Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Pijete málo vody? 4 způsoby, jak denně vypít doporučený příjem tekutin

Ke snídani hrnek čaje, u oběda sklenička vody, k odpolední svačince káva a večer sklenka prosecca. I když všichni víme, že pitný režim je pro naše tělo důležitý, mnoho z nás s ním stále bojuje. Zkuste si osvojit základní rady, díky kterým se jednou provždy vyhnete dehydrataci a nepříjemnému pocitu žízně.

Patříte mezi lidi, kteří denně vypijí dvě skleničky vody? Věřte, že nejste sami. Přitom je nezbytně nutné, abyste svému tělu dodávali dostatek tekutin. Zároveň je důležité vědět, že pod pojmem "tekutina" se skrývá čistá voda. Sladké nápoje a limonády vám v dlouhodobém horizontu zadělávají akorát tak na zdravotní problémy. A kolik vody je potřeba vypít? Názory se liší. Někteří odborníci tvrdí, že množství vody závisí na pohlaví, jiní posuzují množství podle tělesné hmotnosti. Ať tak či onak určitě neuděláte chybu, když v letních měsících vypijete nejméně dva litry čisté vody. A jak tohle množství doopravdy vypít?

1. Vyzkoušejte aplikace

Do chytrého mobilu si zaznamenáváme schůzky, zapisujeme menstruaci nebo si v něm počítáme kalorie. Tak proč mobilní aplikace nevyužít i k zaznamenávání vypité vody? Na výběr máte hned z několika šikovných aplikací, které se postarají o to, abyste na svůj denní příjem vody nezapomněli. Například aplikace Water Minder vám připomene, abyste se napili, naopak aplikace Waterbalance dokáže díky vaší poloze a meteorologické službě určit, kolik litrů byste měli vypít. Nebojte se tedy prozkoumat nabídku mobilních aplikací a vyberte si, co vám nejvíce vyhovuje. 

2. Pořiďte si filtrační lahev

Závidíte všem, jejichž voda z kohoutku chutná jako ze švýcarského ledovce? Pokud máte problém se samotnou chutí vody, pak si pořiďte speciální filtrační lahev, která odstraňuje nepříjemnou chuť a zápach chloru. Dobrou zprávou také je, že filtr nezbavuje vodu důležitých minerálů, a tak se nemusíte bát, že vám filtrační lahev uškodí. Zároveň je filtrační lahev opakovatelně použitelná, tudíž jde o skvělou vychytávku pro všechny, kteří se zajímají o životní prostřední

Info ikona
Voda
Mohlo by se vám líbit

O jídle s nutriční terapeutkou: Nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při hubnutí

Jíst zdravě by měla být brnkačka. Jenže v dnešním informačním chaosu, kdy na nás působí média a různé veřejně známé osobnosti, které prezentují svůj názor jako absolutní pravdu, to může být náročné. Co tedy jíst a nejíst?
marianne.cz

3. Čas na domácí limonádu

Chápeme, že chuť čisté vody nemusí oslovit každého. Obzvláště lidé, kteří milují sladké limonády, mají problém "přejít" na obyčejnou vodu. Přitom je řešení jednoduché. Nalijte si vodu do karafy, zakápněte ji citronovou šťávou, a poté ozdobte plátky citronu. Následná chuť je ihned zajímavější, a zároveň svěžejší. Podobně můžete experimentovat třeba s grepem, borůvkami nebo jahodami. Jednoduché a bez přidaného cukru!

4. Nový návyk

Pojměte pití vody jako novou výzvu, která se může změnit v pozitivní návyk. Síla návyků je totiž obrovská a nesporná. Pokud nějakou činnost provádíte pravidelně, poměrně brzy ji začnete dělat automaticky. Naučte se po probuzení vypít skleničku vody, položte si lahev na pracovní stůl, dopřejte si sklenici vody k obědu, a zároveň neopouštějte byt bez filtrační lahve. Uvidíte, že za pár dnů či týdnů se pití vody stane vaší nedílnou součástí dne. 

Mohlo by se vám líbit

O jídle s nutriční terapeutkou: Jak vyzrát na chutě na sladké?

Je po večeři, ale vy byste si ještě něco dali? Sušenky, čokoládu, zmrzlinu… vlastně cokoliv? Je to závislost na cukru?
marianne.cz

Související články

Životní styl
Nejlepší last minute dovolená roku 2024: Dáte přednost divoké přírodě, nebo tyrkysovému moři?

Nejlepší last minute dovolená roku 2024: Dáte přednost divoké přírodě, nebo tyrkysovému moři?

Životní styl
Nebojte se AI: Jak zahrnout umělou inteligenci do svého života a kde všude vám pomůže?

Nebojte se AI: Jak zahrnout umělou inteligenci do svého života a kde všude vám pomůže?

Životní styl
Vášnivá červená, klidná modrá: Zjistěte, které barvy se hodí do vašeho šatníku i domova

Vášnivá červená, klidná modrá: Zjistěte, které barvy se hodí do vašeho šatníku i domova

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink