Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

8 jednoduchých aktivit, které můžete dělat s dětmi, když venku prší

Info ikona
déšť

I propršený den může být plný zábavy a kreativity. Připravili jsme pro vás patnáct tipů, co dělat s dětmi, když je venku nevlídné počasí.

Iva Hadj Moussa | 8. 08. 2023

Zahrajte si na umělce

Pokud máte k dispozici staré noviny nebo plastový ubrus, můžete si s dětmi udělat malířský ateliér přímo na podlaze. Nechte děti vytvářet barevné obrazy pastelkami, voskovkami nebo vodovými barvami.

Kutilská dílna

Připravte si stavebnici s různými materiály – papírem, lepidlem, nůžkami, tvořivými samolepkami a nechte děti tvořit své vlastní modely, krátké knihy nebo jednoduché dekorace.

Čtěte si a vyprávějte

Jaké počasí je lepší ke čtení než to deštivé? Prohlédněte si společně knihovnu, vyberte pohádky nebo knihy z vašeho dětství. Vyprávějte dětem historky o tom, jaké bláznivé příhody jste zažívali, když jste byli malí.

Mohlo by se vám líbit

Zahrajte si na veterináře

Řekněte dětem, ať přinesou své oblíbené plyšáky a zahrajte si na zvířecí nemocnici. Využít můžete pochopitelně věci z “malého doktora”, jako je teploměr nebo stetoskop.

Vařte a pečte

Vymyslete svůj vlastní recept na něco sladkého či slavného. Nechte děti, ať vám pomáhají, a neděste se nepořádku.

Vytvořte si domácí kino

Vyberte si společně film nebo animovaný seriál, udělejte v mikrovlnce popcorn a zábava může začít.

Mohlo by se vám líbit

Postavte pevnost

Sražte křesla k sobě, hoďte na ně deku, vystelte pevnost polštáři a dekami. Možná si sami vzpomenete, jak jste v dětství milovali důmyslné dětské skrýše a bunkry!

Namalujte závodní dráhu

Vytvořte si na podlaze nebo na stole závodní dráhu pro autíčka. Můžete použít pásky nebo papír a děti mohou závodit s autíčky, nebo stavět různé překážky.

Mohlo by se vám líbit

Skládejte puzzle, hrajte karty

Hraní her je skvělý způsob, jak strávit společný čas a současně stimulovat myšlení. Můžete si také vymyslet svou vlastní hru, například vědomostní.

Vytřiďte staré hračky

Ideální je, když se zábava spojí s něčím užitečným. Zkuste vytřídit staré hračky a oblečení a zabalit je pro charitu. Pomůžete druhým, a navíc uvolníte místo ve skříních a zásuvkách.

Zazpívejte si

Co takhle domácí karaoke? Neuvěříte, jakou zábavu si při něm dokážete užít. A možná znovuobjevíte své pěvecké schopnosti!

Tancujte

Najděte si na YouTube taneční videa a pusťte se s dětmi do nacvičování tanečních kroků. Ať už půjde o street dance, salsu nebo rokenrol, uvidíte, že královsky pobavíte děti i sebe.

Mohlo by se vám líbit

Vyzdobte si byt

Zkuste vyrobit nějakou pěknou dekoraci pro zkrášlení bytu či domu. Podle návodu na internetu vytvořte jednoduché origami nebo papírový lampion.

Namalujte rodinný erb

Na velký list papíru nebo kartonu nakreslete tvar štítu, rozdělte ho na sekce a každou sekci poté doplňte motivy, které reprezentují jednotlivé členy rodiny. Sekce můžete rozlišit i barevně.

Hledejte poklad

Máte zvědavé dítě? Dejte dítěti několik indicií a nechte ho najít poklad.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku