Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Rebelové po 23 letech: Jak vypadají a co dělají herci z legendárního filmového muzikálu?

„Řekni, kde ty kytky jsou. Co se s nimi mohlo stát?“ Na tuto otázku odpověď nemáme, zato vám můžeme povědět, co se stalo s herci z legendárního filmového muzikálu Rebelové, ve kterém právě tato slavná smutná píseň zazněla. Co pro ně film Rebelové znamenal, jak na něj vzpomínají a co dělají herci dnes?

Jan Révai je i po 23 letech Rebelům stále věrný

Ačkoliv bylo mládí herce a tanečníka Jana Révaie vcelku bouřlivé, brzy se z vyučeného automechanika stal úspěšný tanečník a herec. Ve filmovém muzikálu Rebelové zazářil jako hlavní milovník, když mu bylo 27 let. Role Šimona mu vysloužila velký zájem nejen u žen a dívek, ale také u režisérů a tvůrců. Však se také jednalo o jeho první celovečerní film. „Pro mě to byla obrovská škola a jsem za ni vděčný,“ svěřil se nám charismatický herec. Kromě muzikálových, filmových a seriálových rolí například také působil jako porotce v taneční soutěži StarDance a stal se z něj i velký cestovatel. Když si vzpomene na natáčení Rebelů, jako první se mu prý vybaví léto, teplo, krásné lokace, mládí a skvělá parta lidí.

A co dělá Jan Révai dnes?

„Momentálně doděláváme celovečerní film do kin o naší vandrácké cestě na Papui Nové Guineji. Materiál je ve střižně a premiéra bude na podzim tohoto roku. Zároveň dotáčím 2.sérii seriálu Sex O`clock. No a na podzim budu po hodně dlouhé době zkoušet divadlo, na což se moc těším,“ řekl pro Marianne herec.

V muzikálu Rebelové dnes účinkuje také, ovšem v jiné roli

Pokud byste chtěli vidět Jana Révaie opět v Rebelech, a ještě k tomu naživo, máte možnost. V současné době totiž účinkuje v muzikálu Rebelové v Hudebním divadle Karlín, ovšem už ne jako hlavní milovník Šimon, nýbrž jako sympatický táta Terezky. Rok po premiéře filmu, se tvůrci rozhodli muzikál postavit na jeviště divadla Broadway. Já tehdy odmítl, protože jsem si chtěl v sobě uchovat jen jedny Rebely, a to ty filmové. Když přišla nabídka o 20 let později, už jsem ani vteřinu nezaváhal. Dnes si představení užívám jako třešničku na dortu. Mladí, talentovaní herci krásně zpívají, tančí a já si při každém představení říkám, jaké jsem měl tehdy štěstí. A mám ho stále, když vidím, jak jsou Rebelové nadčasoví a berou lidi za srdce,“ říká dnes Jan Révai.

Mohlo by se vám líbit

Co dnes dělá Uzlinka z Pelíšků? Vzala si známého herce, sama ale už roky nehraje

Pelíšky k svátkům zkrátka patří a tak nepochybujeme o tom, že jste si je letos o Vánocích užili i vy. Každá z rolí v tomto snímku je přitom skvěle promyšlená a výjimkou není ani role Lidušky Šebkové alias malé Uzlinky. Tu tehdy ztvárnila Silvie Koblížková. Dnes už ale není malou dívenkou, ani herečkou a ani se nejmenuje Koblížková.
marianne.cz

Zuzana Norisová si jako Tereza získala srdce nejen Filipa Renče, ale i celého českého národa

Když přijela překrásná a talentovaná rodačka ze Slovenska do Prahy, okamžitě si získala srdce celého českého národa. Její hlavní role Terezy ve filmovém muzikálu Rebelové si vysloužila zájem nejen samotného režiséra Filipa Renče, ale i mnohých tvůrců v Česku i na Slovensku. Po roce 2001, kdy měl film premiéru, četně působila v muzikálech, filmech i seriálech. Co se týče současnosti, svěřila se nám, že má momentálně volnější období, a tak si užívá domova a rodiny. Těšit se na ni však můžeme v novém rodinném seriálu režiséra Jiřího Vejdělka Taneční a brzy začne natáčet pokračování slovenského seriálu Druhá šanca. Marianne také prozradila, že ji čeká pracovní léto v Praze.

Zuzana nám přiznala, že se dlouho na film Rebelové nemohla dívat, jelikož na sobě viděla spoustu chyb„Navíc mě s rolí Terezy dlouho všichni spojovali a byla jsem zaškatulkovaná jen jako zpěvačka a já chtěla víc hrát film nebo divadlo. Nicméně film Rebelové je krásný a jsem vděčná, že jsem toho byla součástí. Mohla jsem v něm hrát, zpívat, tančit a dělat vše, co mě baví. Navíc to byla první hlavní role a velký zlom v mém životě,“ říká herečka

Jak na natáčení filmu Rebelové vzpomíná?

Když na Rebely vzpomíná, vybaví se jí, stejně jako Janovi, skvělá parta lidí. „Všichni byli neuvěřitelně vtipní. Při natáčení jsme se opravdu bavili a někdy jsme se nedokázali přestat smát. Až jsme tím Filipa Renče někdy už pěkně štvali,“ vzpomíná Zuzana se smíchem. S láskou mluví i o faktu, že na film nebyl příliš velký rozpočet, a tak byly podmínky docela divoké. „Když jsme neměli kde sedět, seděli jsme jen tak na trávě. Naštěstí bylo léto,“ říká filmová Tereza, avšak přiznává, že ne vždy to bylo příjemné. Ačkoliv z celého filmu přímo křičí léto a krásné letní počasí, někdy byla pěkná zima. „Například, když jsme natáčeli scénu na koupališti, byla strašná zima a mám pocit, že i pršelo. My leželi v plavkách, štáb měl na sobě bundy, nad námi byl stan, aby na nás nepršelo a ani sluníčko rozhodně nesvítilo tak, jak to pak ve filmu vypadá,“ popisuje herečka krušné chvíle.  

Nabídku na muzikál Rebelové musela odmítnout

Stejně jako její kolega Jan Révai, i ona dostala nabídku účinkovat v muzikálu Rebelové. Těšila se, že ztvární po 20 letech od filmu postavu Alžběty, kterou si tehdy zahrála Zuzany sestra Soňa Norisová. „V době, kdy se mělo začít zkoušet, jsem otěhotněla, a navíc to bylo v době Covidu. Ani nebylo možné cestovat mezi Slovenskem a Českem, tak jsem nabídku musela odmítnout, ale těšila jsem se, i na to, že si zase zahraju s Honzíkem,“ vysvětluje Zuzana Norisová.

Anna Veselá šije bio šaty v divočině

Anna Veselá ztvárnila ve filmu postavu Julči, která byla zamilovaná do knižní postavy Olivera Twista. Ze zakřiknuté maturantky s brýlemi se během děje stane pořádná dračice, čímž si právě tato postava získala u diváků velké sympatie. Herečka nám prozradila, že na Rebely vzpomíná především, když jede kolem Úštěku, protože právě tam se tento legendární film natáčel. Nejvíc vzpomínám na mého hereckého kolegu Luboše Kostelného (postavu Emana, pozn. red.). S ním jsem si užila nejvíc srandy, byl neuvěřitelně legrační. Velice mě mrzí, že jsme se spolu od té doby neviděli,“ přiznala nám Anna Veselá. Už si prý ani nepamatuje, kdy viděla Rebely naposledy, doma totiž nemá televizi.

Čemu se Anna Veselá věnuje dnes?

Herečka se z filmové světa téměř stáhla. Dnes podniká a žije v Podkrkonoší. „Přesídlila jsem do divočiny. Žiju v roubence v lese. V Trutnově mám malou šicí dílnu Biošatník. Zaměstnávám především zdravotně postižené a vyrábím šaty z barevně rostlé bio bavlny,“ sdělila Marianne Anna Veselá. Přestože se herectví už téměř nevěnuje, stále ji můžete zahlédnout v několika epizodách různých seriálů. Nedávno jste ji mohli vidět například ve velice úspěšném českém seriálu Zlatá labuť.

Mohlo by se vám líbit

Muzikál Pomáda nedávno oslavil 45. narozeniny: Podívejte se, jak se vyvinuly životy jeho hlavních hrdinů

Snímek Pomáda, který učinil z Johna Travolty a Olivie Newton-John v 70. letech ikony své generace, letos v červnu oslavil 45 let od svého vydání. Jeho fanouškům, kteří si i dnes se začátkem léta poburkují kdekoliv písničku Summer Nights, to může připadat neskutečné, ale čas je bohužel neúprosný. Podívejte se, jak Pomáda ovlivnila životy tehdy mladých herců.
marianne.cz

Jaromír Nosek si dodnes pamatuje jednotlivé repliky

Když herec Jaromír Nosek coby Šimonův kamarád Bob natáčel film Rebelové, bylo to prý těsně po tom, co dokončil čtyřleté studium v Brně na JAMU. „Končil jsem čtvrťák vysoké školy a tohle se točilo o prázdninách před tím, než jsem šel do angažmá. Nebyly za to bůh ví jaké peníze, protože je Filipovi Renčovi nikdo moc nechtěl dát. Vůbec mi to ale nevadilo, protože to byl můj první film, první velká role a bylo krásně, bylo nádherné léto a vůbec nepršelo,“ vzpomíná Jaromír. Je pravda, že scénu na koupališti točenou v zimě a za deště zrovna Jaromír netočil.Bylo to fajn, byli jsme dobrá parta, takže krásné natáčení,“ popisuje filmový drsňák Bob.

Film prý Jaromír viděl asi před šesti lety a jen proto, že to po něm někdo chtěl. „Já se na filmy, ve kterých hraju, podívám jednou hned ze začátku, abych když tak věděl, co udělat příště líp. Sám na sebe moc koukat nemůžu,“ svěřil se herec, ale přiznává, že Rebelové mají skvělou náladu. „Je to barevné, je to úlet plný písniček, dobré nálady a léta. Je to zkrátka milý film,“ říká Jaromír. Texty písniček by si prý pravděpodobně vybavil, přestože žádnou ve filmu nezpíval, ale dodnes si pamatuje jednotlivé repliky, například ze scény, kdy se s ostatními kamarády učili před útěkem do USA anglicky.

Co dělá Jaromír Nosek dnes?

Jaromír Nosek se Marianne svěřil, že momentálně lítá mezi Prahou a Moravou. „Jsem teď na Moravě na dobu osmi dnů a každé dva dny s jinou partou. Je to mazec, protože jezdím na otočku tam a zpátky.“ Od Rebelů uběhlo už 23 let, během kterých natočil mnoho filmů, seriálů a byl v několika divadelních angažmá, několik let je už ale na volné noze. Podle svých slov neustále něco točí a stále se angažuje v divadle. „V nejbližší době bych měl točit minisérii s názvem Děcko. Bude to o střídavé péči, o plození dětí a umělém oplodnění… na to se moc těším. Také budu točit zajímavou reklamu, kde budu hrát celou svou rodinu včetně zahradníka,“ popisuje herec své aktuální pracovní aktivity.  

 

Jak se změnili herci z filmového muzikálu Rebelové
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Od Přátel po Big Bang Theory. Jak dobře znáte slavné sitcomy?

Kvíz: Od Přátel po Big Bang Theory. Jak dobře znáte slavné sitcomy?

Zábava
Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách

Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách

Zábava
Kvíz: Poznáte dětské hvězdy z filmů a seriálů z 90. let podle jejich současné podoby? Některé se změnily k nepoznání

Kvíz: Poznáte dětské hvězdy z filmů a seriálů z 90. let podle jejich současné podoby? Některé se změnily k nepoznání

Zábava
Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?