Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Vychováváte děti? Podcast Máma a táta na síti vám bude mluvit z duše!

Info ikona
Nadace Avast

Máte děti a trochu vás znervózňuje jejich pobývání ve vodách internetu? Trápí vás černé výčitky svědomí, když vás ratolesti vidí pořád s telefonem v ruce? Od letošního podzimu běží podcast Máma a táta na síti, kde zaznívají palčivé otázky a hlavně odpovědi týkající se právě téhle problematiky. Moderují ho Ester Geislerová a Matouš Ruml. Ještě než si jejich podcast naladíte, pojďte o něm zjistit víc...

Promotion | 13. 12. 2021

Přemýšlíte, proč výběr moderátorů padl zrovna na tato dvě jména? Vlastně to není zase až taková náhoda… Ester, členka slavného klanu Geislerových, sice vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze, ale dnes je známá spíš jako herečka nebo spoluzakladatelka projektu Terapie sdílením, jehož součástí jsou i knihy a také přednášky. Co je však nejdůležitější, a možná o téhle sympatické zrzce nevíte — Ester je maminkou dvou dětí, konkrétně šestnáctiletých dvojčat. Matouše Rumla máte zaškatulkovaného jako talentovaného herce, držitele Thalie a úspěšného účastníka soutěže StarDance. Málokdo už ale ví, že je především otcem tří děti ve věku od tří do dvanácti let. A jejich osobní praxe v komunikaci s dětmi o online světě? Zatímco Ester si s dcerou vyměňuje fotky na Pinterestu, Matouš se nechává od syna zachraňovat v Minecraftu před příšerami. A jak to máte vy? Kdo u vás na noc vypíná Wi-Fi a kdo se nejvíc směje videím na TikToku? Jestli jsou vám tyhle věci blízké, v podcastu Máma a táta na síti se najdete, a přitom se hodně dozvíte. Jako hosty si moderátoři zvou odborníky, influencery, ale i další rodiče.

Info ikona
Podcast Máma a táta na síti

Chcete se naladit? Vezměte to od konce

Pokud jste o podcastu, který inicioval vzdělávací program Buď safe online Nadace Avast, dosud neslyšela, právě teď je ideální čas do jeho rytmu naskočit. V nejnovější a zároveň poslední epizodě oba moderátoři shrnou klíčová témata, která se v pořadu objevila. V uplynulých týdnech podcastu zpovídali například Karolínu Presovou, zakladatelku projektu Replug me, který napomáhá lidem najít zdravý vztah k digitálním technologiím. Zazněly i názory vysokoškolského pedagoga Kamila Kopeckého, který se odborně zaměřuje na rizika číhající na děti na internetu. V podcastu Máma a táta na síti mluvil i Jirka Král, inflluencer a spoluzakladatel vzdělávacího programu Buď safe online, a také Ondřej Vlček, generální ředitel Avastu.

Přehled všech epizod a jejich hostů najdete na této stránce nebo na blogu. Nalaďte si podcast na všech známých platformách jako Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts.

Info ikona
Podcast Máma a táta na síti

Poslechnout si podcast a ještě u toho oba moderátory vidět?

Poslední podcast, na němž spolupracovala Ester Geislerová jako máma a Matouš Ruml jako táta a kde zmiňují témata, která ani vám jako rodiči nesmí uniknout, si můžete pustit na Youtube i níže.