Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Návrat z dovolené bez úzkosti! Jak na to?

Info ikona
Prázdniny

Půl roku se těšíme na dovolenou, abychom po sedmi překrásných dnech zjistili, že přichází její konec. Spolu s ním jde ruku v ruce i stará známá úzkost.

Návraty z dovolené nebývají příjemné. Pozdní přílet, dlouhá jízda v autě, kufr plný špinavého prádla, a především představa, že zítra v brzké hodině zazvoní budíček, dělá z příjezdu hotový horor. Není divu, že v takový moment by jeden propadl úzkosti či trudomyslnosti. Dobrou zprávou ale je, že nad těmito pocity můžete jednoduše vyzrát!

Mohlo by se vám líbit

Začněte plánovat

Blízcí lidé, nové zážitky a výstup z každodenních starostí dělají z dovolených událost, na kterou se většina z nás těší nemalou část roku. Pokud přijedete z dovolené a před sebou nebudete mít nové plány, pak vás špatná nálada může doběhnout raz dva. Co si takhle určit pravidlo, že při cestě domů vymyslíte s partnerem nebo kamarádkou další cestovatelský cíl? Nemusí se nutně jednat o další sedmidenní dovolenou či náročná trip po Asii, bohatě postačí prodloužený víkend v Berlíně nebo dva dny na Jižní Moravě. Plány totiž ženou člověka neustále dopředu a jsou nedílnou součástí spokojeného života.

Uchovávejte si vzpomínky

Zkuste si příjemnou atmosféru z dovolené přenést i do podovolenkových dnů. Prohlížejte si fotky, potkejte se s přáteli a předejte jim suvenýry nebo si třeba vypijte flašku dobrého vína, kterou jste si z dovolené přivezli. Jednoduše řečeno se snažte co nejdéle zůstat na dovolenkové vlně, která je pro mnohé z nás synonymem dobré nálady a hezkých momentů.

Info ikona
Dovolená

Přeneste dovolenkové zvyky

Jasně, v běžném životě si asi ve tři odpoledne nedopřejete mojito a jenom těžko si v Praze zaplavete s delfíny, existují ale dovolenkové návyky, které můžete snadno dělat i při návratu z (ne)dalekých krajin. Dlouhé povídaní s partnerem, čtení knížky ve volném čase nebo třeba dlouhé snídaně (o víkendu), vám mohou snadno a rychle navodit dovolenkovou náladu.

Těšte se z běžných radostí

Návrat do rutinního života sice může být na první pohled náročný, ale rozhodně s sebou nese i mnoho pozitiv. Na dovolené se těžko zasmějete s kolegy z práce, sotva půjdete na oběd s kamarádkou a už vůbec nevyrazíte na oblíbenou lekci jógy. Zaměřte se na to dobré, co vás po dovolené čeká, a nenechte se pohltit špatnou náladou. A především myslete na to, že návrat do dovolené je prvním krokem k novému dobrodružství!

Mohlo by se vám líbit