Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Jak zhubnout tuk na zádech: Zbavit se ho dá v 6 jednoduchých krocích

Info ikona
Jak se zbavit tuku a špeků na zádech

Každé tělo potřebuje obsahovat tělesný tuk, ale když se ho na jednom místě nahromadí víc, chceme se ho co nejrychleji zbavit. Ačkoliv záda nejsou partie, kterými bychom se zabývali jako první, špíčky, které se nám vytvoří po zapnutí podprsenky, skutečně nejsou žádoucí. My vám poradíme, jak na to!

Tělesný tuk nám dodává energii, udržuje nás v teple a napomáhá imunitnímu systému. Zároveň nás ale také dokáže pěkně esteticky potrápit. Ženy nejčastěji řeší problémové partie, kterými jsou stehna, zadek, boky a břicho, jenže tuk nás může potrápit i na místech, které by nás zprvu ani nenapadly, například na zádech. Pokud se vám po tom, co si zapnete podprsenku, objeví okolo nepěkné tukové bochánky, zřejmě vás napadne schovat všechny přiléhavé topy a dvoudílné plavky na dno skříně. Ale to by byla škoda. Se správnými cviky a pravidelným pohybem, zdravou stravou a vytrvalostí si opět budete moci dovolit ukázat světu krásná sexy záda.

Mohlo by se vám líbit

Nedaří se vám zhubnout? Fitness trenér a výživový poradce prozradil 3 nejčastější chyby, kterých se dopouštíme

V hlavě snad každé ženy se jednou za čas ozve vnitřní hlas, který jí připomene, že by se sebou měla začít něco dělat. Pokud se však rozhodnete začít pracovat na své postavě, je důležité to dělat správně. Výživový poradce a fitness trenér Michal Šetina prozradil základní chyby, kterých se ženy při hubnutí nejčastěji dopouštějí.
marianne.cz

„Tuk na zádech je primárně důsledkem nerovnováhy mezi příjmem a výdejem kalorií. Mezi další faktory, které hrají roli při nadměrném tělesném tuku patří hormony, genetika, nečinnost, stáří, stres, špatný spánek, některé nemoci a léky,“ říká pro Forbes Health certifikovaný osobní trenér z New Jersey Alex McBrairty. Jak tedy na štíhlá záda bez tuku?

Při hubnutí zad nepodceňte správné stravování

V první řadě si vytvořte kalorický deficit. To znamená, že budete jíst méně kalorií, než jich spálíte. Abyste zohlednili svůj věk, aktuální tělesnou váhu a úroveň aktivity, použijte kalorické kalkulačky. Ujistěte se, že máte dostatečný příjem bílkovin. Ty vám totiž pomohou udržet svalovou hmotu, zatímco hubnete. Navíc zrychluje metabolismus a celkově napomáhá odbourávat tělesný tuk. Nezapomínejte také na vyváženou stravu bohatou na živiny. Dejte přednost ovoci, zelenině, celozrnným potravinám, a naopak se obloukem vyhněte průmyslově zpracovávaným potravinám, uzeninám, a veškerým slazeným dobrotám, jako jsou zákusky nebo sladké sycené limonády.

Vyvážená dieta je důležitá nejen kvůli krásné postavě, ale především kvůli celkovému zdraví. Zařaďte tedy do svého každodenního jídelníčku přírodní potraviny, které fungují jako spalovači tuku. Patří mezi ně například zelený čaj, grapefruit, mrkvová šťáva, celer, ananas, vejce, kuře, losos, řecký jogurt, syrovátka, vodní meloun, jablka, borůvky, brokolice atd.

Mohlo by se vám líbit

Trenéři doporučují 6 sportů, při nichž spálíte nejvíce kalorií

Venku už pomalu svítí sluníčko a to mnoha lidem připomíná, že se blíží nejenom jaro, ale také letní plavková sezóna. Každý chce přitom zhubnout co nejrychleji a bez práce. To ale není tak docela možné. Nicméně některými sporty můžete spalování kalorií urychlit více než jinými. Efektivní jsou zejména ty, co kombinují kardio a silový trénink a my pro vás máme doporučení na šest z nich.
marianne.cz

5 nejlepších cviků zaměřených na horní část zad

1. cvik, který vám pomůže zhubnout v oblasti zad

Pro první cvik budete potřebovat závaží. Pokud nemáte zrovna po ruce činky, postačí dvě lahve s vodou. Nohy rozkročte na šířku pánve, mírně se pokrčte v kolenou. Vystrčte pánev dozadu a předkloňte se tak, aby byl hrudník rovnoběžný s podlahou. Závaží nechte viset sevřené v dlaních směrem dolu. Zpevněte střed těla a myslete na rovná záda. S výdechem zvedněte ruce do stran, jako byste mávali křídly. Stáhněte lopatky k sobě a nezvedejte ramena. S nádechem vraťte ruce do výchozí polohy.

2. cvik na hubnutí zad

Při druhém cviku vám bude stačit jen jedna zátěž. Zůstaňte ve stejné pozici. Paži, ve které držíte zátěž přitahujte plynulým pohybem k boku, přičemž loket směřuje nahoru, ne do strany. Takhle vystřídejte obě strany. Stále mějte na paměti rovná záda a se zátěží to nepřežeňte. Pokud byste zvolili příliš těžkou činku, mohlo by se stát, že nebudete cvik provádět správně a tím si tak maximálně ublížíte.

Mohlo by se vám líbit

Cvičení, na které nedá dopustit Jennifer Aniston ani Meghan Markle. Zvládne ho přitom každý

Léto je skoro tu a možná máte pocit, že je teď už pozdě začít cvičit do plavek. Na zařazení pohybu, tudíž i zdravějšího životního stylu, do vašeho života ale není nikdy pozdě. A už vůbec ne, když k tomu dokážete využít snadné a efektivní cvičení.
marianne.cz

3. cvik na záda

Další cvik provádějte v leže na zemi. Lehněte si na břicho, ruce dejte ke spánkům. Lokty musí směřovat do stran. Zpevněte střed těla, stáhněte hýždě a zvedněte ramena a hrudník z podlahy. Hlava musí jít souběžně s tělem a lopatky stáhněte k sobě. Chvíli vydržte a pak se vraťte do výchozí polohy. Pokud chcete zvolit náročnější variantu, zvedejte současně s hrudníkem i propnuté nohy.

4. cvik, který bojuje proti tuku na zádech

Čtvrtý cvik vyžaduje opět jedno závaží. Rozkročte nohy na šíři ramen a mírně je pokrčte. Chyťte činku oběma rukama a spusťte paže mezi rozkročené nohy volně směrem k zemi. Vyšvihněte natažené paže s činkou před sebe až nad úroveň hrudníku a při tom propněte nohy. Vraťte se zpět a postup opakujte. S rovnými zády byste měli vypadat jako rozhoupané kyvadlo.

5. cvik pro posílení zádového svalstva

Poslední cvik je trochu náročnější, zato ale velmi účinný. Lehněte si na bok a opřete se o loket. Nohy mějte propnuté a přilepené k sobě. Pokud nedokážete udržet stabilitu, mírně je překřižte, aby se obě dotýkaly podlahy. Vzepřete se na lokti a zvedněte boky, aby se vaše tělo dostalo do rovného prkna. Volnou ruku propněte ke stropu. Poté ji stáhněte dolů do volného prostoru mezi hrudníkem a podlahou, čímž se stočí rameno a boky k podlaze a pak opět vytáhněte paži zpět a srovnejte tělo.

Mohlo by se vám líbit

Jídelníček podle Amal Clooney: Dieta jako po porodu jí zařídila postavu snů

Amal Clooney je půvabná, vzdělaná, inteligentní a také velmi štíhlá. Není divu, že elegantní libanonsko-britská advokátka učarovala jednomu z největších hollywoodských krasavců. Amal a George Clooney letos v září oslaví deset let ve spokojeném manželství. V minulosti se o ní psalo, že je až nebezpečně vyhublá, po dětech na sobě ale jako většina žen musela zapracovat.
marianne.cz

Další 4 tipy, jak zhubnout tuk na zádech?

1. Choďte vzpřímeně

Většina lidí má tendence povolovat záda a chodí shrbeně, aniž by si to uvědomovali. Zkuste myslet na vzpřímený postoj. Kromě toho, že vám to pomůže odbourat přebytečný tuk na zádech, předejdete i bolesti, budete působit atraktivněji, a dokonce se budete i sebevědoměji cítit. Z žádné shrbené chudinky nebude vyzařovat respekt a ženská síla.

2. Jděte si zaplavat

Plavaní je obecně skvělá forma pohybu. Pomáhá s hubnutím a zároveň šetří klouby. Obzvlášť na zádové svaly je správná technika plavání velmi účinná.

3. Břišní tanec

Pokud dáváte přednost tanci před jinými sporty či posilováním, na odbourání tuku na zádech je perfektní břišní tanec. Tento druh tance funguje skvěle na posílení celé horní poloviny těla. Pokud vyloženě netoužíte po lekcích tohoto orientálního atraktivního tance, stačí vám doma deset minut denně kroutit pánví. Hlavně je třeba myslet na to, aby se nohy a ramena nehnula a pohyb byl prováděn jen středem vašeho těla.

4. Dopřejte si masáž

Pokud si dopřejete jednou za čas kvalitní masáž zad od profesionála, zbavíte se otoků na zádech, a i tak přispějete ke ztrátě přebytečného tuku. Zároveň se krásně zrelaxujete jak fyzicky, tak i psychicky.

Účinné cviky na záda, které vám pomohou zhubnout
Zdroj článku