Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rozhovory

Nikol Kouklová & Karel Heřmánek: Parťáci do nepohody

Začalo to láskou na DAMU, pokračovalo přes Ameriku až do Divadla Bez zábradlí. Tak by se dala popsat společná cesta Nikol Kouklové a Karla Heřmánka.

Karolína Peřinová | 28. 02. 2022

Jiskra přeskočila, když jsme spolu v druháku na DAMU dělali klauzuru. Já hrál Othella a Nikol Desdemonu. Znalec ví, že Othello Desdemonu škrtí, a když jsem Nikol ‚škrtil‘, tak to začalo být mezi námi vážný,“ vypráví pobaveně Karel, když si po focení v jejich pražském bytě sedneme do kavárny. A nejsme jen ve třech, jejich fenka Amy spokojeně podřimuje pod stolem. 

Brali se na dnešní dobu dost mladí a manželi jsou už skoro sedm let. Karel přiznává, že k žádosti o ruku ho postrčila výhra v loterii. Nebyla to ale loterie, jakou všichni známe, Karel byl vylosován v mezinárodní loterii o zelenou kartu, která mu otevřela možnost trvale žít a legálně pracovat v jeho vysněných Spojených státech amerických. A pokud by s Nikol byli manželé, automaticky by tam mohli odjet oba. „V tu dobu jsme spolu byli čtyři roky, to se to tak ve vztahu láme do nějaké další fáze, ale pořád jsme byli mladí, mně bylo 25 a Kájovi 26. Najednou jsme museli řešit, jestli je to mezi námi jen chození, nebo je to vážnější, tak jsem to nechala na osudu a na Kájovi,“ vzpomíná Nikol. „Brali jsme se měsíc poté, co jsem se o výhře dozvěděl,“ dodává hrdě Karel. 

Do USA odletěli v roce 2016. Může se zdát, že to byl splněný americký sen, Karel podotýká, že to byla spíš honba za ním, i když příjemná. Najednou byli tisíce kilometrů od domova, rodiny a přátel a měli jen jeden druhého. „Myslím, že to náš vztah ještě víc ucelilo. V prostředí, kde neznáte nikoho jiného, je velká výhoda, když jste parťáci a můžete si pomáhat,“ pochvaluje si Karel. Chvíli je Nikol dokonce oba živila a v jeden den se otočila i ve třech různých zaměstnáních. Pracovala například jako flag girl při závodech rallye, dělala catering pro basketbalový tým NBA nebo hostesku v koktejlovém baru. „Vážila jsem si možnosti tam pracovat, to se cizincům jen tak nepoštěstí,“ říká Nikol a vzápětí dodává, že se sice otáčeli, ale taky si to dokázali užívat. 

Mohlo by se vám líbit

Tatiana Kováříková & Petr Mlenský: Láska (z) první třídy

Jsou spolu jen pět let, ale znají se od dětství: Tatiana Kováříková (55) a její manžel Petr Mlenský (54) spolu totiž seděli v lavici, dokud je paní učitelka nerozsadila. Souznění v lásce i zlobení jim vydrželo dodnes.
marianne.cz

Mezi amerikou a prahou

Herectví však nepověsili na hřebík a chtěli se prosadit v New Yorku. Chodili na konkurzy a Karel natáčel studentský nezávislý film. Pak ale přišly zajímavé pracovní nabídky z Česka a manželé se začali porozhlížet po zpátečních letenkách. „Táhlo nám na třicet, zvažovali jsme, jestli si můžeme dovolit odmítat hlavní role v Česku kvůli tomu, abychom mohli roznášet jídlo v New Yorku. Říkali jsme si, že bychom neměli být hloupí a že se zase za rok dva do Ameriky vrátíme,“ vzpomíná Nikol. Loni svůj comeback opravdu chtěli uskutečnit, jenže přišel covid a vše bylo jinak. 

V září minulého roku převzal Karel se svým bratrem Josefem Heřmánkem po rodičích vedení Divadla Bez zábradlí. „Já s bratrem divadlo vedu, ale Nikol je alfou a omegou všeho,“ upřesňuje Karel. Jeho žena dělá divadlu PR, teď tu zrovna chystá Festival Jiřího Menzela, který je plánován na 19. až 27. února. S manželem tedy tráví spoustu času na jednom místě. Nemají někdy ponorku? „Chápu, že si to někdo nedovede představit. Nám to ale funguje dobře,“ vysvětluje Nikol a otáčí se na Karla, který zrovna kontroluje telefon. „To je taková Kájova veřejná samota. Je tady, ale nevnímá mě,“ směje se. 

Mohlo by se vám líbit

Eva Burešová & Přemek Forejt: Zamilovaní až po uši

Ona je podle svých slov rozlítaná umělkyně, on má naopak rád ve všem systém a pořádek. V horoskopu Evě Burešové a Přemkovi Forejtovi prý vyšlo, že se jejich znamení k sobě vůbec nehodí, pokud spolu ale budou komunikovat, bude to jejich nejkrásnější vztah v životě. A komunikace očividně není žádný problém, jejich láskyplné pohledy mluví za vše.
marianne.cz

V rodinném podniku

Karel pochází ze slavné herecké rodiny Heřmánkových. Jeho rodiče letos oslavili třicet let spolu, a tak není překvapením, že je s Nikol vnímají jako vzor. „Rodiče jsou důkazem, jak by to mělo ve vztahu fungovat a že to jde,“ říká Karel. Po sňatku s Karlem o Nikol sice zlé jazyky tvrdily, že díky němu bude mít v branži protekci, opak prý byl ale pravdou. „V té době jsem začala chápat Káju, jaké to je, být spojován se slavným jménem. Člověk musí o to víc makat a post si obhájit. Obzvlášť v rodinném divadle. Nemůžeme si dovolit přijít pozdě nebo neumět text, tady neexistuje a nebere se žádná výmluva.“ Když se vrátila z Ameriky a sháněla práci, všichni si mysleli, že bude hrát u tchána. „Nějakou dobu jsem s tím bojovala,“ říká. Nakonec jsou ale všichni rádi, že zůstala na rodinné scéně. V představeních Kabaret, Iliada a mnoha dalších svým hereckým talentem dokazuje, že žádnou protekci nepotřebuje.

Mohlo by se vám líbit

ZLATA ADAMOVSKÁ: Žádný den není nanečisto

Její tvář zná v téhle republice snad každý. I sametový hlas, kterým k nám jejím prostřednictvím promlouvá třeba Meryl Streep. Jaká je ale Zlata Adamovská (62) ve skutečnosti? Co ji těší, baví a proč se raději neohlíží zpět?
marianne.cz

Související články

Dům
 Luxusní zahradní dům s bazénem v srdci přírodní rezervace

Luxusní zahradní dům s bazénem v srdci přírodní rezervace

Byt
Nábytek z řetězce a proměna za minimální rozpočet: Proč tento malý pražský byt s jelenem přitahuje stovky hostů

Nábytek z řetězce a proměna za minimální rozpočet: Proč tento malý pražský byt s jelenem přitahuje stovky hostů

Dobrý nápad
Praskají vám vajíčka při vaření nebo se špatně loupou? Zkuste tyto triky

Praskají vám vajíčka při vaření nebo se špatně loupou? Zkuste tyto triky

Zahrada
Zachytávejte dešťovku. Použijete ji na zahradě i v domácnosti a ušetříte

Zachytávejte dešťovku. Použijete ji na zahradě i v domácnosti a ušetříte