Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

8 jednoduchých aktivit, které můžete dělat s dětmi, když venku prší

I propršený den může být plný zábavy a kreativity. Připravili jsme pro vás patnáct tipů, co dělat s dětmi, když je venku nevlídné počasí.

Iva Hadj Moussa | 8. 08. 2023

Zahrajte si na umělce

Pokud máte k dispozici staré noviny nebo plastový ubrus, můžete si s dětmi udělat malířský ateliér přímo na podlaze. Nechte děti vytvářet barevné obrazy pastelkami, voskovkami nebo vodovými barvami.

Kutilská dílna

Připravte si stavebnici s různými materiály – papírem, lepidlem, nůžkami, tvořivými samolepkami a nechte děti tvořit své vlastní modely, krátké knihy nebo jednoduché dekorace.

Čtěte si a vyprávějte

Jaké počasí je lepší ke čtení než to deštivé? Prohlédněte si společně knihovnu, vyberte pohádky nebo knihy z vašeho dětství. Vyprávějte dětem historky o tom, jaké bláznivé příhody jste zažívali, když jste byli malí.

Mohlo by se vám líbit

Letní prázdniny ve světě: Kde mají školáci nejdelší prázdniny?

Letní prázdniny jsou za dveřmi a školáky čeká devět týdnů vytouženého volna. I když by se mohlo zdát, že tento model prázdnin funguje všude ve světě, opak je pravdou. Například v Argentině si "letní" prázdniny odbyli už v únoru.
marianne.cz

Zahrajte si na veterináře

Řekněte dětem, ať přinesou své oblíbené plyšáky a zahrajte si na zvířecí nemocnici. Využít můžete pochopitelně věci z “malého doktora”, jako je teploměr nebo stetoskop.

Vařte a pečte

Vymyslete svůj vlastní recept na něco sladkého či slavného. Nechte děti, ať vám pomáhají, a neděste se nepořádku.

Vytvořte si domácí kino

Vyberte si společně film nebo animovaný seriál, udělejte v mikrovlnce popcorn a zábava může začít.

Mohlo by se vám líbit

Nevíte, na jaké seriály se dívat s vašimi dospívajícími dětmi? Máme pro vás 7 tipů

Když děti dospívají, je těžší a těžší najít aktivity, které můžete dělat společně. Časem už nechtějí hrát fotbal a do kina chodí s kamarády. Dobrou cestou ovšem je společné sledování seriálů.
marianne.cz

Postavte pevnost

Sražte křesla k sobě, hoďte na ně deku, vystelte pevnost polštáři a dekami. Možná si sami vzpomenete, jak jste v dětství milovali důmyslné dětské skrýše a bunkry!

Namalujte závodní dráhu

Vytvořte si na podlaze nebo na stole závodní dráhu pro autíčka. Můžete použít pásky nebo papír a děti mohou závodit s autíčky, nebo stavět různé překážky.

Mohlo by se vám líbit

Měly by se děti o prázdninách učit? Ano, ale hravě. Máme pro vás tipy, jak na to

Prázdniny jsou tu a většina dětí i rodičů jsou šťastní, že si mohou odpočinout od dělání domácích úkolů. Na učení jako takové by ale neměli úplně zanevřít. Člověk se přeci jen učí celý život a neustále je potřeba posouvat se dopředu, i v létě. Dá se to ovšem dělat nenásilně a tak, že si děti ani neuvědomí, že se učí. Zde je několik tipů, jak na to.
marianne.cz

Skládejte puzzle, hrajte karty

Hraní her je skvělý způsob, jak strávit společný čas a současně stimulovat myšlení. Můžete si také vymyslet svou vlastní hru, například vědomostní.

Vytřiďte staré hračky

Ideální je, když se zábava spojí s něčím užitečným. Zkuste vytřídit staré hračky a oblečení a zabalit je pro charitu. Pomůžete druhým, a navíc uvolníte místo ve skříních a zásuvkách.

Zazpívejte si

Co takhle domácí karaoke? Neuvěříte, jakou zábavu si při něm dokážete užít. A možná znovuobjevíte své pěvecké schopnosti!

Tancujte

Najděte si na YouTube taneční videa a pusťte se s dětmi do nacvičování tanečních kroků. Ať už půjde o street dance, salsu nebo rokenrol, uvidíte, že královsky pobavíte děti i sebe.

Mohlo by se vám líbit

Nejednejme s miminky a batolaty jako s dospělými, říká o formování dětského sebevědomí psychoterapeutka

Bez sebevědomí to prostě nejde. Jak ho dětem předat a jak se vlastně formuje? A proč bychom se měli ve výchově vyhýbat extrémům? Nejen o tom jsme si povídaly s psychoterapeutkou Evou Labusovou.
marianne.cz

Vyzdobte si byt

Zkuste vyrobit nějakou pěknou dekoraci pro zkrášlení bytu či domu. Podle návodu na internetu vytvořte jednoduché origami nebo papírový lampion.

Namalujte rodinný erb

Na velký list papíru nebo kartonu nakreslete tvar štítu, rozdělte ho na sekce a každou sekci poté doplňte motivy, které reprezentují jednotlivé členy rodiny. Sekce můžete rozlišit i barevně.

Hledejte poklad

Máte zvědavé dítě? Dejte dítěti několik indicií a nechte ho najít poklad.

Mohlo by se vám líbit

Jak zabavit znuděné děti? Hledejte kamínky a tvořte mapy

Školy a školky jsou zavřené, odpoledne dlouhé a výčet stolních her omezený. Pokud jsou vaše ratolesti domácím režimem už znuděné, pak je nejvyšší čas sáhnout po neokoukané zábavě. Přinášíme vám tři tipy na hry, které v současné době zažívají comeback.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Rodina a děti
Vztahy mezi vnoučaty a prarodiči: Jak nás mohou ovlivnit a co dělat, když nefunguje vzájemné pochopení?

Vztahy mezi vnoučaty a prarodiči: Jak nás mohou ovlivnit a co dělat, když nefunguje vzájemné pochopení?

Rodina a děti
Chcete vychovat úspěšného člověka? Řiďte se těmito radami

Chcete vychovat úspěšného člověka? Řiďte se těmito radami

Rodina a děti
3 rodičovské mantry, které vám pomohou s výchovou odolného dítěte

3 rodičovské mantry, které vám pomohou s výchovou odolného dítěte

Rodina a děti
Jaké doplňky výživy pro sportovce juniory jsou vhodné?

Jaké doplňky výživy pro sportovce juniory jsou vhodné?