Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nalaďte se na podcastovou vlnu aneb Nové podcasty, které vám zpříjemní zimu

Rituál, Krása a Láska! Co mají tato tři slova společného? Jde o nové podcastové počiny, které si zaslouží vaši posluchačskou pozornost.

Patříte k lidem, kteří bez podcastu nedají ani ránu? Ať už je posloucháte ráno, během obědové pauzy nebo při sportování, v jednom se pravděpodobně shodneme. Českých podcastů je málo! I proto jsme rádi, že vznikají nové a odvážné podcasty, díky kterým si poslechneme například zajímavé příběhy o lásce, nebo nahlédnete za oponu krásy. Máme pro vás čtyři nové podcasty, které stojí za poslechnutí!

Mohlo by se vám líbit

Popularita audioknih roste. Užijte si oblíbené příběhy a ušetřete nejen místo v kufru 

Lámete si před každou dovolenou hlavu, jak vtěsnáte všechny vaše knihy do kufru? Už nemusíte! Ideálním a skladným společníkem na cesty jsou totiž audioknihy, které nezaberou ani milimetr místa. Nemusíte tedy vybírat, jestli si s sebou vezmete rozsáhlý román, oblíbenou detektivku nebo inspiraci, jak zapracovat na osobním rozvoji. Přibalte si zkrátka všechny a až na místě se rozhodněte, kterou si zrovna pustíte. Máme pro vás letní tipy na zajímavé tituly i praktické rady na cesty.
marianne.cz

LÁSKA

A začneme čerstvou novinkou. Od 10. ledna si můžete poslechnout nový autorský podcast od Ivety Nebesařové, který nese název Láska. Podcastová série přináší různé příběhy o lásce a seznamování, a to od 50. let minulého století až po současnost. Těšte se například na příběh paní Jany (93), která bude vzpomínat na to, jak se seznámila se svým manželem letcem RAF i na její pozdější život a seznamování po smrti svého chotě. Stejně tak vás ale do svého soukromí nechá nahlédnout mladý pár, který prozradí, jak vypadá seznamování skrze aplikaci Tinder. „Tento podcast, jsem se rozhodla vytvořit, protože jsem již od dětství měla ráda příběhy o seznamování a láskách. Vždy mě bavilo od mé babičky poslouchat to, jak se seznámila s mým dědeček a od mé maminky, zase jak se seznámila se mým otce,“ říká autorka projektu Iveta Nebesařová.

ZACHUMLÁNO

Přiznáváme, první díl podcastu Zachumláno – relaxace a příběh pro klidný spánek není žádným nováčkem. Ačkoliv první díl vyšel už vloni v létě, věříme, že stále existují lidé, kteří o tomto podcastu neslyšeli, což je mimochodem velká škoda. Podcast je totiž určen pro děti a jejich rodiče, kteří touží po večerním zklidnění. „Kraťoučké povídky, které nejsou vůbec děsivé a pomáhají dětem před spánkem spočinout a nenásilně je učí budovat si návyk relaxace a vnímání svého těla,“ zní v popisku podcastu. Slibujeme vám, že podcast bude bavit i dospělé.

Mohlo by se vám líbit

Tipy na nejlepší knižní podcasty

Posloucháte rádi podcasty a zároveň jste vášnivé čtenářky? Máme tipy na podcasty o knihách a aktuálním dění ve světě literatury.
marianne.cz

KRÁSA

K poměrně novým počinům můžeme zařadit také podcast Krása, za kterým stojí novinářka Linda Bartošová. Tato sedmidílná podcastová lahůdka potěší všechny, kteří odmítají přijmout stereotypy krásy a nebojí se nahlédnout do skutečného nitra. Můžete si například poslechnout, jak vypadá život ženy, která trpí těžkým atopickým ekzémem a akné, nebo názor Daniely Peštové na botox či jiné úpravy vzhledu. Na otevřené rozhovory navazují také epizody s odborníky, například s psychology, etnology nebo sociology. Pokud tedy hledáte netradiční podcastovou sérii, která se svým způsobem může dotknout každé ženy (ale také muže), pak doporučujeme právě podcast Krása.

RITUÁL

Přiznáváme, ani v tomto případě nejde o zcela nový podcast. Rituál si odbyl premiéru už na podzim loňského roku, kdy zabodoval u posluchačů, kteří mají rádi hrané podcasty. V případě, že jste Rituál ještě neslyšeli, pak je nejvyšší čas to napravit. V tomto podcastovém thrilleru se setkáte s partou čtyř přátel, kteří každoročně pořádají nebezpečný rituál, aby se zbavili pocitu viny. Proč ale tento rituál podstupují? A kdo skutečně může za chybu, která se v minulosti stala? Kromě napínavého příběhu se těšte také na skvělé herecké přednesy. V hlavních rolích se totiž představí Daniel Krejčík, Pavla Gajdošíková, Martina Jindrová a Kryštof Krhovják.

Mohlo by se vám líbit

5 tipů na podcasty s kriminální tematikou

Zatímco před třemi lety bychom tvůrce podcastových sérií spočítali na prstech jedné ruky, aktuálně vzniká jeden podcast za druhým. Lifestylové, zpravodajské, vzdělávací, komediální nebo s kriminální tematikou. A právě poslední zmiňovaná kategorie je plná zajímavých podcastových pořadů, které si zaslouží vaši pozornost.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role