Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Objevujte krásy Česka na kole: 3 cyklotrasy vhodné pro celou rodinu

Cyklistika je u Čechů velice oblíbená, proto není divu, že jakmile se počasí umoudří, sedáme na kola a vyrážíme s celou rodinou objevovat krásy vlasti. Trávit víkendy a pěkné dny touto aktivitou je prospěšné nejen pro zdraví a psychickou pohodu, ale i pro utužování rodinných vztahů. Přinášíme vám tři tipy na pohodové a krásné cyklotrasy v různých koutech republiky, které zvládnou i nejmenší cyklisté.

 

Dnes vám nabídneme tři trasy, které jsou na cyklovýlet naprosto perfektní – a to především, pokud chcete vyrazit s celou rodinou včetně malých cyklistů. Podíváme se na Lipno, jižní Moravu a do podhůří Krkonoš. Terén zde není příliš kopcovitý ani náročný, ale stále je na co koukat. Vyberte si trasu, která vás nejvíce osloví, nebo vyzkoušejte postupně všechny tři, protože každá z nich má co nabídnout. Udělejte si parádní rodinný aktivní výlet

Mohlo by se vám líbit

Zlepšení vztahu i dobrá nálada: 9 důvodů, proč vám pravidelná jízda na kole zlepší život

Cyklistika je stejně jako každý jiný sport prospěšná pro vaše zdraví. Tím to ale nekončí. Tato oblíbená fyzická aktivita přináší překvapivě velkou škálu dalších benefitů, včetně zlepšení partnerského života. Čím vším nám může cyklistika s každým šlápnutím do pedálu prospět?
marianne.cz

1. Kolem Lipna vede bezpečná a pohodová cyklotrasa

Jako první doporučujeme projížďku kolem Lipna v jižních Čechách. Když zaparkujete auto ve Frymburku, můžete se vydat rovnou po příjemné asfaltové cyklostezce mimo silnici podél nádrže až do Lipna nad Vltavou, odkud dojedete až na hráz, kde se vám naskytne krásný výhled na celou horní část Lipna. Odtud budete pokračovat do Přední Výtoně, Frýdavy a pod Pestřickým vrchem dojedete do Bližší Lhoty. Na tomto výletě si kromě krásné projížďky na kole užijete i nevšední zážitek, protože z Bližší Lhoty se dostanete do Horní Plané přívozem. Odtud už dojedete přes Černou v Pošumaví zpět do Frymburku.

Výlet má přibližně 61 kilometrů, ovšem celou cestu jedete podél vody a po rovině. Cyklotrasy vedou mimo silnice, takže jsou ideální i pro nejmenší cyklisty. Užijete si krásnou přírodu, výhledy a příjemnou cestu. Po cestě narazíte na spoustu hospůdek, restaurací a stánků s občerstvením, kde si můžete v klidu odpočinout a načerpat síly na další kilometry.

2. Objevujte na kole krásy Pálavy

Dalším tipem na cyklovýlet je Pálava na jižní Moravě. Vyrazte od zámku Lednice, který sám o sobě rozhodně stojí za návštěvu, a vydejte se skrz Lednické rybníky (Mlýnský a Hlohovecký) až k chrámu Tří Grácií. Po cyklostezce Knížecí pokračujte ke kapli sv. Huberta, což je překrásná stavba uprostřed lesa, která vypadá jako z pohádky. Příjemnou lesní cestou pojedete dál k Dianinu chrámu neboli k zámečku Randez-vous a dorazíte do Valtic, kde se nachází další zajímavý zámek. Odtud se vyšlápne kopec ke kolonádě na Reistně, který nabízí překrásný výhled, jenž za trochu námahy rozhodně stojí. Sjedete kolem novodobého památníku Brána ke svobodě a dojedete až do Mikulova na náměstí. Prohlédněte si tamější zámek a vraťte se přes Sedlec a Hraniční zámeček zpět do Lednice.

Není pochyb o tom, že tento výlet má rozhodně co nabídnout a příjemných zastavení je zde spoustu. Převážně se jede lesem po zpevněných nebo asfaltových cestách. Celá trasa má přibližně 49 km a není příliš náročná. Pálava a okolí patří mezi nejoblíbenější místa, která se v České republice hojně navštěvují, a na kolo je přímo ideální.

3. Šlápněte do pedálů na cyklotrase ze Dvora Králové na hrad Pecka

Tento cyklovýlet začíná ve Dvoře Králové na Labem, odkud se na kole dostanete na přehradu Les Království. Jedná se o překrásnou vodní nádrž, která by se měla líbit převážně fanouškům Harryho Pottera, protože vypadá jako jezero u Bradavic. Až se dostatečně nabažíte výhledu, pokračujte proti proudu Labe do Mostku přes Borovničku a Borovnici k Větrnému mlýnu až na hrad Pecka. Po odpočinku, který můžete spojit s prohlídkou této perly Podkrkonoší, se vydejte přes Horní Brusnici a Bílou Třemešnou zpátky do Dvora Králové.

Cyklovýlet do Krkonošského podhůří je vhodný i pro menší cyklisty. Ocení jej ale především ti, kteří si chtějí trochu šlápnout do pedálů. Trasa ze Dvora Králové na hrad Pecka je protkaná kopci, stoupání ale není nijak náročné a po celou dobu se jede po asfaltové cyklostezce. Čeká vás 50 kilometrů krásného výletu a po cestě je toho opravdu hodně k vidění.

Podívejte se do galerie a nechte se nalákat na krásy, které tyto 3 cyklostezky nabízejí.
Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne