Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Vezmeš si mě?

Šéfredaktorka časopisu Marianne Monika Mudranincová ve svém únorovém úvodníku vzpomíná na nejzamilovanější chvíle v New Yorku a zamýšlí se nad tím, zda svátkem svatého Valentýna neopovrhujeme tak trochu zbytečně.
Únor je takový divný měsíc – kouzlo Vánoc je pryč a do jara daleko. Ještě že máme toho Valentýna. Je mi jasné, že některé z vás tenhle svátek irituje, protože to je importovaná oslava konzumu. My máme přece 1. máj, lásky čas. I já jsem dříve Valentýnem pohrdala. Pravá láska přece nepotřebuje okázalých gest!
No… Tak tohle už si nemyslím. Dnes jsem přesvědčená o tom, že každá příležitost, jak (si) vyznat lásku, je dobrá. Odhazuji cynismus a falešnou skromnost a připouštím, že pozornost od milovaného člověka potěší vždycky, i kdyby to byla třeba jen kytička sněženek.
Nejhezčího Valentýna jsem zažila v New Yorku. Bylo to 14. února 2013, v ulicích ležel čerstvě napadaný sníh, svítilo slunce a já jsem se kochala krásou Central Parku. Snila jsem o tom, že jednou se tady třeba projedu se svým milým v kočáře jako Carrie s panem Božským, když se pár metrů přede mnou odehrála dojemná scénka – mladý muž poklekl před dívkou a požádal ji o ruku: „Will you marry me?“ Čekala jsem napjatě, jak to dopadne. Ano, uhodly jste. Pokračování se odehrálo přesně v duchu hollywoodských filmů: ona řekla ano, on ji obejmul, dlouze se políbili a náhodně přihlížející bouřlivě tleskali. Včetně mě. Dívce se na prsteníčku zatřpytil ikonický prsten Tiffany Setting a já jsem se musela štípnout do tváře, abych se ujistila, že se mi to celé nezdálo. Víc americké už to být nemohlo. A to byl teprve začátek.
O pár hodin později jsem byla v nejvyšším patře Empire State Building. A světe, div se, přichomýtla jsem se ke svatbě. Svatebčané mě vzali mezi sebe a donutili mě, abych si s nimi asi tak padesátkrát připila na štěstí novomanželů. Otec nevěsty se mi pochlubil, že svatbu dostali snoubenci jako výhru v soutěži o nejkrásnější vyznání lásky od deníku Metro. Tomu říkám terno! A takto bych mohla s historkami pokračovat. Během jednoho valentýnského dne jsem zažila v ulicích New Yorku takovou porci romantiky, za kterou by se nemusela stydět ani Rosamunde Pilcher. Není divu, že tuhle metropoli už budu mít navždy ve škatulce „město lásky“. I Love New York!
Milé čtenářky, New York je sice trochu z ruky, ale co kdybyste oslavily Valentýna v Paříži? Na stranách 118–121 v únorovém vydání časopisu Marianne vám dáme ty nejlepší cestovatelské tipy. A pokud jste zrovna singl, vezměte s sebou samu sebe – láska k sobě se taky počítá. Ať žije Valentýn!
Článek vyšel v časopisu Marianne, redakčně upraveno
Editorial vyšel pod původním titulkem Vezmeš si mě? v časopisu Marianne číslo 2/2025. Všechna vydání časopisu naleznete za zvýhodněnou extra cenu zde.
Kapsulový šatník podle návrhářky Zuzany Kubíčkové
Nejčtenější články
Doporučujeme

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Já vím, že mě miluje. Jen to neumí dát najevo

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Mít, nebo žít? To je, oč tu běží

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Muž, nebo kluk?

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Kéž bych to bývala věděla!

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Můj život, moje pravidla

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Budeme spolu chodit?

Březnový úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Nejsem líná, jsem jen špatně naprogramovaná

Dubnový úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Promiňte, vy jste tu sama?

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Říct, nebo neříct? To je, oč tu běží

Úvodník šéfredaktorky Marianne Moniky Mudranincové: Cestováním k vašemu novému já
Mohlo by se vám líbit

Kousek od Prahy vznikl dům připomínající francouzský venkov. Sází na kámen, dřevo a jednoduchost







