Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Chcete se vyznat v politice, gastronomii i designu? Nalaďte vhodné podcasty

Nedokážete se zorientovat v izraelsko-palestinské krizi? Tápete v pojmech, jako je bedleisure či cloffice? Nebo jenom chcete zjistit, jaké podniky jsou „in“? Přinášíme vám výběr zajímavých podcastů, díky kterým zůstanete v obraze.

Z rádia, internetu, televize i sociálních sítí se na nás hrne jedna informace za druhou. Bohužel, většina zpráv k nám proudí ve formě útržku, krátké noticky, která není zasazena do kontextu. Pokud máte přehled o světovém i domácím dění, ale zároveň neznáte pozadí daných zpráv, pak je nejvyšší čas do svého života přizvat zajímavé podcasty. Výhodou podcastů je skutečnost, že je můžete poslouchat prakticky odkudkoliv a kdykoliv. Při běhu, u snídani, v autě nebo při nakupování si můžete do uší pustit informacemi „nabušené“ podcasty, které rozvíjejí danou problematiku či téma, a především přinášejí objektivní informace. Věřte, že podcasty z vás udělají odborníka na severokorejskou politiku, vzestupy a pády bitcoinu i aktuální trendy, které hýbou nejen světem sociálních sítí.

Mohlo by se vám líbit

Zapomeňte na Youtube, teď frčí podcasty! Které z nich rozhodně nesmíte přeslechnout?

Jsou krátké, zajímavé, mnohdy poučné, jindy humorné! Nechybí jim špetka nadhledu a svým obsahem i ostrými lokty dokážou konkurovat Youtube. Řeč je o podcastech.
marianne.cz

Zpravodajství v kontextu

Nemáte přehled o aktuálních kauzách, které hýbou domácím i zahraničním zpravodajstvím? Nevadí, každodenní čtení novin můžete nahradit poslechem zpravodajských podcastů, které se zaměřují na nové události a servírují je v důležitých souvislostech. Za poslech stojí například podcast Vinohradská 12, za kterým stojí Český rozhlas. Krok vedle neuděláte ani kliknutím na podcast Studio N, jehož moderování se ujal Filip Titlbach nebo podcast Vlevo dole, který se zaměřuje na zákulisí české politiky. V případě, že se zajímáte o novinky ze světa byznysu, ekonomiky a technologií, pak se vyplatí poslouchat podcast E15 Cast.

O trendech, které hýbou světem

Pokud máte dokonalý přehled o aktuálních událostech, pak nic nebrání tomu, abyste při konverzaci s přáteli zaperlili vědomostmi i z oblasti desginu, gastronomie nebo sociálních sítí. Horkou novinkou mezi podcasty je Trendspotting, který nahrává redaktorka Thea Kučerová a marketérka Pavlína Louženská. Už jejich první díl dokázal, že tento podcast je „must listen“ a potěší ucho každého, kdo chce jít s dobou. Přehled o trendech v gastronomii, nových podnicích a zajímavých kulinářských příbězích vám naopak nabídne podcast Gastromapa Lukáše Hejlíka 111, ve kterém Lukáš Hejlík zpovídá úspěšné tváře české gastronomie. Možná je mezi vámi také někdo, kdo se zajímá o sociální sítě a jejich fungování. V takovém případě stiskněte přehrávání u podcastu Jak na sítě, který nabízí rozhovory, příklady z praxe a různorodé pohledy na sociální sítě.

Info ikona
Podcast

Zpátky do minulosti

"Ti, kdo si nepamatují minulost, jsou odsouzeni k tomu ji opakovat,“ řekl filosof George Santayana. Pamatujte na jeho slova ve chvíli, kdy listujete podcastovou nabídkou a čas od času se zaposlouchejte do podcastu, který se zabývá dějinami. Podcast Příběhy 20. století vypraví o událostech, na které se zapomnělo, nebo se na ně mělo zapomenout. Informačně bohatý podcast si získá všechny, kterým historie není cizí. Podobně zajímavý podcast je také Český rozhlas – Historie či podcast Historie očima Martina Kováře, který přináší pohled českého historika na dějiny 20. století. Tak trošku z jiného, avšak neméně zajímavého podcastového soudku, je podcast Toulky za hradby, který poodhaluje tajuplnou historii známých i méně známých českých a moravských hradů.

Mohlo by se vám líbit

5 tipů na podcasty s kriminální tematikou

Zatímco vloni bychom tvůrce podcastových sérií spočítali na prstech jedné ruky, v letošním roce vzniká jeden podcast za druhým. Lifestylové, zpravodajské, vzdělávací, komediální nebo s kriminální tematikou. A právě poslední zmiňovaná kategorie je plná zajímavých podcastových pořadů, které si zaslouží vaši pozornost.
marianne.cz

Související články

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici