Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Zábava

Chcete se vyznat v politice, gastronomii i designu? Nalaďte vhodné podcasty

Info ikona
Podcast

Nedokážete se zorientovat v izraelsko-palestinské krizi? Tápete v pojmech, jako je bedleisure či cloffice? Nebo jenom chcete zjistit, jaké podniky jsou „in“? Přinášíme vám výběr zajímavých podcastů, díky kterým zůstanete v obraze.

Promotion
Promotion
Alžběta Rybářová | 30. 05. 2021

Z rádia, internetu, televize i sociálních sítí se na nás hrne jedna informace za druhou. Bohužel, většina zpráv k nám proudí ve formě útržku, krátké noticky, která není zasazena do kontextu. Pokud máte přehled o světovém i domácím dění, ale zároveň neznáte pozadí daných zpráv, pak je nejvyšší čas do svého života přizvat zajímavé podcasty. Výhodou podcastů je skutečnost, že je můžete poslouchat prakticky odkudkoliv a kdykoliv. Při běhu, u snídani, v autě nebo při nakupování si můžete do uší pustit informacemi „nabušené“ podcasty, které rozvíjejí danou problematiku či téma, a především přinášejí objektivní informace. Věřte, že podcasty z vás udělají odborníka na severokorejskou politiku, vzestupy a pády bitcoinu i aktuální trendy, které hýbou nejen světem sociálních sítí.

Zpravodajství v kontextu

Nemáte přehled o aktuálních kauzách, které hýbou domácím i zahraničním zpravodajstvím? Nevadí, každodenní čtení novin můžete nahradit poslechem zpravodajských podcastů, které se zaměřují na nové události a servírují je v důležitých souvislostech. Za poslech stojí například podcast Vinohradská 12, za kterým stojí Český rozhlas. Krok vedle neuděláte ani kliknutím na podcast Studio N, jehož moderování se ujal Filip Titlbach nebo podcast Vlevo dole, který se zaměřuje na zákulisí české politiky. V případě, že se zajímáte o novinky ze světa byznysu, ekonomiky a technologií, pak se vyplatí poslouchat podcast E15 Cast.

O trendech, které hýbou světem

Pokud máte dokonalý přehled o aktuálních událostech, pak nic nebrání tomu, abyste při konverzaci s přáteli zaperlili vědomostmi i z oblasti desginu, gastronomie nebo sociálních sítí. Horkou novinkou mezi podcasty je Trendspotting, který nahrává redaktorka Thea Kučerová a marketérka Pavlína Louženská. Už jejich první díl dokázal, že tento podcast je „must listen“ a potěší ucho každého, kdo chce jít s dobou. Přehled o trendech v gastronomii, nových podnicích a zajímavých kulinářských příbězích vám naopak nabídne podcast Gastromapa Lukáše Hejlíka 111, ve kterém Lukáš Hejlík zpovídá úspěšné tváře české gastronomie. Možná je mezi vámi také někdo, kdo se zajímá o sociální sítě a jejich fungování. V takovém případě stiskněte přehrávání u podcastu Jak na sítě, který nabízí rozhovory, příklady z praxe a různorodé pohledy na sociální sítě.

Info ikona
Podcast

Zpátky do minulosti

"Ti, kdo si nepamatují minulost, jsou odsouzeni k tomu ji opakovat,“ řekl filosof George Santayana. Pamatujte na jeho slova ve chvíli, kdy listujete podcastovou nabídkou a čas od času se zaposlouchejte do podcastu, který se zabývá dějinami. Podcast Příběhy 20. století vypraví o událostech, na které se zapomnělo, nebo se na ně mělo zapomenout. Informačně bohatý podcast si získá všechny, kterým historie není cizí. Podobně zajímavý podcast je také Český rozhlas – Historie či podcast Historie očima Martina Kováře, který přináší pohled českého historika na dějiny 20. století. Tak trošku z jiného, avšak neméně zajímavého podcastového soudku, je podcast Toulky za hradby, který poodhaluje tajuplnou historii známých i méně známých českých a moravských hradů.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion