Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Suvenýry z Karlových Varů, které vám obnoví mládí a zpestří chuť: Znáte karlovarskou léčebnou kosmetiku nebo třináctý pramen?

MFF v Karlových Varech se chýlí ke konci a pokud jste milovníky tohoto prestižního festivalu, možná nevíte, že se nacházíte ve městě, které je známé nejen svou filmovou tradicí, ale také unikátní přírodní kosmetikou, proslulými lahodnými oplatkami a samozřejmě hořkou chutí Becherovky.

Jana Szkrobiszová | 6. 07. 2024

Kosmetika z přírodních zdrojů a minerálních pramenů 

Výrobce této přírodní kosmetiky je Vřídlo, v.d., založené v  roce 1954 s cílem vytvářet pracovní příležitosti pro hendikepované občany a využívat přírodní bohatství Karlových Varů, které je známé svými minerálními prameny. Výrobky této společnosti jsou vyráběny podle původních receptur karlovarských lékárníků z 19. a 20. století a dodnes jsou neustále vyvíjeny za pomocí moderních výrobních technologií.

Mohlo by se vám líbit

Známe osobností září v originálních modelech známých návrhářů

Červený koberec před hotelem Thermal se již několik let stává svědkem záplavy nádherných rób. Návrháři pokaždé věnují měsíce úsilí, aby dámy v jejich modelech vypadaly božsky. Někdo vsadil na kousky od slavných módních domů, někdo na šaty od předních českých tvůrců. Cíl byl ale vždy stejný: co nejluxusněji reprezentovat prestižní akci, jakou je Karlovarský filmový festival. Připomeňte si klíčové outfity z aktuálního ročníku i z předešlých let.
marianne.cz

Vřídlo využívá ve svých přípravcích sílu přírodních zdrojů, včetně minerálních pramenů a rostlinných extraktů. Mezi hlavní ingredience patří arnika horská, rozmarýn, řepík lékařský, tymián, dobromysl, šalvěj, eukalyptus, heřmánek, máta peprná, balšám, kafr a mentol. Tyto složky jsou ceněny pro své léčivé schopnosti, které přispívají k vysoké kvalitě a účinnosti výrobků. Jejich blahodárné účinky si užívají i hosté v lázeňských zařízeních. Proto tato značka nabízí širokou škálu produktů, včetně pleťových krémů, masek, tělových mlék a dalších výrobků, které splňují náročné požadavky uživatelek.

Tradiční lázeňská pochoutka

Jejich vůni zachytíte na každém kroku kolonády, kde jsou karlovarské oplatky dostupné v mnoha různých příchutích, takže si každý může vybrat tu svou jedinečnou. Mezi nejpopulárnější příchutě patří vanilka, čokoláda, lískový ořech, skořice, jablko, karamel, kokos, tiramisu, citron a bílá čokoláda. Speciální variantou jsou také duo oplatky, které kombinují dvě různé příchutě, například čokoládu a ořechy.​

Karlovarské oplatky se vyrábějí z tenkého těsta, které je zpracováváno s termální vodou z karlovarských pramenů. Těsto se následně lisuje na zahřátých plátech, což vytváří jejich reliéf na obou stranách. Tyto oplatky jsou kruhového tvaru a mají průměr přibližně 19 cm​.

Mohlo by se vám líbit

Vyzdobte si domov suvenýry z cest

Rádi cestujete a kromě vzpomínek si domů vozíte i připomínkové předměty? Nechcete však, aby se vám doma jen hromadily v šuplíku? Vybírejte s rozmyslem a využijte je kreativně!
marianne.cz

Třináctý pramen Karlových Varů je schován v bylinném likéru

Tento hořký bylinný likér je proslulý svou výraznou chutí, za kterou může více než 20 druhů bylin a koření podle tajného receptu. Recept na Becherovku byl původně vyvinut Josefem Vitusem Becherem ve spolupráci s lékařem Christianem Frobrigem.

Becherovka je často popisována jako likér s příchutí hřebíčku, skořice a anýzu, což jí dodává originální chuť připomínající vánoční koření. Tento likér je oblíbený nejen jako digestiv, ale také jako základ pro různé koktejly. Mezi nejznámější patří koktejl Beton, který kombinuje Becherovku s tonikem. Díky své jedinečné chuti a kvalitě získala Becherovka řadu ocenění a je dnes vyvážená do více než 40 zemí světa, což svědčí o její popularitě.

Zdroj článku

Související články

Byt
Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Dobrý nápad
Historie pudinku vás překvapí. Dřív to rozhodně nebyl instantní prášek v sáčku

Historie pudinku vás překvapí. Dřív to rozhodně nebyl instantní prášek v sáčku

Dům
Navštivte s námi jeden z nekrásnějších domů v Anglii: Rustikální poklad ze 17. století má stále čím inspirovat

Navštivte s námi jeden z nekrásnějších domů v Anglii: Rustikální poklad ze 17. století má stále čím inspirovat

Móda
Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit

Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit