Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Cestovatelské aplikace, které vám usnadní tuzemskou i zahraniční dovolenou

Nedočkavě odškrtáváte dny do dovolené? Pokud už máte sbalený loďák, pak byste neměli zapomenout ani na vybavení svého mobilu. Některé aplikace vám totiž mohou výrazně usnadnit cestování.

Střecha nad hlavou

Sehnat ubytování zadarmo? Sen, který se díky aplikaci CouchSurfing může stát realitou. Aplikace vás totiž propojí s lidmi, kteří v dané lokalitě bezplatně nabízejí postel. Nejen, že se vyspíte v domácím prostředí, ale navíc se seznámíte s novými lidmi. Tomu se říká výhra v loterii! Chystáte se vyrazit na dovolenou autem, nebo karavanem? V takový moment mějte po ruce aplikaci Park4Night, ve které naleznete seznam parkovišť pro noční přenocovnání. Dozvíte se, kde je dobré nocovat i to, kterému místu byste se raději měli vyhnout. Pokud nepatříte k milovníkům hotelů, pak neexistuje lepší aplikace než Airbnb. V přehledné aplikaci naleznete pokoje i celé byty, které pronajímají místní obyvatele pro turisty. Aplikace obsahuje několik bezpečnostních kroků, a tak se nemusíte bát, že by vás někdo okradl. Navíc se vyplatí, když si při výběru ubytování budete číst recenze a názory předešlých hostů. Díky Airbnb můžete na pár dní žít v samotném centru velkoměsta, v pohodlné vile v Toskánsku nebo třeba v netradičním bydlení na stromě.

Mohlo by se vám líbit

Cestování o samotě aneb Jednoduchý způsob, jak poznat sami sebe

„Po vystudování univerzity by měl člověk několik let bloudit sám po Evropě,“ říkal Jan Amos Komenský, který sám procestoval velkou část Evropy. Já to udělal také. Navštívil jsem sedmnáct evropských zemí. Sám. Díky cestování jsem našel novou cestu k sobě i k ostatním. Chcete vědět, jak z dovolené dostat víc než jen fotky na Instagram či Facebook, opálenou kůži a vzpomínky na hlavní turistické atrakce?
marianne.cz

Aby cesta proběhla hladce

Pokud jde o letenky, pak nedáme dopustit na aplikaci Skyscanner. Stačí, když zadáte odkud kam chcete letět, a aplikace vám do několika sekund "vyplivne" nejlevnější a nejrychlejší lety. Jednoduchá a opravdu přehledná aplikace pro všechny, kteří nechtějí mít dovolenou v režii cestovní kanceláře. Na podobném principu funguje také Rome2Rio, aplikace, která je však doplněna o další dopravní prostředky. Pokud chcete vidět, jaké je nejlevnější spojení mezi dvěma městy, pak bezpochyby stahujte!

Čas na památky

Cestovatelský itinerář je skoro povinností. Zatímco v dobách minulých byste několik dnů dopředu vyhledávali, jaká místa navštívit, dnes můžete tento krok udělat za pochodu. Velkým pomocníkem vám bude Tripadvisor, který vám pomůže snad s každým krokem během cestování. Naleznete na něm, které památky se nachází ve vašem okolí a také to, kde se nejlépe najíte. Rozhodně must-have aplikace na každou cestu. V případě, že se chcete o turistických atrakcích dozvědět obsáhlejší informace, stáhněte si Culture Trip. V aplikaci najdete mnoho doporučení ohledně památek i cenné rady od turistů.

Čeká vás dovolená v České republice? Pak vás mile potěší aplikace Placehunter, která se zaměřuje na zajímavá a fotogenická místa v naší domovině. Dobrou zprávou je, že kromě tradičních turistických míst v aplikaci najdete i mnoho neobjevených koutů. A když už jsme u dovolené v České republice, nesmíme opomenout ani Gastromapu. Aplikace, za kterou stojí Lukáš Hejlík, je plná tipů na zajímavé gastronomické podniky. A nebojte se, aplikace není tvořena v duchu „pragocentrismu“, naopak v ní najdete podniky i v nejzazším místě naší republiky.

Info ikona
Aplikace

Špendlík na mapě

Všichni, kteří se dokážou ztratit i při cestě z práce, by si povinně měli stáhnout mapu daného města. Za nás je nejlepší aplikace Google Maps. Jedinou nevýhodou je, že musíte být neustále připojeni na internetu. V případě, že zrovna nebudete na wifi, je tu aplikace Wifi Map, která nalezne nejbližší wifi místa a nabídne vám i jejich hesla. Pokud se chystáte na turistickou dovolenou po České republice, pak vám vhod přijde aplikace Mapy.cz, která má dokonale vyznačené turistické trasy

Mohlo by se vám líbit

Udržitelné cestování! Šest měst pro ekologicky smýšlející cestovatele

Všichni víme, že cestování automobilem není pro naši planetu to pravé ořechové. I proto celosvětový vyhledávač hotelů vytvořil žebříček šesti měst, ve kterých můžete pohodlně cestovat veřejnou dopravou nebo chodit pěšky.
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Zábava
Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci

Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci