záleží, protože právě díky nim se někdy rozhodujeme v situacích, kdy je nám zatěžko zvolit jednu z nabízených variant. Je ale třeba ujasnit si, kdy skutečně jsou detaily podstatné. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, nakolik – a především kde – jsou detaily tím, co rozhoduje. Buďte pozorná a dbejte, aby vám pro jedno neuniklo jiné a důležitější. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak chápu úsloví „pro stromy nevidí les“?
 • Zažila jsem někdy situaci, kdy mně nebo jinému člověku unikla kvůli jednotlivostem podstata celku?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Zábava
Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti