Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Dovolená v Brazílii: Tanečnice Veronika Lálová vybírá nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu

Brazílie je fascinující místo přírodních úkazů. Znějící bubny v ulicích určují rytmické tóny jihoamerického státu, kde se narodila samba a bossa nova. Od dechberoucí Amazonie po pulzující městská centra jako Rio de Janeiro, Brazílie je zemí, která nabízí nekonečné možnosti pro objevování. A své o tom ví i tanečnice Veronika Lálová. Přijměte její pozvání a vydejte se do Jižní Ameriky i vy!

Jana Szkrobiszová | 14. 06. 2024

Dechberoucí výhledy Ria De Janeira, kulturní poklady a nezapomenutelné zážitky

Při vstupu do Brazílie vás ohromí nespočet přírodních úkazů, které budou lahodit vašim očím. Nenechte si ujít tyto krásy. Vedle nádherných pláží Copacabana a Ipanema, kde si můžete užít autentickou plážovou kulturu, vyražte objevovat další přírodní a kulturní poklady této země.

Mohlo by se vám líbit

Cestování po Česku: Tichý kraj pod horami

Co mají společné Jiráskův hrdina F. L. Věk, architekt Dušan Jurkovič a malíř František Kupka? To svým návštěvníkům prozradí malebné podhůří Orlických hor...
marianne.cz

Rio de Janeiro je nesmírně krásné město, které nabízí úchvatné výhledy, při nichž se vám doslova podlomí kolena. Prvním takovým zážitkem je pohled z Cukrové homole. Nejjednodušším způsobem, jak se na tento vrchol dostat, je lanovka Bondinho del Pão de Açúcar, nazývaná též teleférico. Prosklená lanovka, připomínající svým tvarem bublinu, nabízí úžasný panoramatický výhled na město.

Další nádherný výhled na jedno z nejkrásnějších měst světa vám poskytne pohled z novodobého divu světa – světoznámé sochy Ježíše Krista na hoře Corcovado. Přístup k této soše zajišťuje pozemní ozubnicová dráha, zubačka nebo dlouhé, nekončící schody.

V Rio de Janeiro si rozhodně nenechte ujít návštěvu ulice Lapa, která je rájem pro milovníky tance. Najdete zde kluby s různými styly hudby, množství stánků nabízejících všechno možné a na každém rohu živou hudbu, která vás svede k tanci.

Neopomeňte navštívit také favely, chudinské čtvrti, které snadno poznáte podle staveb stoupajících do kopců.

Za návštěvu stojí i město Salvador, známé svou bohatou kulturou a historií tance, a São Paulo, kde sice nenajdete moře, ale zato zde najdete největší trh s oblečením, který vyváží do celého světa. Originální oděvní kousky zde můžete pořídit za velmi příznivé ceny.

Mohlo by se vám líbit

Objevte 4 principy low-cost cestování a získejte více zážitků za minimum peněz

Low-cost cestování neboli cestování s minimálními výdaji se stává v posledních letech čím dál populárnějším. A není divu. Kdo by nechtěl za málo peněz spoustu muziky? Pokud vás láká dobrodružství a nevšední zážitky, na které budete dlouho vzpomínat, seznamte se s našimi tipy, jak s low-cost cestováním začít a co přesně obnáší.
marianne.cz

Tamní lidé žijí přítomným okamžikem, bez zbytečných starostí o to, co přinese zítřek. Navzdory náročným životním podmínkám jsou neuvěřitelně usměvaví a zdá se, že je těžkosti příliš netrápí. Možná je to díky nepřestávajícím tónům latinské hudby, která je provází celý den, nebo jednoduše proto, že si přestali dělat hlavu.

I v oblékání jsou velmi uvolnění, možná razí heslo "čím méně, tím lépe". Dokáží do nejmenších detailů skrýt to nejnutnější, což platí zejména během každoročního, překrásného karnevalu v Rio de Janeiro. Tento karneval je proslulý svou barevností, radostí a bohatými kostýmy, které skvěle vystihují ducha místních obyvatel.

Mohutná síla vodopádu Iguazu a deštný prales 

Velkolepé místo, které vás doslova pohltí. Ďáblovo chřtán, kde se spojuje 14 oddělených vodopádů do nejmohutnějšího vodopádu na světě, je přírodní úkaz, který bere dech. Iguazu, se svými 275 vodopády padajícími přes tři kilometry široký přepad, často předčí i slavné Niagarské vodopády svou silou a mohutností. Nádherná flora v podobě vysokých stromů a řeka Iguazu vytvářejí kouzelné místo plné přírodní síly. Tento přírodní div můžete obdivovat z obou stran - brazilské i argentinské - a obě strany stojí za to.

Rozhodně si nenechte ujít východ slunce a výlet do džungle, ať už plavbou po řece Amazonce nebo pěšími tůrami. Najměte si místní průvodce, kteří vás provedou bohatou vegetací a umožní vám spatřit různé druhy ptactva, piraně, kajmany a mnoho dalších exotických zvířat.

Vyzkoušejte si ubytování v samotném deštném pralese a splyňte na pár dní s přírodou. Tento jedinečný zážitek vám poskytne hlubší spojení s fascinující Amazonií a vytvoří vám nezapomenutelné vzpomínky.

Mohlo by se vám líbit

Rozhledny Plzeňského kraje: Znáte těchto 10 nejkrásnějších?

Plzeňský kraj je známý svou krásnou přírodou a malebnými výhledy. Co může být lepšího než prozkoumat tyto scenérie z ptačí perspektivy? Inspirujte se našimi tipy a vyrazte s rodinou na krásný výlet!
marianne.cz

Co si určitě dejte v Brazílii k jídlu

Pokud jste milovníci dobré gastronomie, rozhodně nebudete zklamaní. Ovoce a zelenina chutnají v tomto exotickém ráji úplně jinak. Nenechte si ujít kokosy, mango, maracuju, papáju nebo místní exotické ovoce bacury a açaí. Ze zeleniny se zde těší oblibě zejména fazole a maniok.

Pro váš mlsný jazýček by neměla chybět ochutnávka pokrmů ze všech možných druhů masa, zejména hovězího, které Brazilci připravují fenomenálně.

Vyzkoušejte národní pokrm feijoada, což je směs fazolí, rýže, krevet a kokosového mléka. Další specialitou je tapioca – opečená placka z manioku a škrobu nebo neodolatelné malé kousky pečiva z tradiční maniokové mouky se sýrem podobným parmezánu, známá jako pão de queijo.

K pití si určitě zamilujete místní caipirinhu, tradiční koktejl, který je skvělým doplňkem ke všem těmto lahůdkám.

Mohlo by se vám líbit

5 nejkrásnějších zatopených lomů na Plzeňsku: Znáte je všechny?

Léto klepe na dveře a s ním přichází i čas očekávaného koupání. V posledních letech se čím dál větší oblibě těší zatopené lomy, které vás nadchnou nejen krásně čistou vodou, ale i malebnou přírodou. Znáte těchto 5 nejoblíbenějších na Plzeňsku?
marianne.cz

Důležité rady před cestou do Brazílie

Předtím než se vydáte na přibližně 16 hodinový let do Brazílie, je třeba přijmout několik preventivních opatření.

Nechte všechny cennosti doma. V Brazílii můžete o ně velmi snadno přijít. Šperky, hodinky a mobilní telefony mohou být lupičům snadno dostupné, a to dokonce i přímo z vaší ruky. Mobilní telefon používejte pouze v nezbytných případech, například pro focení nebo volání.

Nepřibalujte si značkové oblečení. Tímto gestem byste na sebe mohli zbytečně upozornit a přitáhnout pozornost zlodějů. Už samotný fakt, že jste turista, je pro ně dostatečně lákavý.

Nechte se očkovat! Mějte na paměti, že Brazílie je exotická země a naše tělo není na všechna rizika připravené. Doporučuje se očkování proti žloutence, břišnímu tyfu, žluté zimnici a horečce Dengue.

Na jazyk, jako je angličtina, zde zapomeňte. Doporučujeme absolvovat několik lekcí portugalštiny nebo španělštiny. V případě nouze se můžete spolehnout na ruce a nohy nebo slovníky.

Poděkování Veronice Lálové za zdroj informací o exotické Brazílii a poutavou fotogalerii.

Brazílie: Objevte nejkrásnější místa i lahodnou kuchyni
Zdroj článku

Související články

Cestování
Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Zábava
Cestovatelský deník Dominiky B.: Za horským vzduchem a udržitelnou turistikou do Jižního Tyrolska

Cestovatelský deník Dominiky B.: Za horským vzduchem a udržitelnou turistikou do Jižního Tyrolska

Životní styl
Když práce od 9 do 5 není nic pro vás: Jak se stát digitální nomádkou krok za krokem

Když práce od 9 do 5 není nic pro vás: Jak se stát digitální nomádkou krok za krokem

Zábava
Letní dovolená v Gruzii: Zamilujte si pláže, víno i cenově dostupná letoviska

Letní dovolená v Gruzii: Zamilujte si pláže, víno i cenově dostupná letoviska