Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Energie dnů v týdnu podle planet: Čemu byste se měli věnovat v úterý a jak nejlíp strávit sobotu?

Každý den v týdnu s sebou přináší jinou energii, jiné vibrace, které mají co dělat s planetou či vesmírným tělesem, podle kterého je konkrétní den pojmenovaný. Dává tedy smysl zamyslet se nad jednotlivou energií a přizpůsobit jí svůj den. Pokud budeme vědět, co je v který den vhodné dělat, čemu se věnovat a čemu se naopak vyvarovat, může to zpříjemnit i zkvalitnit každý den. Pojďme si společně naplánovat týden podle těchto energií, uvidíte, o co efektivnější vaše dny pak budou.

Energie dnů v týdnu podle planet:

Pondělí vládne energie Měsíce

Ach ty pondělky, kdo by je měl rád? První den v týdnu je obecně zahalen do temného, negativního hávu. Může se zdát, že je to pro to, že končí volný víkend a jsme na začátku pracovního kolotoče. Ve skutečnosti máme ale tyto negativní pocity z důvodu větší náladovosti, Pondělí je ovládáno Měsícem, který je velmi silně spjatý s emocemi, tudíž i my jsme v pondělí emocionálnější a víc náladoví. Tento den je paradoxně velmi vhodný pro odpočinek.

Mohlo by se vám líbit

Aby vás práce bavila...

Smutná pravda je, že ne všechny máme štěstí a děláme to, co nás naplňuje. Často končíme na pozici, do které nás postupně dostrká život a definitivně dotlačí hypotéka. Pokud jste typ „nevím, co chci, ale vím, co nechci“ a kdesi v hloubi duše toužíte po  změně, čtěte dál.
marianne.cz

Ideální aktivity na pondělí

Pokud jste pánem svého času, například tím, že podnikáte, či jinak nejste vázáni určitou pracovní dobou, mějte právě v pondělí volno. Pondělí je totiž ideálním dnem pro meditaci a klid. Pokud to není ve vaší moci a vy se pracovním povinnostem v pondělí nevyhnete, zkuste to alespoň „ošidit“. Vezměte si seznam úkolů na celý týden a v podělí splňte ty nejjednodušší a nejméně náročné. I když máme často tendenci splnit to nejhorší hned na začátku týdne, abychom to měli z krku, je mnohem lepší poslechnou energii pondělí a těmto náročným úkolům se v tento den vyhnout. Udělejte si to pondělí co nejpěknější, ať pak zvládnete zbytek týdne s dobrou náladou a ne vyčerpaní a v depresi.

V pondělí si pište deník, relaxujte, meditujte a projevujte své emoce.

Úterku energeticky velí Mars

Jestli si máte dát pondělí pohodovější, tak úterý je jako stvořené na pořádný zápřah. Je to nejnáročnější den z celého týdne, protože z nás již vyprchal euforický pocit z nového začátku a odhodlání, ale do víkendu je ještě velmi daleko. Planeta Mars nám však dává v tento den spoustu energie, která nám pomůže tento den efektivně zvládnout. Tuto energii je třeba využít naplno.

Ideální aktivity na úterý

Úterý je ideálním dnem pro dokončení všech položek na vašem dlouhodobějším seznamu úkolů a vyřešení všech nejasností nebo nevyřešených záležitostí. Tento den je předurčen k tomu, abyste dosáhli skvělých výsledků v čemkoliv, je to den stvořený pro úspěch. Zároveň je úterý ideální pro náročnější fyzickou aktivitu. Právě na tento den byste si měli naplánovat silový trénink.

V úterý dokončete všechny své úkoly, cvičte s vysokou intenzitou, tancujte, vyzkoušejte něco mimo vaši komfortní zónu a oblečte se do červené.

Středa je pod nadvládou Merkura

Merkur je planeta komunikace a od toho by se taky měl odvíjet váš den. Středa spojuje všechny dny v týdnu, a proto je to ideální den na veškeré komunikační aktivity a povinnosti. Nacházíme se uprostřed pracovního týdne, všechny resty jsme dohnali v úterý a ještě stále nejsme zcela vyčerpaní a natěšení na víkend. Máme tedy svým způsobem klid a jasnou hlavu právě na to, abychom se mohli plně soustředit na komunikaci s jinými lidmi.

 

Ideální aktivity na středu

Jak už bylo řečeno, středa je den komunikace, tedy právě dnes se věnujte všemu, co vyžaduje komunikační schopnosti. Veškerá jednání, poděkování, hovory nebo domlouvání se na něčem důležitém, nechte právě na středu. Zároveň byste měli věnovat dnešní volný čas rodině, se kterou můžete naplánovat něco příjemného a zábavného. Pomůže vám to uvolnit se v půlce pracovního týdne a načerpat síly na jeho zbytek.

Ve středu vyřiďte všechny maily, hovory a dopisy. Plánujte schůzky a věnujte se dlouhodobým plánům. Jděte s rodinou na večeři, nebo s nimi podnikněte něco zábavného jako bowling či návštěvu kina.

Jupiter energeticky ovládá čtvrtek 

Spolu s úterým patří čtvrtek k produktivnějším dnům. Energie tohoto dne nám přináší radost z blížícího se víkendu a přispívá k veselé a uvolněné atmosféře. Díky tomu je to ideální den pro sociální aktivity. Ve čtvrtek se cítíme dobře, míváme dobrou náladu a chuť do práce. Jupiter vnáší do čtvrtka štěstí, tedy by se vám mělo v tento den dařit vše, na co sáhnete. Zároveň byste si měli ze čtvrtka udělat „svůj den“, tedy kromě pracovních záležitostí byste se měli věnovat svým koníčkům a svým potřebám.

Ideální aktivity na čtvrtek

Čtvrtek bývá velmi produktivní den, tak toho využijte a vytěžte z něj co nejvíc. Šlápněte do pedálů, abyste měli v pátek klid a nemuseli dohánět nepříjemné resty. Ve čtvrtek je také vhodné věnovat čas cvičení, tentokrát byste se měli zaměřit na kardio, jógu nebo delší procházku. Věnujte tento den sobě. Kromě toho, že se budete věnovat svému koníčku minimálně půl hodiny, můžete si dopřát wellness, kosmetiku, masáž nebo si zajděte na manikúru. Je třeba občas vypnout a zaměřit svou mysl na něco jiného než na práci i během týdne. Budou se vám pak mnohem lépe plnit povinnosti.

Ve čtvrtek sestavte rozpočet a investujte do důležitého projektu nebo vztahu.

Energie Venuše definuje pátek 

Páteční energie se opírá o srdeční záležitosti. Proto je žádoucí věnovat poslední den pracovního týdne právě lásce. V tento den máte chuť být se svými blízkými a pořádně se pobavit. Pátek je skvělý den, abyste vyznali lásku těm, na kterých vám záleží. Přináší s sebou romantický podtón. Díky správnému plnění dnů předchozích, byste měli mít už dnes více méně klid a veškerou práci byste měli zvládnou bez většího stresu.

Ideální aktivity na pátek

V pátek si pro usnadnění následujícího týdne sepište seznam úkolů a na začátek dejte nějaký snadný, ať máte hned v pondělí ráno dobrý pocit. Jelikož je Venuše úzce spjata s láskou, romantikou, krásou a tělesným spojením, je tento den ideální na rande ve dvou. Vyznejte dnes svému partnerovi lásku, klidně opětovně. Toto vyjádření dopadne na úrodnou půdu.

V pátek se oblečte nejslušivěji, jak jen umíte, pište poezii, poslouchejte uklidňující hudbu, zajděte do galerie, nebo do divadla a vytvářejte umění.

Mohlo by se vám líbit

Zde je to, co o vás prozrazuje den vašeho narození

Věděli jste, že kromě datumu má i konkrétní den v týdnu, ve kterém jste se narodili, určitý vliv na vaši osobnost? Každý den v týdnu je pojmenován podle planety či jiných nebeských těles v helénistické astrologii. Planety jsou zase pojmenovány po řeckém a římském božstvu, z nichž každý má nějakou charakteristickou vlastnost. Jakou vlastnost vám dal do vínku váš den?
marianne.cz

Sobotě vládne energie Saturnu

Taky míváte v sobotu pocit, že je to perfektní den k domácím povinnostem a uklízení? Tak to není jen pocit. Jelikož jsme přes týden zaneprázdněni naším zaměstnáním, je vhodné věnovat první volný den našemu domovu, který si také zaslouží naši péči. Především pro lidi, kteří nemají fyzicky náročné zaměstnání a musí pracovat hlavou, je v sobotu téměř žádoucí, aby se věnovali manuální práci, při které nechají hlavu odpočinout.

Ideální aktivity na sobotu

Uklízení, utírání prachu, vytírání podlahy, praní, vaření atd. - to jsou ideální aktivity na sobotu. Můžete při nich vypnout mysl a navíc se tak věnujete svému domovu, což je vždy doprovázeno dobrým pocitem. Dále je sobota vhodná pro přípravu následujícího týdne.

Naplánujte si vaření, udělejte velký nákup, připravte si rozvrh a vtvořte rozpočet. Věnujte se učení a studiu.

Neděle patří Slunci

Konečně neděle! I Bůh podle Bible šest dní tvořil svět a sedmý den odpočíval. Neděle je ideálním dnem naprostého odpočinku, kdy nemáte žádné povinnosti. Přesto však není dobré teto den zcela promarnit. Energie Slunce nám dává sílu a chuť do života od rána, do večera. Tento den tedy relaxujte, ale aktivně a sociálně. V neděli bychom si měli užívat a oslavovat život.

Ideální aktivity na neděli

Když budete trávit čas s rodinou a přáteli, bude neděle skutečně šťastným dnem. Ideálním způsobem, jak s nimi být, je při dobrém jídle. Připravte grilování, nebo výborný oběd a pozvěte blízké, které máte rádi. Taky byste měli v neděli trávit čas venku a cvičit. Věnujte se jen tomu, co vás skutečně baví a co vám přináší radost.

V neděli se věnujte zahradě, dělejte kreativní činnosti, vařte pro radost, hrajte kolektivní hry, jděte na procházku, relaxujte.

Zdroj článku

Související články

Životní styl
Vášnivá červená, klidná modrá: Zjistěte, které barvy se hodí do vašeho šatníku i domova

Vášnivá červená, klidná modrá: Zjistěte, které barvy se hodí do vašeho šatníku i domova

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Životní styl
Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Životní styl
Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit